Türk milletinin %60'ı aptaldır (Aziz Nesin) bu söze kimler katılıyor veya katılmıyor görüşlerinizi alabilir miyim?

Ben bu söze çoğu zaman katılıyorum çünkü ülkemizde her gün yeni saçmalıklar çıkıyor

• Evet çok doğru bir söz
    75% (9)75% (12)75% (21)Oy Ver
  • Hayır halt etmiş o
    25% (3)25% (4)25% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|8

En İyi Kız Görüşü

• Vurmalamak istediği ''eğitimsizlik'' babında, onun için doğru..
    Aziz Nesin'in bu sözünden sonra Sivas olayı yaşanınca tepkileri üstüne çekmişti,
    Nitelendirilen söze ağırlık verildi, tepkiler sonrasında özür dileyerek %90'ı aptaldır..
    Neticesine varmıştır, ne amaçlı söylenildiği kişiye göre değişir.
    Bana göre eğitimsizlik, evet doğru söylemiş.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 8

• bencede haklı geçen bir sosyal paylaşım sitesinde video izliyorum bir bayan hazırlamış altta 10-20 erkek hemen tanışalım adres ver vb. ben erkeklerin %80 nin aklını yeterince iyi yönde kullanmadıklarını başka yerlerde olduğunu (anladınız) düşünüyorum bunu okuyan erkekler %20 lik kısımdamıyım diye bir düşünsün derim. Kızlarda bu oran erkeklere göre daha düşük bence adam haklı

0|1
    0|0
  • Ve en az %20'si de üstün zekalı veya yeteneklidir ancak şartlar el vermediğinden ancak %2-3'ü bir şeyler yapabiliyor

0|1
    0|0
  • Eğitimden mahrum insanlara aptal deme cüretini gösteremez hiç kimse kusura bakmasın. Devlet ne zaman yeterli eğitimi verir o zaman insanlarımızı değerlendiririz yoksa işkembeden sallamakla olmaz bu işler

0|1
    0|0
  • Evet çok doğru bir söz

0|1
    0|0
  • entersanki herkes bu sözü kullanır ama kimse üstüne alınmaz

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Bence o oran az bile

0|1
    0|0
  • Aziz nesin yanıldı aslında %70 ve daha fazlası aptaldır.

0|1
    0|0
    • :D katılıyorum gün geçtikçe artıyor loading %60 diyelim biz şimdilik

Yükleniyor...