Zevkle araştırma yapabileceğim ve aynı zamanda günlük hayatta konuşmalarda yeri olabilecek bir ilgi alanı lazım bana? (Detayda)?

Herkesin bir ilgi alanı var herkes birşeylerle meşgul... ancak ben farkettim ki benim ilgilendiğim şeylerin çoğu günlük hayatta ilgi görmeyen ve konuşma konusu edilmeyen şeyler... o yüzden kimseyle fikir paylaşımı yapıp bilgilerimi araştırmalardan öğrendiklerimi aktaramıyorum... sadece kendim için okuyup araştıracaksam pek anlamı yok diye düşünüyorum.. o yüzden toplum içinde boş ve kimliksiz bir insan izlenimi veriyorum.
yani uzun lafın kısası ben topluluk içinde belli bir alanla uğraşıyor olarak kimliğimi ortaya çıkarmak isterim.. ancak bu konu insanlar tarafından ilgi gören ve hakkında bana soru ve fikir sorabilecekleri bir ilgi alanı olmalı? yoksa insanlar pek saygı duymuyor. sizce ne olabilir?
Mesela psikoloji sosyoloji felsefe gibi konularla ilgilenirim ancak bunların günlük sohbetlerde pek yeri olamıyor ve pek ilgi görmüyor. Bir de yeşilçam filmleri meraklısıyım. bu konu da pek ilgi görmüyor. Ben insanlarla neyin paylaşımını yapabilirim? yeşilçam filmlerinden yola çıkarak genel olarak Türk sinemasına merak sardım.. belki zamanla kendimi genişletip Türk sanat tarihi ile ilgilenebilirim diyorum. ne dersiniz? günlük hayatta yeri olan ilgi gören bir konu mudur? başka önerisi olan var mı?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• araştırmak güzel şey evet bende konular üzerinde duruyorum ama dediğin gibi çöp kenarına konuluyorum

1|0
    0|0
    • sanırım bu konuda ortayı bulmak gerek... insanlar bizim ilgilendiğimiz şeylere ilgi ve değer vermiyor diye kendi hoşlandığımız konuda zevkten vazgeçicek değiliz... ama bunun yanında insanların geneli neyle ilgileniyorsa o konularla ilgili de yüzeysel bilgi sahibi olmak gerekli galiba... mesela aklıma gelen tek örnek şimdiki insanlar şu an oynayan dizilerle çok ilgililer.. belki başlangıç olarak aynı anda hem kendi konularımızla ilgilenmeye devam edip hem de gündemdeki bir diziyi mi izlemeye başlasak bilemiyorum? acaba biz kendimizi kendi konularımızda boğulup mu hapsediyoruz?

• sence nasıl kurtulucaz bu durumdan? çözüm ne olabilir?
      kendi ilgilendiğimiz konuları bir kenara atalım demiyorum tabi ki ama... sence dizilerle ve arabalarla da mı ilgilenmeye başlasak?

• Diziler arabalar hiç tavsiye etmem :) dizi izliyeyim dedim o onunla yatıyor o onunla kalkıyor. ya da araba sıkıntı çok yani en iyisim kafdar birini bulmak lazım dimi :)

Erkekler Ne Diyor 1

• her şeyden önce yanlış yoldasın. senin günlük hayatta karşılığı olmayan rafine beğeniler konusunda araştırma yapıyor olman seni ortalama avam sürüden ayırır ve sonuçta seçkin insanlarla buluşturur ki sandığının aksine çok çok çok daha fazla saygı görürsün. ayrıca ilgi duyduğun alanlar çok da günlük hayattan kopuk sıra dışı konular değil. ya yanlış bir çevredesin ya da kendini iyi yetiştirememişsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Psikoloji insanlar icin onemli bir yer tutar sen yanlis anlamissin. Ve illa önemli bir insan olmak icin birseylere ihtiyacin yok. Kendin olarak bir kimliktesin. Dikkat cekmek için bir seyler arastirma. Zaten arastirsanda söyleme birseyler konuşulduğu anda bahsetmen yeterli. Surekli ben biliyorum ben biliyorum seklinde sevilcegini ve saygi duyacağıni sanmiyorum fik e imce. Sen bildiklerini onların ilgilenecegi gibi sunarsan dikkatleri sana kayar.

