Türkler Ve Kürtler Hakkında Ne düşünüyorsunuz?

Burası Kürdistan Olsa Ve Kürtler Türklerin Dilini Yasaklasa Onlara 40 yıla yakın Zulüm Etse Bölgelerine yemek veya içecek göndermse Eşleri Kızları Anneleri Bacilari Tecavuze ugrasa Pkk gibi bir örgüt kurarmiydi Türkler?

0|0
9|12

En İyi Kız Görüşü

• Burası kürdistan değil hiç bir zaman da olmayacak burası TÜRKİYE kaç askerimiz şehit oldu.. onu da yazsaydınn !

0|4
    0|0
    • Ölen askerlerin çoğunun kürt oldugundan ahberin varmı? @melisaa92

• @melisaa92 ...

• Ne mutlu o zaman. Önemli olan insan olmak çok boş muhabbet aslında bunlar

Kızlar Ne Diyor 8

• Burası kürdistan değil, Türkiye. Her ülkenin resmi bir dili olur ve bizimki de Türkçe. Durum böyleyken kürtçe kullanmak çok saçma, ayrıca Türkler mi suçlu yani tüm kötülüğü Türkler mi yaptı? Size göre neden sadece Türkler faşist? Kürtlerin yaptıklarına ne demeli peki? Sen bu ülkenin, devletin, halkının ödediği vergilerle devamlılığı gelen hastane, okul va gibi kurumşarı kullan üstüne gel bir de okullarda dersler kürtçe olsun gibi söylemlerde bulun, hastane taşla, okul yap ama tabi suçlu Türkler, çünkü biz faşistiz.

0|2
    0|1
    • Yillik 2 trilyon vergi oduyoruz 3 fabrikamiz var ayriyeten insaatlar sen hangi odedigin vergiden bahsediyorsun? Su an mersinde yapilan üniversite benim babamın vergisini babam ödemiş yıllık 5 bin tl vergi öde gel burada atarlan böyle olmuyor canım benim ayrica soruyu düzgün oku öyle cevap ver sorumla verdigin cevabin uzaktan yakindan alakasi yok. @meliiikeee

• Memur kesimi ne demek ya? Size göre okuyan insan fakir oluyor herhalde. Evet kürtler zengin, benim de ailem kaçakçılık yapsaydı muhtemelen aynı durumdaydık ki ihtiyacımız da yok

• Bende şu an okuyorum ve kendi hakimla hatayda uluslararası Ticaret ve Finansman okuyorum okuyan kesim ne alaka fakir oluyor? Ayrica kaçakçılık hangi taraflarda yapılıyor rkboskide öldürdügunuz 36 kişinin yerindemi yapılıyor ha ama haklısın devlet onlara imkan sunsa kaçakçılık olmaz bide maliyeciyim dedin kaçak elektrige bir cevap veremedin batı ne zamandan beri Doğunun elektrigini ödüyor hey cahil @meliiikeee

• Kim kime tecavüz etmiş? siz analarinizi bacilarinizi çok onemseseydiniz tek bir kadinla yetinir onlari çocuk doğurma makinesi gibi gormezdiniz. biz ne tecavüzcü ne isgalciyiz. haddinizi bilin!

0|4
    0|0
    • 90 li yıllara in görürsün tecavüzu falan bilgi edinin biraz at gözlüğü takmışsiniz gidiyorsunuz ayrıca yapılan çocuk sayısı her evde 4 ve 5 ve en fazla askere gidenler Kürtler sizi biz koruyoruz 27 milyon kürt var bu ülkede

• Turkler- vikipedi arastir

• Sen haddini bileceksin ulan sen bileceksin !!! kimin ülkesinde kimi koruduğunu iddia ediyorsun? l*n siz ilk önce kendinizi Koruyun biz daha yeni kaç bin kurtu vatanimiza alip onlari isidin zulmünden koruduk haberin var mi? var tabi ama siz etekle kacmakla mesguldunuz. ta allam adama bak bizi koruduğunu iddia ediyor :)

• Turkler kimin karisina kizina birsey yapiyorda sen bos bos konusuyorsun sen kimi savunuyosun benim topraklarimda kime destek cikip empati yapiyorsun turkuz biz turk bizi yikmak kolaymi bu mumkunmu hayal kurmayin keske...

1|3
    0|0
  • PKK gibi it sürüsü olmazdık ve olmadıkta. Tarihte buraları almak isteyenlere zulüm edenlere nasıl savunduysak ülkemizi yine savunurduk.

