Kitap fuarına gideceğim, zevkime uygun kitap önerileri bekliyorum?

İki gün sonra kitap fuarına gitmek istiyorum. Gitmişken bir kaç kitap alacağım. Kitap önerileriniz var mı?

Ama şöyle polisiye, dram, korku gibi romanlar sevmiyorum. Daha çok insan yaşamı, psikolojisi hakkında kitaplar seviyorum. Bir de 300 sayfayı geçmesin. Almayı düşündüklerim arasında; 'Yüz yıllık yalnızlık', 'Böyle Buyurdu Zerdüşt', 'Kör baykuş', 'S*ktir et' var. Sizin de önerebilceğiniz kitaplar var mı?

Ve aranızda '%100 istanbul' kitabı hakkında bilgisi olan varmı?

Güncellemeler:
kulturel açıdan zengınlestirecek kitaplarda olabilir önerileriniz arasında..

0|0
310

En İyi Erkek Görüşü

• Sabahattin Ali eserleri. Kürk Mantolu Madonna'yı özellikle tavsiye ederim. Tatmin edecektir.

Kör Baykuş ve Yüz yıllık yalnızlık iki harika bir eserdir.

Daha önce Niçe okumadıysan, Niçe üzerine kafa yormadıysan Böyle Buyurdu Zerdüşt'ü anlayabileceğini sanmıyorum. Hoş, ben daha gerçekten anlayabileni görmedim. Olur da anlarsan bana da anlat. Niçe ile alakadar Yalom'un Nietzsche Ağladığında adlı bir kitabı var. Kitabın tamamı kurgudur. Güzel kitap, seversin.

Murathan Mungan eserleri aynı şekilde güzeldir. Benim favorim Cenk Hikayeleri. Diğer hikaye kitapları da güzeldir.

1|0
    0|0
    • Kürk mantolu madonnayı okudum.. çok güzeldi gerçekten. Tavsiyen üzerine böyle buyurdu zerdüşt'u erteliyorum. Onun yerine cenk hikayelerını listeme ekliyorum, içinde bir kaç hikaye var sanırım bu açıdan dikkatımı çekti teşekkürler hollandalı

• Cenk Hikayelerinin içinde 6 tane hikaye var. Hepsi çok güzeldir ama Şahmeran'ın Bacakları ve Binali ile Temir ayrı güzeldir.

Şimdi aklıma geldi, hala okumadıysan İnce Memed ziyadesiyle güzel bir kitaptır.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• yüzyıllık yalnızlık ve böyle buyurdu zerdüşt tam olarak hayat ve psikoloji ile ilgili denilemez. Ama mutlaka okuman gerek. Diğerlerini bilmiyorum.

Emile Zola'nın Meyhane'si bir ailenin çöküşünü realist bir yaklaşımla anlatan güzel bir roman mesela.

Hala okumadıysan İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlasını kesinlikle tavsiye ederim. Osmanlı Konstantiniyye'sinde geçen okuması çok zevkli ve bir o kadar da Osmanlı kültürünü anlatan bir kitap.

Ayrıca insanlığın ve medeniyetlerin oluşumuna ve farklı medeniyetler arasındaki farkların (örneğin afrikalılar neden avrupalılar gibi ileri seviyeye ulaşamadı) derin sebeplerini merak ediyorsan Tübitak yayınlarından Tüfek Mikrop ve Çelik'i oku.

bir tane daha:)

Victor Hugo'nun sanatsal seviyesinin doruk noktası kabul edilen bir insanın aşkı uğruna doğa ile verdiği inanılmaz savaşı anlatan Deniz İşçileri de okunabilecek güzel bir romandır.

not: Yüzyıllık Yalnızlık'ı okurken ufak notlar al. Kitabın ilerleyen sayfalarında kafan allak pullak olursa bakarsın:)

0|0
    0|0
    • neden ki?

bu tavsıye ettıklerın arasından bırtanesını sececek olsan hangısını secerdın?

