Ben bir şey sormak istiyorum?

bugün bir iş yeriyle görüşmeye gittim olumlu sonuçlandı ve başlayacağım kısmetse.. lakin kafama bişey takıldı. işte oturduk bayanla şartları konuşuyoruz işte sigorta var mı işin tanımı vs. konu ücrete geldiğinde bana işkurla beraber çalıştıklarını sölediler bir kısmını işkur ödüomuş geri kalanını kurum tamamlıomuş. Benim çalıştığım yerde daha önce hiç böyle bişey yoktu Biraz kafam karıştı açıkçası bu nedir arkadaşlar? böyle bir sistemde ücretini alan var mı nasıl oluyor? sigorta tam ödeniyormu bilgi verirseniz sevinirim.

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Daha önce bir işyerinde çalıştın ve ayrıldın mı?

Eğer böyle bir şey varsa , işkurun ödediği maaş sadece ( bildiğim kadarı ile ) işsizlik maaşıdır , resmi olarak aldığın ücretin 3 te 1 ini işkur banka hesabına yatırır.

Bu işyeri böyle bir bilgiye sahip ise , işsizlik ödeneğine senin adına başvuracak belgeleri de sen zaten işe giriyorum diye getirmiş olacaksın. Anlaştığın rakamla aradaki farkı da işyeri elden verecektir. Kısacası , sigorta ve vergiden kaçmak için bunu yapıyor olabilirler.

Sen bunu nasıl çözersin? Gir e-devletine işsizlik maaşı başvurun ya da sonucu var mı bunu ara. Varsa , şirket çamur işler yapıyor olabilir. Sana zararı da , gerçekte sigortalı olmayışın olur. Bunun yerine gss devreye girmiş olur. Buna borcun olup olmadığını da ay ay genel sağlık sigortası sorgulama sitelerinden alabilirsin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Devlet saçmalığı bu zaten. İş kurun yararlı oldugu bir tane vatandaş bile yok.

0|0
    0|0
  • Bilgim yok.

0|0
    0|0
  • Günlük 20 tl gibi komik bir rakam.. işkurun sitesinde detayları yazıyordu ama hatırlayamadım tam olarak

0|0
    0|0
    • o komik rakam 600 tl yapar 1000 tl anlaşılmış olsa iş yerine 400 kalır güzel 400 tl ye eleman

• Sevgili mutsuzbanka sanırım hiç özel sektörde çalışmadın.. şayet çalışsaydın işverenlerin bu tür konularda ne kadar suistimalci olduklarını bilirdin ki ayrıca 1000 tl senin için iyi bir rakam olabilir ama benim için komik bir rakam...

• Odenir onlar anlasmali sen sirkeet elemani oluyorsun galiba

0|0
    0|0
    • yani herhangi bir sorun çıkmaz diyosun değilmi? Kadına detayını sorudm hani böyle bişey nedir bilmiyprum falan diye tam anlatamadı oda oyuzden bide buraya sorayım dedim teşekkürler :)

• Rica ederim
      Hayirli olsun simdiden
      👍👍☺☺☺☺😁

• teşekkür ederim :)

• valla bende cozemedım

0|0
    0|0
  • Ödenir tabi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Böyle bir şey duymadım hiç..