Türkiye laik bir ülke ise ?

Türkiye laik bir ülke ise insanların dinleriyle arasına girmezsin, başörtüsüne izin verirsin, neden izin verilmiyor ?

0|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bikinili bir hatunun bırak kendisini, reklam panolarındaki resimlerine bile tahammül edemeyen bir ton insan var, ay ahlakımız bozuluo, vay kaşarlar diyip gezerler ortada. sonrada başörtüsü özgürlüktür derler. bilmezlerki bazıları bu baş örtüsünü siyasi simge haline getirene kadar bizde böyle bir sorun yoktu.

işin özeti cahil bir toplumda farklı düşüncelere saygı sadece laftadır

ilk sıkıştırdığında karşıt fikir sahibini yok etmek ister

yöneticiler çıkıp x bir gençlik yetiştirmek istiyoruz der

çünkü kartlar açık oynansa gerçek adalet olsa, istedikleri toplumu yaratmada ellerinin zayıf oldugunu bilirler

2|1
    2|1

Erkekler Ne Diyor 9

• bugüne kadar bu ülkede uygulanan kanun sistemi dindar kesimi bloke etmek amacında olan bir sistemdi. namaz kılıyosan ordu ya giremezsin, polis olamazsın, memur olmazsın. başın örtülüyse okuyamazsın. başını açıp okursun bu seferde mezun olunca çalışamazsın. devleti bırak, özel şirketler bile başın kapalıysa barındırmaz seni. son örneklerde olduğu gibi; carrefur, aras kargo, kipa, borusan.

bu arada bu firmaların önüne büyük bir afiş asmak istiyorum.

afişte " BAŞÖRTÜLÜ MÜŞTERİLER GİREMEZ" yazacak. çalıştırmıyorsan müşteri olarak ta almayın ozaman köpek herifler.

3|0
    0|0
  • bak adam ne güzel cevap vermiş : başörtüsü özgürlüktür derler. bilmezlerki

bazıları bu baş örtüsünü siyasi simge haline getirene kadar bizde böyle bir sorun yoktu.

Ülke elden gidiyo gün gelecek buna oy veren ah be ne yapmışız biz diyecek ama iş işten geçecek.

Ha diğer ptlerde de iş yok ama bundan kötü olamazlar.

1|0
    0|0
    • oy verecek parti mi var ortalıkta ?

• merak etme sende bana göre saçmalıyorsun.

• zaten merak etmiyorum sen kendi kendine gelin güvey oluyorsun

• laik ülke olsa , diyanet işleri başkanlığı devlete bağlı olmaz bi kere baştan laikliğe ters.

devlet hem laik hemde din i elinde tutmak için bakanlık kuruyor,

başortusu sıkıntı malesef devlette, sizin işinizde zor, Allah yardımcınız olsun,

ama bence özelde başlayıp yasak kalkınca devlete gecin tanıdıklarım öyle yapıyor,

işin peşini bırakmayın

1|1
    0|0
  • Laik değil, diyanet işlerinin devletin kontrolünde olduğu bir ülke laik olabilirmi?

2|1
    0|0
    • o konuya bende anlam veremiyorum .. ben kapalı değilim kapanmayıda düşünmüyorum ama insanlar gerçekten zorluk çekiyorlar bir tek İslam bakımından bakmayalım olaya Türkiye de cami olduğu kadar kilisede olmalı ezan duyulduğu kadar çanlarda çalmalı madem laik diye geçiyor isek.

• Türkiyede gayrimüslüm topluluğun olduğu yerlerde kilise ve havralar var. İbadetlerini yapabiliyorlar. Laiklik konusu Türkiye'nin kanayan yarası. Başörtüye izin yok diyoruz ama sokakta mini şortla mini etekle felan gezenlerde rahat edemiyorlar. Kısacası bölge bölge kapalıyada açığada mahalle baskısı var.

• verilsin ve bu muhabbet bitsin artık mümkünse

1|1
    1|1
  • Bence zamanla değişime uğrayacagız 1970 lerdede millet uzun saçla cıkamıyor küpe takamıyor bebelere cüzzamlı gibi bakılıp sokak ortasında dayak atıyolarmış. Şimdi ise daha rahatlar . Biraz zaman alacak bu laiklik meselesi gibi geliyor henüz hazır degiliz bencee

0|0
    0|0
  • hortlatmayalım yine şu meseleyi zaten ülke gündemi karışık binbir terane dönüyor başımızda millet olarak kayışı koparıcaz sonunda

0|0
    1|0
  • Türkiye tam anlamıyla laik bir ülke değil ki zaten, sen öyle mi sanıyorsun ?

1|0
    0|0
  • ben yıllardır bu konuyu anlamadım gitti

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• başörtüsünü yasaklamayı laiklik sayan zihniyetler yüzünden laik değil.

3|0
    0|1
  • Nerde izin verilmiyor başörtüsüne? Devlet dairelerinde bile çalışanların yüzde ellisi başörtülü. Sağlık bakanlığına isim düşmüştü, bulunduğum departmanda 10 kadından sadece birinin başı açıktı...

Türkiye de laik bir ülke değil ayrıca.

Sosyal hukuk devleti de olmadığı gibi...

0|0
    0|0
  • türkiye laik falan değil.. sadece lafta bu.. At<türk ilke ve inkilaplarının bir çoğu bile öyle zaten.. o yüzden bu söylenenlere kulak asmıyorum hepsi yalan...

1|0
    0|1
    • eksik çıkmış; türkiye laik falan değil.. sadece lafta bu.. Atatürk ilke ve inkilaplarının bir çoğu bile öyle zaten.. o yüzden bu söylenenlere kulak asmıyorum hepsi yalan...

• biz var ya biz sonumuz kötü

0|0
    0|0
  • laikliklerine tüküriyim.daha laikliğin ne demek olduğunu bilmiyolar

0|0
    0|0
  • güzel bir yaklaşım ve de çok mantıklı ancak yanlış yerde sormuşsun şimdi görürsün. soruna gelince laikliğin algılanışı tamamen ötekileştirme şeklinde yaşanıyor. eğer başı örtülüyse okuyamaz devlet dairesine giremez halbuki biz müslüman bir ülkeyiz ve dinimizde örtünme var dediğin gibi din ve devlet işleri birbirinden ayrıdır ibaresi tamamen yönetimde uygulanan kanunlarda şeriat - anayasa ayrımıdır

1|0
    0|0
Yükleniyor...