Şehrinizde fotoğraf çekilecek yerler nereler?

Doğa fotoğrafçısıyım. Bir şehre gittiğimde en büyük sorunum Fotoğraf çekimi için alanları tam olarak bilmemek. Şehri anlatan harita ya da kataloglarda genelde çok bildik olan ve yüzlerce fotoğrafcının fotografladığı yerler önerilir. Bir şehrin görsel güzelliklerini ancak orada yaşayanlar bilir.

Sizden ricam, yaşadığınız şehirde, ''buranın harika fotografı çekilir'' dediğiniz mekanlar nereleri? Göl, deniz, vadi, dağ, sokak, cadde olabilir. Ayrıntılı mekan tasvir ederseniz sevinirim.

teşekkürler.

Güncellemeler:
Doğa fotoğrafçılığı hobi olarak başladı ama şimdi profesyonel uğraşım. Mesleğim değil. Asıl mesleğim Psikolojik Danısmanlık. Lütfen bu konuda özel mesajla soru sormayın.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• bende insan ve doğa. ama makinemi kamyon ezdi :)

soruna cevap ise. İstanbul'dayım dememe gerek yok. Memleketimdeki yerleri söylesem büyük bir ihtimalle bilmiyorsundur.

İşte Tokat...

Ballıca Mağarası. link

Çamiçi yaylası. link

maşat höyük. link

Sebastapolis. link

Bedesten ve Arasta. link

Deveci Hanı. link

Komana. link

Tokat Kalesi. link

nasılmış ?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Van benim Şehrim değil ama maalesef yaşadığım şehir. Burada Akdamar adası, Van Gölü manzaraları (özellikle gün batımı), flamingolar geldiğinde Erek Gölü, Muradiye ve Kanimasi şelaleleri (özellikle Muradiye Şelalesi donduğunda), ters lale çiçeği, Hoşap kalesi, Dünyada sadece 2 yerde (Van ve Alaska) rastlanan ve balıkların suyun kaynağına doğru üreme yolculuğunda küçük şelale engellerini uçarak aşması.

Daha çok var ama bunlar yeterli.

1|0
    0|0
    • Hemen not ediyorum. Çok teşekkürler :)

• Tamam , düzeltme için tekrar teşekkürler.

• Tekrar rica ederim...

• İstanbul'da genelde insan çalışmalarını seviyorum.

Mekan olarak ise arka sokaklar, tarihi ahşap evler ve enteresan mahalle görüntüleri tercihimdir.

Galata kulesi ve çevresi

1|0
    0|0
  • Muğla dalyan ,datça knidosi iznik ve sapanca göl çevreleri ,Mersin cennet cehennem obruğu Antalya derin vadi ,Saklı vadi ,bolu ve çevresi özellikle güz zamanı ve son olarak rize ,trabzon yeşil ve doğa üstüne

1|0
    0|0
    • :)) teşekkür ederim, hepsini fotografladım ama size katılıyorum. sağolun.

+1

• hımmm istanbul da yaşayınca bu soruya cevap vermek zor oluyor.. ama sıkı takip edeceğim bir konu bu..

yine de bir yer söyleyeyim Atatürk Arboretumu - Bahçeköy

1|0
    0|0
  • İstanbul'da, Erenköy'ün istasyon çevresindeki asıl köy merkezini çok beğenirim. Mahalle berberi olsun, istasyonun etrafındaki ağaçlar olsun, benim içibn çok tatlı yerlerdir. Rumelikavak'a da ayrı bir hayranlığım vardır.

1|0
    0|0
    • İstanbul da yaşamıyorum ama çekimler için sık sık geliyorum. Rumelikavak ı fotograflamıstım ama Erenköy civarında pek çalısmadım sanırım. En kısa zamanda orayı da alıcı gözle gezecegim. Teşekkür ederim :)

• :) Rica ederim :)

• Elinde hangi objektif var ise , o objektife göre çekim yapmalısın. Foto çekilcek yer yoktur tamamen yaratıcılığa kalmıştır :)

0|0
    0|0
  • bizim sokak var olma mı? :) şaka bi yana ben ankaradayım burda güzel manzarası olan yerler var tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • burada çok güzel tarihi evler var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• missi köyü diye bi doğa harikası var yok böyle bir yer ha bide büyük çınar var tophane var varda var yanı

1|0
    0|0
  • Anadolu kavağı ve hisarın oralar :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...