En son okuduğunuz kitaptan bahseder misiniz?

Herkes en son okuduğu kitaptan birkaç cümle ile bahsedebilir mi?

0|0
10|12

En İyi Erkek Görüşü

• Yöneticiler için NLP , okumanızı tavsiye ederim. faydasını hayatınızda görürsünüz. illa yönetici olmanız gerekmiyor.

0|0
    0|0
    • doğrusu bu kitabı bir sene kadar önce okumuştum. çok faydalı. herkese öneririm. bunu herkes okumalı.

Kızlar Ne Diyor 10

• Bismillahirrahmânirrahîm

1, 2, 3, 4, 5, 6. Tozutup savuranlara, ağırlık taşıyanlara, kolaylıkla akanlara, iş bölüştürenlere andolsun ki, size vaad olunan şey elbette doğrudur. Hesap ve ceza mutlaka gerçekleşecektir.

7, 8. Yollara (yıldızların dolaştığı yörüngelere) sahip göğe andolsun ki, muhakkak siz, (peygamber hakkında) çelişkili sözler söylüyorsunuz.

9. Ondan (Peygamber'den) çevrilen çevrilir.

10, 11. Cehalet içinde gaflete dalmış olan (ve "Muhammed şairdir, delidir" diyen) yalancılar kahrolsun!

12. "Ceza günü ne zaman?" diye sorarlar.

13, 14. Ateş üzerinde azaba uğratılacakları gün (görevli melekler onlara şöyle der): "Azabınızı tadın! İşte acele isteyip durduğunuz şey budur."

15, 16. Şüphesiz Allah'a karşı gelmekten sakınanlar, Rablerinin kendilerine verdiği şeyleri alarak cennetlerde ve pınar başlarında bulunurlar. Şüphesiz onlar bundan önce iyilik yapan kimselerdi.

17. Geceleri pek az uyurlardı.

18. Seherlerde bağışlama dilerlerdi.

19. Mallarında (yardım) isteyen ve (iffetinden dolayı isteyemeyip) mahrum olanlar için bir hak vardır.

20, 21. Kesin olarak inananlar için yeryüzünde ve kendi nefislerinizde birçok alametler vardır. Hâlâ görmüyor musunuz?

22. Gökte rızkınız ve size vaad olunan şeyler vardır.

23. Göğün ve yerin Rabbine andolsun ki o (size vadolunanlar), sizin konuşmanız gibi gerçektir.

60. Uyarıldıkları günlerinden dolayı vay o inkar edenlerin haline!

Zariyat suresinin bazı ayetleri

Bismillahirrahmânirrahîm

1, 2. Rahmân Kur'an'ı öğretti.

3. İnsanı yarattı.

4. Ona beyanı (düşünüp ifade etmeyi) öğretti.

5. Güneş ve ay bir hesaba göre hareket etmektedir.

6. Otlar ve ağaçlar (Allah'a) boyun eğerler.

7. Göğü yükseltti ve ölçüyü koydu.

8. Ölçüde haddi aşmayın.

9. Tartıyı adaletle yapın, teraziyi eksik tutmayın.

10. Allah yeri yaratıklar için var etti.

11. Orada meyve(ler) ve salkımlı hurma ağaçları vardır.

12. Yapraklı taneler, hoş kokulu bitkiler vardır.

13. O halde Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

14. Allah insanı, pişmiş çamur gibi bir balçıktan yarattı.

15. "Cin" i de yalın bir ateşten yarattı.

16. O halde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

17. O iki doğunun ve iki batının Rabbidir.

18. O halde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

19. (Suları acı ve tatlı olan) iki denizi salıvermiştir; birbirine kavuşuyorlar.

20. (Fakat) aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmıyorlar.