0|3
    0|0
  • sövüyorum şu an bil yani

0|4
    0|1
    • Sana katila bilirmiyim?

Burasi Türkiye, milletin nekadar yarasi varmis bee helal olsun bize saga sola koymusuk.

Ne mutlu Türküm diyene

• Sasirmana gerek yok bizde sasirmiyoruz kürdistanin olmadigina

• boş konuşmaktan iyidir ya da atıp tutmaktan

• Birincisi onemli olan insanlik irk ayrimi yapmam. Din ortak degilse ulkeyi ayakta tutan heleki bizim ulkede bacagi kirilmis bir masa oluruz

0|0
    0|0
  • Adam sizin yüzünuzden andimizi kaldırdı daha ne yapsin

0|4
    0|0
    • Siz Ne mutlu Türküm dediginizde ne oluyor? Bizde o vakit ne mutlu Kürdüm diyene deriz değilmi? Bu ülkede biz varız ve hep olacaz kabullenin artık @sevda106

• Şimdi soyleyemizyorsunuz ki artik neyin kafasini yaşıyorsun? @meliiikeee

• Türkiye turklerin insanlık edip kurdune cerkezine yer verdilerse kıymet bilin

• Keşke konuyu böyle çarpıtmasaydin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Hayaller kurdistan Gerçekler TÜRKİYE.

4|5
    0|0
  • Tarihte Türkler kadar devlet kuran başka milleyet varmıdır? Hem dinimiz bağımsızlığın yoksa kıldığın namaz namaz değildir demiyormu? Cumaların hükmü düşmüyormu?
    Madem kürtler bağımsız değiller demekki son 1000 yıldır kıldıkları namaz namaz değil? buna ne diyeceksin?

0|3
    0|0
    • Sorumu güzel okuyup cevap ver kardeş Kürtler kadar dinine bağlı olan insanlar yok senin bacin mini etek giyer ama bizde günah olduğu için giydirmezler sorumla Müslümanlığın da bir alakası yok

• Kardeşim pkk li değilim sadece Kürtlere yapılan zulimler turklere yapilsa pkk gibi bir örgüt kurarmiydi Türkler dedim ve bu yukarda yazıyor galiba sen yanlış anlamissin iyi geceler :-) @kimmiyin

• @kimmiyim

• Ama kürdistan degil burasi.

Türkler kürtlere zulum etseyi basdan Türkiyeden atarlardi. Ne zulumu etmisik biz? Gidipde diyarbakirimi kilicdan gecirdik terorist olduklari halde?

TÜRKIYE yi begenmeyen gitsin. Kuzey iraga gitsin napalim yani bu memleket kürtsüzde olur.

2|2
    0|1
    • Kardeş yorumlarima bakarsan zulumleri anlattim anlarsin ne demek istedigimi ve zulumleri geçen gun bir ülkücü tvde de anlattı @AhmetEzzio

• Pkk sempatizanlarla kardes olmuyorum :)

Türkiye yi sevmeyen gitsin

• Pkk sempatizani değilim olmamda meraklı degilim sana ayrica sordugum soruyu nerenle okudun turklere böyle zulumler yapilsa pkk gibi bir örgüt kurarmiydilar diyorum @AhmetEzzio

• Kürtlerin dilini Türkler değil o zamanki devlet yasakladı bu 1, 2. cisi zulüm dediğin şeylerin çoğu darbe iktidarları dönemindeydi ondan sadece Kürtler değil tüm toplum yani Türkler de eziyet gördü. Bölgelerine yiyecek içecek gönderiyor ama yapılacak her yatırım PKK tarafından yakılıyor. Tecavüz konusunda ztn tamamen saçmalamışsın onu geç. PKK Kürdistan ı kurduğu zaman orada güzel bir hayatınız olur umarım arkadaş. Ne diyeyim ama yollar ayrılacak o zaman gelince. Hayata 0 dan başlayacaksınız. Milletler arası anlaşmalar 0 dan yapılacak. Nüfus değişimi yapılacak, herne kadar kötü olsalar da tutacağınız GS, BJK, FB gibi takımlarınız olmayacak en iyi takımınız Cizrespor olacak. Rejim katı komünist olacağı için inancınızı yaşamanız yasak olacak, her evde Apo resimleri olması zorunlu olacak. Özel sektör de olmayacak devlet için karın tokluğuna çalışacaksınız. Yurtdışına çıkamayacaksınız devletiniz bırakmayacak ayrıca hiçbir ülke vize vermeyecek. Kürt BAAS parti hayatına hazır olun. Batıda milliyetçi oylar tavan yapacak batıdaki masum Kürtlere olacak olan. Yaşatmayacaklar oralarda. Fakir ve çaresiz bir hayat bekliyor olacak. Üstelik şimdi düzeni beğenmeyince küfür edebiliyorsunuz o zaman küfür de edemeyeceksiniz PKKye. YDG-H kesecek dilinizi en ufak bişeyde. Kürtçe yeterli bir dil olmadığı için iyi eğitim alamayacaksınız. Petrol bölgesi olduğunuz için emperyalistlerin bulutu hiç dağılmayacak. En önemlisi Türkler diye bir dostunuz da artık olmayacak herkes nefret edecek. Her zaman söylerim Biji Apo diye şu anda PKKliler söylüyor ama Kürdistan kurulursa bunu tüm Türkler söyleyecek arkadaşım çekeceğiniz var üzgünüm. Ne demek istediğimi anlamışsındır.