1|0
    0|0
    • benim derdim aslında insanlara karşı "ben biliyorum" havasına girip konferasn vermeye kalkışmak değil tabi ki... ama günlük hayattaki sohbetlerde birşeyler biliyor olmama rağmen çok pasif kalıyorum çünkü bildiğimi düşündüğüm konular değil de hiç ilgi alanım olmayan ve bilmediğim konular daha çok konuşuluyor genelde... bu da iletişimsizliğe yol açıyor... bir de herhangi biryerde ismim bahsim geçtiğinde hakkımda nasıl biridir diye sorulduğunda "falanca konu hakkında bilgi sahibidir.. şu konuyla ilgilenir" denilmesini istiyorum...

• O zaman anlatim tarzini onlara dokundur mesela kizlarin ilgisizlikten yakınmasini ele alalim ilgisizligin nedeni aslinda kendileridir ya cocugu Sıkıyordur ya da bosluyordur. Ama kiza bunlari söylersen sevmez. Onu ilgilendirse dahi. Ama kizi rahatlatir ve dolaylı yoldan istediklerini soylersen kiz olumlu dusunur ve seni kendine bilirkisi bile secebilir. Kavramlarla yurume kendi bildiğin hayattan konulardan git. Devrik cumleler kur insanlarin dikkatini daha cok çekebilir. Ve mimik kullan. Senin bildiklerinle ilgilenirler sunusunu goster. Ve sandığın kadar pasif gorulmuyorsun bence istediginle ilgilenmeye devam sunus degistir.

• önerilerin için çok teşekkür ederim :) bunların hepsini dikkate alacağım :)

• Bence günümüz sinemaları ve tiyatrolarını bira bilsen her türlü muhabbet açılır o konudan yeşilçamada gider. Birazda günlük siyasi olayları bilsen olur yani

1|0
    0|0
    • teşekkür ederim güzel fikir... evet son yılların en azından son 5 yılın filmlerini oyuncularını bilmek yeterli olur sanırım.. bir de şu anki oynayan dizileri... siyaset konusuna hiç bulaşmak istemiyorum çünkü insanlar o konuda çok hassas ve tartışmaya çok meyilli bir konu... ve siyaset tartışmak için tarih bilgisi gerekli... bana şöyle sanatla ilgili olan ve pek etliye sütlüye karışmayan konular lazım daha çok...

• Aynen haklısın.. mesela devlet tiyatrolarına da git bol bol bu da iyi olur ve mizah karikatür dergileri okuyabilirsin. Hem eğlenceli hemde gündelik şeylerden haberdar oluyosun

• aynısı bende de oluyor yaa

1|0
    0|0
    • çok kötü bir durum dimi? aslında boş bir insan da değiliz ama karşı taraf bunlarla ilgilenmediği için insanlarla konuşamıyoruz.. başka konuşacak konu da bulamıyoruz ve haliyle insanlar bizi hiçbirşeyle ilgilenmeyen sessiz ve boş birisi sanıyor... oysa çoğu insandan daha doluyuz... ama insanlarla iletişim kurmak için ortak payda bulamıyoruz... bu da bizim toplumdan dışlanıp yalnız kalmamıza kendimizi değersiz görmemize neden oluyor... çünkü insanlar bize gereksinim duymuyor..

• derin konulardan pek hoşlanılmıyor... psikoloji sosyoloji filan bunlar onlara göre çok soyut ve sıkıcı geliyor...

• açıkcası ne üzerinde konuşurum bilmiyorum ama bazen saçmalıyorum ve gülüyolar. yani ben artık düşünmicem ve ne söylemek istiyosam onu söylicem. hiç konuşmamaktan iyidir

Yükleniyor...