Game over ne demek?

Bu söz nereden gelmektedir ne demektir düşünceleriniz nedir?
0 0

Çok Süper Cevap

  • Game Over Ne Demek?

    Game Over "Oyun bitti" anlamına gelmektedir. "Oyun bitti" ifadesini duyduğunuzda, bu genellikle oyunu kaybettiğiniz ve baştan başlamanız gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, ifade, bağlama bağlı olarak farklı anlamlara da gelebilir.

    Örneğin, video oyunlarında "oyun bitti" genellikle oyunun sonuna geldiğiniz ve baştan başlamanız gerektiği anlamına gelir. Ancak bazı oyunlarda öldüğünüz yerden devam etmenize olanak tanıyor, bu da tüm oyuna yeniden başlamanıza gerek olmadığı anlamına geliyor.

    Sporda, "oyun bitti" tipik olarak oyunun bittiği ve bir kazanan ve bir kaybeden olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, hava koşulları, yaralanma veya başka nedenlerle oyunun artık oynanamayacağı anlamına da gelebilir. İş dünyasında "oyun bitti", bir projenin başarısız olduğu ve yeniden başlatılması gerektiği veya bir şirketin iflas ettiği ve artık faaliyette olmadığı anlamına gelebilir.

    Zamanla, "oyun bitti" ifadesi, birinin kaybettiği veya başarısız olduğu herhangi bir duruma atıfta bulunmak için daha geniş bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bazı durumlarda, "oyun bitti ve biz kaybettik" gibi basit bir gerçeğin ifadesi olarak kullanılabilir. Diğer durumlarda, "kaybettik" veya "her şey bitti" demenin daha dramatik bir yolu olarak kullanılabilir. Her halükarda, "oyun bitti" ifadesi, oyunlarda olduğu gibi hayatta da bazen kazandığımızı ve bazen kaybettiğimizi hatırlatır. Ve kaybettiğimizde bile, her zaman yeniden başlayabilir ve bir dahaki sefere kazanmaya çalışabiliriz.

    Game Over Türkçe Çevirisi Nedir?

    Türkçede game over "Oyun bitti" olarak çevrilir. Türkçede game over, oyun bitti veya eğlence bitti anlamına gelebilir.

En İyi Erkek Görüşleri

  • İlk olarak mario oynarken gormustum:)
    Benim icin anlami prensesi kurtaramadigimdi :D

  • https://www.youtube.com/watch?v=Furs535ly94

    Game over, piremses kurtarılmadı

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

2 5
  • Super Mario dan gelir

  • mario'dan geliyor diye biliyorum :)

    • Konuşmada ne ifade eder

  • Duruma göre değişir bazen sıçtın anlamına gelebilir.

  • Ateride vardı.

  • İngilizce game (ouyun), over (sonuç, son) ne demek nereden geldi?

    • Türkçede neden kullanılıyor yani konuşmalarda?

    • Türkçede kullanılmıuor. Onu kullanan tarzanca konuşuyor demektir. İngilizce bildiğini sanan denyolar kullanıyor. Kesinlikle Türkçe ile alakası yok.

    • Ama im not denyo neden u said bana tarzan... shit beyaz.

    • Hepsini Göster
  • Sictin batirdin bitti anlamina gelir derin bir anlami felsefeye yorulacak bir mantigi yoktur. rahatla. game over honey

  • bir oyun oynamak istermisn :)