Hangi Klasik Besteci Senin Ruh İkizin?

Klasik müzik severler veya sevmeyenler test'e buyursunlar efendim.

onedio.com/.../hangi-klasik-besteci-senin-ruh-ikizin--322423

http://www.youtube.com/watch?v=JuG7Y6wiPL8

Not: Video "Der Erlkönig" Alman edebiyatinda yerini almis Göthe'ye ait bir balad. Franz Schubert tarafindan bestelenmistir.

''Benim müzigim benim yeteneklerimin ve benim izdirabimin ürünüdür ve en büyük acilarla bestelediklerim, en cok begenilenler oldu.''

Franz Schubert

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• "Beethoven" çıktı!
    Şu dünyada kimisi cürmü kadar yer yakar, sen ateşin kendisisin. Kimisi rüzgar çıkardığına sevinir, hatta meltem; sen dehşetengiz bir fırtınasın. Kimisi derede kaybolur; sen okyanus fatihisin. Büyüksün, çok büyük. Bu dünyayı, bu dünyayı değiştirmeye gelmişsin, içindeyse o potansiyel hep baki. Ayrıca insana dair tüm duyguları içinde yaşatıyor, istediğin zaman istediğin kişi olabiliyorsun. En asil duygunun insanısın kısaca!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 4

• Vivaldi en sevdiğim <3
    Sen uyumun ve dengenin insanısın. Mesela KIŞ kadar soğuk ve monoton; İLKBAHAR kadar capcanlı ve aşk dolu; YAZ kadar eğlenceli ve sıcak; SONBAHAR kadar melankolik ve ayrılık dolu olabilirsin. Bu birbirinden alakasız duygular sende öylesine bir uyumla karışıyor ki, üstüne tam oturuyor. Kısaca sendeki en asil duygular "bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine" duruyorlar, ey "dört mevsim"in insanı!

1|1
    0|0
  • Beethoven :DD çok severim ;)
    Şu dünyada kimisi cürmü kadar yer yakar, sen ateşin kendisisin. Kimisi rüzgar çıkardığına sevinir, hatta meltem; sen dehşetengiz bir fırtınasın. Kimisi derede kaybolur; sen okyanus fatihisin. Büyüksün, çok büyük. Bu dünyayı, bu dünyayı değiştirmeye gelmişsin, içindeyse o potansiyel hep baki. Ayrıca insana dair tüm duyguları içinde yaşatıyor, istediğin zaman istediğin kişi olabiliyorsun. En asil duygunun insanısın kısaca!

1|0
    0|0
    • Acilarindan müzik ile siyrilmaya calisan bütün duygularini bestelerine aktaran bir müzik dehasi. Bende cok severim.

• "Mozart" çıktı!
    Öncelikle zamanının çok çok ötesinde olduğunu söylemek gerekir. Dehan parmak ısırtır. Kabiliyetin ise doğuştan. Çoğunun sürünerek çıktığı yerlere, sen sezgilerin ve şairliğinle anında ulaşıyorsun. Dışarıdan sakin gibi dursan da çılgının tekisin ayrıca. Yaş ilerlese de çocukluk baki kalmış sende. Çapkın olduğunu bilmem söylememe gerek var mı? Dehaların hepsi zaten az biraz çapkın olur değil mi ama. Azgınlıktan değildir bu fakat, meraktandır meraktan :)

1|0
    0|0
  • Dvorak..

1|0
    0|0
    • Uzun yillar Mozart ve Beethoven'in izinden giden, sonradan kendi stilini yaratan iyi bir besteci. Katilim icin tesekkürler.

Yükleniyor...