21. O halde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?

78. Azamet ve ikram sahibi Rabbinin adı yücedir.

Rahman Suresinin bazı ayetlri

0|1
    0|0
  • En son Zülfü Livaneli'nin Serenad'ı okudum.. Ermeni soykırımı var diye gezenlere çok güzel cevap olmuş.. Bu ülkede onlar kadar, Yahudilerin, Rumların da acı çektiğini güzel bir dille açıklamış.. O zamanki bağlılığı, eğitim uğruna yapılanları, sistem içinde zarar görenlerin hep insanlar olduğunu ve buna sebep olanın devlet olduğunu mükemmel bir aşk hikayesi içinde vermiş.. Kültürel katkısının yanında sürükleyici bir dile sahip.. Çok da beğendim.

0|0
    0|1
  • Bağdat'da utanç verici bir ölüm kararı alınıyor. Ve bir adam sadece inancını yüzünden çarmıha gerilerek öldürülüyor..

Fikirleriyle insanları etkilemesinden korkulduğu için siyasi suç işlemiş sayılıyor..

Bu adam Hallac-ı Mansur..

Tarihi ve ona damgasını vurmuş karakterleri merak edenler için...Hallac-ı Mansur da onlardan biri..

Wolfgang Günter Lerch'in sürükleyici anlatımıyla..Çok farklı bir anlatım çok ..

0|0
    0|0
    • Enel Hak sözünün sahibi ALLAH ın C.C. varlığını herşeyde nasıl bu kadar güzel görebilmiştir o gözler nasıl aşık etmiştir bu söz kendine beni ve Bu nasıl bir aşktır böyle ruhdan bedene ? tek suçu O'nu sevmek ve herşeyde O'nu hissetmek olan bir can olmak.

• Keramet sadece bunu görebilmekte değil aynı zamanda gördüğünü gizleyebilmektedir. Yaşadığı toplum Hallac-ı Mansur'u anlayabilecek düzeyde değildi. Benzer durumdaki çağdaşları konuşmamayı başarmışlardı.

• Hepsi konuşsaydı belki o bunları yaşamazdı..

• valla hayatta okuduğunuz en ilginç kitap olur ısrarla okumanızı tavsiye ederim.kime tavsiye etsem okusa bayıldı kitabın adı SİYAH KAN gerilim türü bir roman ama harika yaaa.

0|0
    0|0
  • Tarih Sümer de Başlar.

Tarih Sümer de başlıyor kitapta :)

2|0
    0|0
    • evet bu kitabı ben de okudum. çok güzel. bunu burada görmek beni memnun etti. demek ki yalnız değilim. :))

• :)) Yalnız olmamak güzel :)

• Gretchen Rubin'in Mutluluk Projesi adlı kitabını okuyorum, yazar nasıl mutlu olabileceğimizi anlatıyor ama gerçekten de işe yarıyor diyebilirim. Herkesin okumasını tavsiye ediyorum. :)

0|0
    0|0
    • Neler tavsiye ediyor? Sölede bi kaç bişi ögrenelim (:

• Ya örnek olarak bende en etkili olanını söyleyeyim. Ben çok düzenli biri değilim ve kendi de öyle olmadığı için o konuda bir şeyler yazmış. Mutlu hissetmek için etrafı toplaması gerektiğini ama üşengeç olduğunu söylüyor buna da şöyle bir çözüm getirmiş 1 dakika ve daha kısa sürecek işleri erteleme. Ondan sonra mutlu olunuyor ki gerçekten de işe yarıyor. :)

• Doktoru beklerken odada, sıkılmayayım diye sekreterin masasındaki "Karatay Diyeti" kitabını çeviriyorum bu ara.

Trans yağlar vücudumuza nasıl zarar verir kısmında idim en son.

0|0
    0|0
  • Küçük aptalın büyük dünyası..

Okunması gerkeen bir kitap şiddetle tavsiye ediyorum.

Bir kız internette blogunda yazdıklarını kitap haline getirmiş kahkalarla gülerek okucaksınız emin olun.

