"Sezen Aksu şarkıları ile hayatın anlamını çoğaltmak.!" Detaya lütfen?

"Sezen Aksu şarkıları ile hayatın anlamını çoğaltmak!" Bu söze katılıyor musunuz? En sevdiğiniz şarkısını, şarkılarını yazarmısınız lütfen? Sezen Aksu şarkıları neyi ifade ediyor sizlere?

0|0
56

En İyi Erkek Görüşü

• Beyaz show'da onno'nun ölüm yıl dönümü olması nedeniyle onu bu şarkı ile anmıştır. Sezen'in coverlanmasına izin vermediği tek şarkıdır çünkü ikisinin özel şarkısıdır."Beni Unutma"

Ve yıllar sonra da "unutamam" şarkısını bu şarkıya cevap olarak yazmıştır. Unutamam, merak etme diye...

Onlar için değerli olan bu şarkılar benim hayatımdaki önemi de olduğu için en sevdiğim ve unutmayacağım şarkılardır..

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 5

• bir insanın ait olduğu bütünün bir parçası olduğunu ve bu parçanın bir bütüne ait olmadan yaşayamayacağını tarih örnekleri ile vermektedir. tıpkı ülkemiz gibi. sanatçılar toplumlara yani kitlelerin yönlenmesinde oldukça ciddi bir yer sahibidir. eğer bir zanatçı ait olduğu toplumu siyasi görüşü gereği o toplumun ayrışmasını savunuyorsa o sanatçı o toplumda iyi bir insan olma niteliğini kaybeder. nasıl bir zamanlar ahmet kaya pkk lı ise nasıl bağımsız sözde kürdistan haritası önünde şarkılar türküler söylüyor ve insanlara sublimal mesajlar veriyor ise nasıl mercedesimi şerefsizlerin ülkesinde bıraktım deyip bir de bu dediğini inkar ediyor ise toplumun ya da toplumumuzun bir parçası olan kürtleri tarihde tekrar tekrar yaptıkları gibi top yekün bir isyana girişmeleri hususunda sanatı kullanarak zarflıyor ise sezen aksu da ne yazıkki siyasi ve politik duruş olarak son yıllarda aynı paralelde gizli söylemlerde bulunmaktadır. kendisine yakın olan bazı kişileri kullanarak toplumumuzda out of record kisvesi altında apo yu desteklediğini medyada gizli bir biçimde savunmaktadır. kendisine bu soru sorulduğunda elbette inkar ede bilecek kadar yuvarlak ve ucu açık söylemlerle asla ıspat edilemeyecek söylemlerdir bunlar. yanlış hatırlamıyorsam pir mevlana demişti... hayatın anlamını arıyorsanız buna ulaşmanın iki yolu var. uzun olanı kitaplardan geçer. kısası sevgiden.

0|0
    0|0
  • Yoo inanmıyorum ben

0|0
    0|0
  • ben sende tutuklu kaldım çok iyi be :)

0|0
    0|0
  • Teoman benim favorim

1|0
    0|0
  • sezen aksuyu sevmiyorum onun şarkılarınıda onun sesinden dinlemiyourm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...