• Neden sorun eğer yüzyıllık yalnızlıkla ilgili not al önerim içinse cevap

çünkü romanda aynı isimde ve benzer isimde o kadar çok karakter var ki kim kimin nesiydi karıştırıyorsun. hatta kitabın başında bir soy ağacı çizelgesi vardı karıştırınca bakmak için:)

Bence Tüfek,mikrop ve çelik i oku. Biri daha tavsiye etmiş zaten. Ufkunu açar. Ama diğerleri de sana çok hoş vakit geçirtir yani. Oku mutlaka:)

• Nietzsche Ağladığında (Irwin D.Yalom) bana göre muhteşem bir başyapıttır daha öncede sitede önermiştim okumadıysanız mutlaka alın okumaya başlayınca öyle bir büyülü atmosfer saracakki sizi bitirmeden elinizden bırakma şansınız yok ayrıca psikolojik ağırlıklı eserleri seviyorsanız bu dalın en büyük dehası olarak gördüğüm dünya edebiyatının en önemli romancılarından olan rus Fyodor Dostoyevskinin bütün eserlerini tavsiye ederim. Böyle Buyurdu Zerdüşt benim en büyük idolüm olan insanlık tarihinin en büyük beyinlerinden Friedrich Nietzsche'nin temel eseridir sizin kitaplığınızda bu olağanüstü beynin en önemli eserinin olmasıda benim için büyük mutluluk...

1|0
    0|0
  • fuar nerede cidden ?

Bayezit meydanında vardı bişeyler sanırım ?

0|0
    0|0
    • evet beyazıt

• hıc yok aklımda olan bır kac kıtap var sadece. hem kıtabın arkasına bakarak hemen karar verememkı enbas hakknda yapılan yorumları okumak lazım

• anladım. kitapyurdundan yorumlara bakabilirsin.

Ama sana kitap tavsiye edelim.

kayıp kromozom

kutsal kemikler

zikzak

empati

küller altında yakın tarih

• sana bir kitap önericem bu kitap hayatını ve kaderini değiştiricek.AKLINI KULLAN,istediğini al!

0|0
    1|0
  • Sorayim mi insanlara Kitap fuarına gidelim mi diye ? Toplanıp gidelim ?

0|0
    0|1
  • Pardon fuar nerede yapılacak?

Google'da bakmadan soruyorum.

0|0
    1|0
  • Andreas Eschbach'ın Bir Trilyon Dolar kitabı vardı benden başka bitiren görmedim :) Gendaş Kültür yayınları.

0|0
    0|0
  • tüfek mikrop ve çelik...

0|0
    0|0
  • kuyucaklı yusuf

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Zülfü Livaneli-Serenad

Amin Maalouf-Semerkant

Ahmet Ümit-İstanbul Hatırası

Ayaan Hırsi Ali-Kafir ( Arap kadınlarının çektiği işkenceleri en güzel anlatan kitaplardan)

Buna benzer Kızım Olmadan Asla, Bin Muhteşem Güneş de var..

Yalnızlık Şarabı

Leydi Macbeth

Ve en çok etkilendiğim kitaplardan biridir ki; Kürşat Başar-Başucumda Müzik.

Daha sabaha kadar sayarım...

1|0
    0|0
  • Mantık ul Tayr (tasavvuf kitabıdır aslen ve S,imurg u arayan kusları anlatır muhteşemdir)

Don Quijote (YKY yayınlarından sarı kalın bir kitap)

Amak ı Hayal (yine tasavvufi dir ama gerçeği arayan adamı ve felsefeyi içerir

Irvın Yalom un tüm kitapları.

Camus un tüm kitapları.

Sartre ın tüm kitapları.

Kafka nın tüm kitapları.

Nietzsche nin tüm kitapları.

1|0
    0|0
  • aziz nesin-yaşar ne yaşar ne yaşamaz. bendende bir tavsiye...

0|0
    0|0
Yükleniyor...