0|0
    0|0
    • Kardes mardin nusaybinde bir kadına kocası önünde tecavüz edilmiş çocuğu öldürulmus annesi dövülmüş askerler tarafından suclama ne biliyormusun? Pkk ya yardım yaptınız diye ihbar aldık adam sadece ihbar almış saçmalama konusuna gelince en büyük Saçmalığı sen yazmışsın ben pkk iyiki var mı diyorum inşallah yok olur gider Kürtlerde kurtulur sorumu yanlış anladın galiba nerenle okuduysan artık ben Kürtlere yapılanlar turklere yapilsa ve burası kurdistan olsa Türkler pkk gibi bir örgüt kurarmiydi diyorum yukarda yazıyor oku görürsün @ELRoy34

• PKK benzeri bir örgüt kurmazdı Türkler zaten kurulmuş olan bir örgüt var TİK diye açılımı Türk İntikam Tugayı o faal hale getirilirdi. Yani komünist ideoloji değil tamamen faşist bir ideoloji üzerine bina edilmiş bir örgüt olurdu ve ülke diye birşey kalmazdı. Ama Türklerin bir özelliği vardır, Türk esir hayatına düşerse savaşır, savaşamıyorsa kaçar, kaçamıyorsa intihar eder.

• Sen rahat ol tek TURK dunyaya bedel !

3|5
    0|0
  • Eğer yazdığın durum gerçekten olsaydı öyle bir örgüt tabiki kurulurdu ama zulüm etme tecavuze ugrama vs. bu durumlar yaşanmamış durumlar hatta kürtlerin yoğun yaşadığı bölgelerde elektrik su vs. faturaları ödemiyorlar bile bunun faturasınıda diğer halk üstleniyor bu durumda bizde mağdur oluyoruz ama örgüt kurup savaşmıyoruz ha kendi dilinizi konusmayı tabiki istiyeceksiniz bu sizin en doğal hakkınız kendi etnik kültürünüzü yaşatmanız hakkınız ama bir adamı dövdükten sonra bir başka kavga için dövdüğün adamı cağırmanda mantıklı değil bence sende kendine pay çıkarmalısın Saygılar

1|1
    0|0
    • Kardeşim 90 li yıllarda çok zulüm olmuş ülkede ve çoğu insan bu yüzden dağa çıktı bilmemen normal ayrica öyle olmasaydı sirf kürtçe şarkı dinlediği için amcama 12 sene hapis verilmezdi anlatabiliyorum inşallah pkk yandaşı biri degilim sadece kurulurmiydu diye sordum ve bunu bir tek sen anlamışsin teşekkür ederim saygilar @furkangenç12

• Mardin nusaybindeki olayı bilmiyorum valla doğru olabilir yanlışta olabilir yorum yapamam ona ama doğruysa olayı yapan kişilerin cezası verilmeliydi tabiki insanların empati kurmasını istemişsin sanırım yani kendini karşı tarafın yerine koyarsan her insan intikam almak ister yapılan haksızlıklara karşı bizde yüzlerce yıldır aynı topraklarda yaşıyoruz kardeşçe hem Türk hem Kürt halkının yaptıgı doğrular var ama 2 tarafın yaptıgı yanlışlarda var bu yanlışlarda hoş görülmelidir bence yorumları gördüm tabiki hak veriyorum düşüncesizce bencilce konuşmuş çoğu kişi ben teşekkür ederim

• Eyvallah kardeşim yorumların için tekrar teşekkür ederim yapılan hatalara bir perde çekmek lazım ve gerçek düşmanları tanımak lazım diye düşünüyorum s @Furkangenç12

• valla dediklerin olsa örgüt kurulurdu da.
    Elektrik faturası ödenmeden doğru düzgün vergi verilmeden devletin her imkanından çatır çatır faydalanırken de örgüt kurulmaz kardeş.

