Üzerinde çalıştığım son resmim nasıl gidiyor sizce? (Yağlı Boyalı)?

Sakıncalı Şehzade - 150.102 cm 2014

Biraz işi kaldı da bir sorayım dedim. İzleyici tepkisi nasıl olacak?

http://i.hizliresim.com/2Q03oq.jpg

Güncellemeler:
Baktığınızda nasıl bir izlenim bıraktığından da bahsederseniz sevinirim.
...

0|0
14|7

En İyi Kız Görüşü

• Arkadas göbekliymis herhalde biraz. Ziyadesiyle güzel olmus parmaklariniza saglik. Özellikle renkler ve gölgeler basarili. Yesil mavi tonlarini hep sevmisimdir zaten.
    Sanki bakisinda bir belirsizlik var, bir suc islemis olmali ki üzerine dogru gelen bir orduyu basindan nasil def edecegini düsünmekte. En azindan ben öyle gördüm...

0|1
    0|0
    • Model olan kişi benim eski ev arkadaşım, göbekli yorumunuzu duysa çıldırırdı sanırım :) Ki evet göbeklidir.
      Teşekkür ederim değerli fikirleriniz ve teşrifleriniz için.

• Rica ederim. Göbekli olmasini resime gayet güzel aktarmissiniz.
      Arkadas duymasin.

Kızlar Ne Diyor 13

• Bana sevgilisi ile yatarken eşine yakalanmış bir adamı hatırlattı... Yüzündeki o "eyvah basıldık" ifadesi çarpıcı.
    Resim güzel ancak tamamlanmadığı için mi bilmiyorum resim havası vermiyor.

0|1
    0|0
    • Fotoğraf makinesinin de biraz azizliğine uğradım sanırım.
      Tamamladıktan sonra gün ışığında tekrar çekeceğim.
      Teşekkür ederim.

• barok dönemi tarzında bir çalışma :) genelde ışık tek noktadan alınır ve bütün olarak detay arka fondaki siyah gölgede kaybolur. eli biraz daha ayrıntı görmenizi öneririm.

0|1
    0|0
  • Parmaklar sıkıntılı biraz ince fırçalarla gölge-ışık oynayabilirsin. Çalışmalarınız pek yağlı boya olduğu anlaşılmıyor. Çünkü realist yaklaştığınız için dijital çizim gibi sanılabilir. Adamın üzerindeki örtüsüne biraz daha ışık verebilirsin.
    Başarılar.

0|1
    0|0
  • Cok guzel başarılı

0|1
    0|0
  • Öncelikle bende hz. İsa resmedilmiş sanki etkisi yarattı. Onun dişinda perdedeki ışık adamdakinden daha az, oysa ışık o taraftan geliyor. Bu biraz tuhaf geldi bana. Onun dişinda güzel olmuş

0|1
    0|0
  • Bitirdiğinde son halini de paylaşır mısın? Ama imza at ki, alınmasın.

0|1
    0|0
  • Hamlet sahnesinden bir parca gibi dusundum bir an ama alakasi yoktur eminim. Cok cok guzel. Elinize emeginize saglik.

0|1
    0|0
    • İlginç bir bakış açısı teşekkür ederim.
      Hamlet ilginç ve keyifli bir bakış açısı oldu.

• Çok hoş ! ... Ellerine sağlık.. Ben çok beğendim. =)

0|1
    0|0
  • gayet güzel bir çalışma.

0|1
    0|0
  • Gölgeler harika olmuş.

0|1
    0|0
  • Nereye bakıyor bu adam? Ne yapıyor

0|1
    0|0
  • "eyvah benim karımı l*n o " basilmis bu

0|1
    0|0
  • Çok hoş olmuş :D

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Merhabalar.

En son kursa gittiğinizi söylemiştiniz bir yerde. Ben kursa gittiğinizi düşündüğümde çalışmalarınızın bu kadar olacağını hiç zannetmiyordum. Çok iyi bir yeteneğiniz olduğu aşikar.

Bir tablonun iyi olup olmadığını anlamak için ayrıntılara bakmak yeterlidir. Ve genelde insan yüzlerinin başarılı bir şekilde resmedilip edilmediğini yüz mimiklerinden anlayabiliyoruz. Bu tabloda da sanki bir konu hakkında kabahat işlemiş şehzadenin dışarıda olan bir olay konusunda çekinikliği yansıtılmış. Tabii bu bana göre.

Yani demem o ki genel itibarıyla gayet güzel, zengin olduğumda alabileceğim bir tablodur efenim.

Hoşça kalın başarılar.

1|1
    0|0
    • Merhabalar teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
      Ancak kursa gitmedim hayatım boyunca :) Güzel sanatlar lisesi ve Güzel sanatlar fakültesi çıkışlıyım. Sanırım biri ile karıştırdınız.
      Yinede yakalamak istediğim olay döngüsünü sanırım yakalayabildim. Yorumunuz ziyadesi ile beni sevindirdi.

• Pardon.
      Durum şöyle;

Sizde mi GSF gidiyorsunuz diye sormuşsunuz?

Öteki arkadaş;
      -Hayır kursa gidiyorum demiş.

Ben sizi karıştırmışım ^^

• Sakıncalı şehzade...
    Sahi neye bakıyor? Sabah mahmurluğu altındaki İstanbul'a mı? Yoksa ipek urganlarla ona doğru ilerleyen cellatları mı?
    Sahi ne var o perdenin ardında?
    Siyahın asilliği ve azizliği, yeşilin efsunu ile derinleşmiş ve derinleştirilmiş...

3|1
    0|0
  • Yağlı boya değilde photoshop çizimi gibi duruyor. Baktığımda karamsarlık duygusu uyandırdı nedense..

0|1
    0|0
    • Stüdyo ışığında çektiğimden dolayı böyle bir sıkıntı oldu sanırım.
      Tamamladıktan sonra gün ışığında çekeceğim.
      Teşekkür ederim yorumunuz için.

• Rica ederim..

• Aman Tanrım didim!!! Der gibi bir hal bence

0|1
    0|0
  • Helal olsun :) severim sanatı :) reis benim şu fotoyuda boş vaktinde yapsan :)

0|1
    0|0
  • Adam türk mu acaba kıllı göbekli :))).

0|1
    0|0
  • çok güzelmiş

0|1
    0|0
Yükleniyor...