0|0
    0|0
  • Aklından bir sayı tut. Oldukça sürekli ama ummadığım bi şekilde bitirdi.

0|0
    0|0
  • hayatta gecirdigim her dakika, kacisa bir dakika daha yaklasmak demektir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Türklüğü Ölçmek - Nazan Maksudyan

Cumhuriyetin ilk dönemlerinde halka Türk milliyetçiliğini benimsetmek ve "Türklükleri" ile gurur duymalarını sağlamak için Türk siyasetçi ve bilim adamlarının kafatası, kemik ölçümleri, uydurma tarihsel tezler ve tüm dillerin Türkçe'den türediği gibi komik iddialarla Türk ırkının diğer ırklardan üstün olduğunu ya da en azından üstün ırklar arasında yer aldığını ispatlama çabalarını anlatan bir kitap. Bir Türk dünyaya bedeldir gibi söylemlerin doğduğu yılları anlatıyor.

Savaşta çok kayıp vermiş, çökmüş bir imparatorluktan arta kalanlarla yeni bir tarih inşa etmeye çalışan çileli halkın gururunu okşamak ve kendini büyük hissettirmek için çabaları anlatıyor.

O yıllarda 1920-1940 ırkçı antropoloji ve ırkın ariliği üzerine çalışmalar popüler olduğundan ve zamane biliminin ulaştığı son nokta olarak görüldüğünden bu beyhude çabaları normal karşılayabiliriz. Ama 21. yüzyılda hala insanların kendilerini ırkça üstün görmesi, kanının diğer kanlardan daha kırmızı olduğunu sanması komik.

0|1
    0|0
  • Kuran okuyorum.

1|2
    0|0
  • Historiae Romanae Breviarium'u okudum en son. Roma tarihini şehrin kuruluşu olan MÖ 753 ten itibaren anlatan bir kitap. İmparator Valens için Eutropius isimli tarihçi yazmıştır. Eğer varsa Roma meraklıları benim gibi okuyup güzel bir temel oluşturabilirler.

Ondan sonra Titus Livy'nin 30 küsür ciltlik Roma Tarihi kitaplarını okumaya başlayabilirler.

0|0
    0|1
  • Limon ağacı bazen sıkıcı bazen sürükleyici bezende bilgilendirici İsrail Filistin olayını gerçekte yaşamış 2 insan çevresinde anlatan güzel bir kitap

0|0
    0|0
  • Amerikan Tanrıları

Gerçekten tehlikeli kimseler, ne yaparlarsa yapsınlar, sadece doğru şeyi yaptıklarına inanan kişilerdir. işte bu, onları tehlikeli yapar.

0|0
    0|0
  • En son, Ejderha Mızrağı serisinden "The Last Thane" i okudum. Fazla süslü dili sağolsun, bitirmesi oldukça zor oldu. Thorbardin'in içinde neler döndüğünü anlatan, kaosun saldırısı, birbirine düşman klanların durumu ve bunların ortasındaki birkaç karakterin yaşadığı süreç konu alınıyordu. Güzel kitaptı...

0|0
    0|0
  • "...beraberin de 7000 şahinciyle ava çıkmanın zevki nerededir."

0|0
    0|0
  • hiç aklımda çıkmayan biri var. ne okusam ne yazsam sürekli onu anımsatıyor. kafamı duvarlara vurmak istiyorum

0|0
    0|0
  • dirilişi okudum turgut özakman.. 1915 çanakkale de yaşanan bütün kahramanlıkları, yapılan hataları yanlışları ve doğruları, halkın yardımlarını ve mustafa kemalin mustafa kemal oluşunu anlatıyo. Gerçekten iyi bi kıtap tavsıye ediyorum hep..

0|0
    0|0
  • ilk çağ felsefesi tarihi. en son bunu okudum.

0|0
    0|0
  • çok önce okumuştum 2 kardeşin hayatını anlatan bir kitaptı

0|0
    0|0
Yükleniyor...