Benim kolkola ölüme gideceğim kürt arkadaşlarım var. Fakat durduk yere devlete b*k atmak ta yanlış.
    O dediklerinin öyle olmadığını 4 yaşındaki çocuklar bile biliyor artık.
    Ayrıca Kürtlerin konuştuğu dil değil lehçedir. Yasaklanmamıştır. Resmi kayıtlarda geçmezdi yakın zamana kadar. Lehçe'nin resmi kayıtlarda ne işi var. Türkiye topraklarında konuşulan yaklaşık 80 farklı lehçe var. Hepsi için bir trt kanalı mı açılsaydı.

Yeme içme meselesine gelince bize de kimse göndermiyor çalışıp kazanıyoruz yiyoruz. Oradaki kürt kardeşler'de çalışmayı deneyebilirler mesela.
    Kardeş dedim dikkatini çekerim. Beni kardeşi gören her kürt benim kardeşimdir.

Ben özgürlüklerden yanayım. 16 kez devlet kurduğumuzla övünürüz eyvallah. Lakin bin yıldan fazladır Kürtlerle omuz omuza devlet kurduk.
    1071'de Malazgirt'de bir çok kürt komutan vardı.
    Şimdi sen Sokakta yürüyen adama kurşun sıkmayı mazur göstermeye çalışırsan yemek yediğin kaba pislemiş olursun vesselam.

0|0
    0|2
    • Anlattığın güzel kardeşim ki pkk yandaşı değilim sadece örgüt kurulurmuydu diye sordum doğuda harcanan elektrikler batıya yansitimiyor iyiceee arastir bence bilmeden konusma bizde kacak kullanmıyoruz ve hiç birşey kullanmamamiza ragmen 250 nin altinda fatura gelmiyor ayrica tecavüz olayını diğer yorumlarda anlattim bakabilirsin ve kürtçe sadece turkiyede Lehçe idi 87 devlet kurtceyi dil olarak kabul etmişti araştırma yapmadan yorum yazmayin bence komik oluyorsunuz @koroglux

• @Koroglux

• ben Türkiye hakkında düşünüyorum. Tek millet tek dil..
    kürdistan mı istiyorsun zaten alt taraflarda kurulu mevcut bir kürdistan var gidip savaşabilirsin oralarda.

0|1
    0|0
    • Souyu başka bir yerinle okudun galiba yine oku anlarsın ne demek istedigimi Kürdistan kurulmasini falan istemiyorum soruyu oku anlarsin

• Varsayımlarla yasamiyorsan pkk nın kötü bir örgüt olduğunu nerden çıkarıyorsun? @cannotgoinsidejob

• ben pkk nın kötü bir örgüt olduğunu varsayımlarla söylemiyorum. gerçeği zaten odur. adı üstünde terör örgütü. acaba insanı yardım vakfı falan mı sanıyorsun pkk yı?

• Yorumlarda ahlakını bozanlar sizi kınıyorum. Irkçıl yaklaşım milletimize devletimize zarardır. "Soru şikayet edildi"

0|0
    0|1
    • Soru dun gece soruldu ve 17 şikayet aldı yinede kaldirilmadi sende şikayet et kardeşim sorumu anlamadiniz ki Kürtlerin başına gelen Türklerin başına gelse pkk gibi bir örgüt kurarmiydilar diyorum ben ve ırkçılık yapmadığın için tsk ederim pkk li degilim çok şükür @YaramDerin

• PKK, Kürtleri temsil eden bir örgüt olmamalı. O şekilde haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz. PKK, sivillere saldıran, uyuşturucu satan, insan ticareti falan yapan bir terör örgütü.
    Bir de, yaşasın halkların kardeşliği.

0|0
    0|0
    • Söylediğine katılıyorum ve pkk li değilim savunmuyorum da kardesim soruyu okusan ne demek istedigimi anlarsin @stannisforthewin

• Burası Türkiye Cumhuriyeti. Dili Türkçedir. Ne Mutlu Türküm Diyene. Türkiye Türklerindir. ;)

0|2
    0|0
  • Elektriğiniz bedava , suyunuz bedava , vergi alınmıyor sizden , kapınızın önünde BİM bile var hala yemek veya içecek gönderilmese diyor Allah ' ın kekosu.

0|2
    0|0
Yükleniyor...