Hobbit:Beş Ordular Savaşı'nın 2. fragmanı çıktı, izleyenler kimler ve nasıl buldunuz?

Arkadaşlar, Hobbit Beş Ordular Savaşı'nın 2. fragmanı çıktı, dün saat akşam sekizde gelen fragmanı izlediniz mi? İzlediyseniz nasıl buldunuz? Şahsen ben bu fantastik dünyaya aşina olan ve bu filmlerin de fanı olan birisiyim, tüylerim diken diken oldu :D. Mükemmel hazırlanmış. Beklediğimden fazlası vardı. Mükemmel ötesi olmuş.

Fragmanı izlemeyenler için Türkçe Altyazılı olarak sunuyorum:www.youtube.com/watch

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• hobit gibi basit bir masali boyle muhtesemlestiren peter jackson dir. bu savas kitapta 3 sayfa anlatilip geciliyor. 3 sayfadan 3 bucuk saatlik yuzuklerin efendisi ruhunda boyle bir film yapmak muhtesem bir basaridir. izlerken tuyleri diken diken oluyor insanin. facebookta lotr sayfasi son kez bizi takip edermisiniz diyerek bu fragmani yayinladi. insanin ici ciz ediyo valla

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 7

• Sabırsızlıkla beklediğim bir film :D

0|1
    0|0
    • Aynen, ben de sabırsızlıkla bekliyorum, kitaplarını okudum, neler olacağını adım gibi biliyorum ama işte yine de heyecanlanıyorum :D. Beklediğimden daha fazlası çıktı ya, fragmanı izleyince çok şaşırdım.

• Ben kitabını alacaktım vazgeçtim okuyunca anlamı kalmaz :D filmi izledikten sonra alır saklarım ama :D

• Ben de öyle yaptım :D. Filmlerini izledim, gerçi Hobbit'i izlemeden önceydi ama :D. Yüzüklerin Efendisi'ni izledim ve kitaplarını okudum. Kitapları 1000 sayfadan fazla, bir ayda anca okudum :D. Hem büyük kitap, hem de yazıları küçük. Ondan dolayı çok ağır oldu. Ama bana soracak olursan filmi çok muhteşem buluyordum ama kitaplarını okuyunca gözümden düştü :/ :D:

• O degilde. Minik adamin o kiza asik olmasi cok merakli :)

0|1
    0|0
    • Minik adam :D. Abiciğim o cüce ya :D. Tauriel'e aşık olması, evet çok saçma. Kitapta zaten Tauriel karakteri yok. Kili'dir, o minik adam dediğin kişi :))). Kili zaten bir cüce olduğundan elfleri sevmez, elfler de cüceleri sevmez. Zaten bu bakımdan çok eleştirildi yönetmen Peter Jackson. Zira J. R. R Tolkien'in onlarca kitaptan oluşan, Hobbit'ten tut Yüzüklerin Efendisi'ne ondan tut Silmarillion'a kadar bütün külliyatında bir elfin bir cüceye veya bir cücenin bir elfe aşık olması yoktur, bu hakaret gibi bir şey aslında. Başlıca tarihinden beri elfler ile cücelerin arası hiç iyi değildir ama filmde neler olacak, bakalım. Bana soracak olursan 'aşk' arayan bazı kimseleri filme çekmek amacıyla uydurulmuş bir senaryodan ibaret :).

• Filmi değil tüm dünyayı beynime kazıdım :D. Kitaplarını okudum hep :)). Koskoca bir dünya, bu fantastik dünyaya aşinayımdır :)..

• 17 araligi nasil beklicez ya :)

0|1
    0|0
    • Aynen :D.. Şimdiden sabırsızlıktan öleceğim gibi :D :D..

• Gandalf olmasin saruman zaten sauronla :)

• Hayır abiciğim bak şimdi :D. Sen Yüzüklerin Efendisi'ni izlemişsin tabi, bilmiyorsun :D. Filme göre konuşma, kitap her daim farklıdır :)). Saruman Yüzüklerin Efendisi'nde yanlış tanıtıldı, normalde o bir maiadır, maia dediğimiz şey 'çeyrek tanrı' gibi birşeydir. Yani Valar dediğimiz ulu bir ırkın yardımcılarıdır. Filmde görmüşsündür Balrog denen canavarı :D. Mesela onun efendisi Melkor'dur, aynı zaman Sauron'un da efendisidir. Melkor bir Vala'dır, Sauron'sa maia. Aynı bunun gibi Saruman'da bir maiadır. Sauron Aule denilen Vala'dan öğrendiği mağrifet sayesinde güç yüzüğünü yaparak tüm ırklara hükmedebiliyor. Saruman'da o yüzüğü ele geçirip bütün Orta Dünya'ya hükmetmek istiyor. Ama filmde sanki Sauron'un hizmetkârıymış gibi tanıtılıyor. Saruman'ın başlıca amacı bu, Sauron'a düşmandır kendisi :D. Ama yüzüğü alsaydı Sauron'dan farksız olurdu, zaten filmde de Gandalf, o da maiadır, yüzüğü almak istemez. Çünkü onu çok güçlü ve korkunç bir varlığa dönüştürür :D.. Olay bu.

• Bende tam bu soruyu sorcaktım :/

0|1
    0|0
  • Sabırsızlıkla bekliyorum filmi.

0|1
    0|0
  • Bu sene bekledeğim tek film çıksa da sinemayı kapatsak -,-

0|1
    0|0
  • J. R. R. Tolkien ve P. Jackson hayranı olarak sabırsızlanıyorumm

0|1
    0|0