Bu gece en iyi film Oscar ödülünü kim alır?

Bu gece Oscar ödül töreni var, 3 saat sonra başlıyor. İzleyecek misiniz?

Sizce en iyi film oscar'ını kim alır?

Aşağıdaki 5 film benim favorilerim. Sizin başka favori filminiz varsa ekleyebilirsiniz.

• Black Swan (Kara Kuğu) - Natalie Portman başrolde
    19% (5)12% (2)16% (7)Oy Ver
  • The King's Speech (Zoraki Kral) - Colin Firth başrolde
    11% (3)47% (8)25% (11)Oy Ver
  • Inception (Başlangıç) - Leonardo DiCaprio başrolde, Christopher Nolan yönetmen
    30% (8)18% (3)25% (11)Oy Ver
  • The Social Network (malum Facebook filmi :)
    26% (7)18% (3)23% (10)Oy Ver
  • The Fighter (Dövüşçü) - Christian Bale başrolde
    14% (4)5% (1)11% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
5|7

En İyi Kız Görüşü

• en iyi erkek oyuncuda Jesse Eisenberg / Sosyal Ağ

en iyi animasyon Oyuncak Hikayesi 3 / Lee Unkrich

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisinin 83. Oscar ödüllerinde en iyi film ödülünü alan "Zoraki Kral", yönetmen ve en iyi erkek oyuncu dahil dört dalda ödül getirdi.

Akademinin Los Angeles'taki Kodak Tiyatrosunda düzenlediği 83. Oscar töreninde, en iyi yönetmen ödülünü İngiliz Tom Hopper, "Zoraki Kral" filmiyle kazandı.

En İyi Kadın Oyuncu ödülü, "Siyah Kuğu" filmindeki rolüyle Natalie Portman'a, En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ı da "Zoraki Kral" filmindeki rolüyle Colin Fith'e verildi.

En iyi kadın ve erkek oyuncu ödüllerini alan 29 yaşındaki İsrail asıllı Amerikalı oyuncu Portman ile geçen yıl da aynı kategoride aday olan Firth, bu yılki Oscar ödülü için dallarındaki en güçlü adaylar olarak değerlendiriliyordu.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü "Dövüşçü" (Fighter) filmindeki rolüyle Melissa Leo'ya, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü de yine "Dövüşçü" filmindeki rolüyle Christian Bale'e verildi.

En İyi Yabancı Filmi Ödülü'ne Danimarka'dan "In a Better World"ün (Daha İyi Bir Dünyada) layık görüldü.

En İyi Özgün Senaryo Ödülü ''Zoraki Kral'' En İyi Uyarlama Senaryo Ödülü "Sosyal Ağ", filmlerine verilirken, En İyi Animasyon Filmi Ödülü'nü "Oyuncak Hikayesi 3", En İyi Sanat Yönetmeni Ödülünü "Alice Harikalar Diyarında" ile Robert Stromberg ile Karen O'Hara kazandı.

En İyi Belgesel Ödülü'nü de siyaset bilimi doktorası olan yönetmen Charles Ferguson'un, Büyük Buhran'dan sonra dünyadaki en ağır mali krizle ilgili olarak finansal kurumların suçlandığı, "İç İşler" (Inside Job) filmi kazandı.

En iyi 4 oyuncu

'The King's Speech' ile birlikte en güçlü favori konumunda olan 'The Social Network/ Sosyal Ağ' sadece 'En İyi Uyarlama Senaryo' ve 'En İyi Müzik' dallarında ödüle ulaştı.

En fazla adaylık sahibi filmlerden 'True Grit' '0' çekerken, Inception aday olduğu teknik dalların hepsinde ödülü kazandı.

En İyi Yardımcı Oyuncu dallarında da sürpriz olmadı. 'The Fighter'daki performanslarıyla Christian Bale ve Melissa Leo ödüle ulaşan isimler oldu.

'Yabancı Film' kategorisinde Biutiful'un kazanması beklenirken ödül 'In a Better World' ile Danimarka'ya gitti.

0|0
    0|0
  • The Social Network un bişeyler alacağı kesin.

0|1
    0|0
    • çok kötü film ya facebook'un filme karşı çıkmamasının nedenini anladım..ama doğru diyosun ödül verirler kesin

• Inception da bişeyler alır ama kararsız kaldım.

0|0
    0|0
  • ben b ve c arasındayım ama c ye oy verdim kısmet:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• en iddalı aday the king's speech. ama şunu söylemeliyim ki en iyi film olmasa bile başta senaryo olmak üzere bir çok oscar ı inception alacaktır.

0|1
    0|0
    • inception'a şu ana dek çok haksızlık ettiler

• iyi bir film izleyicisi olarak şu kadarını söyleyeyim izlediğim en iyi filmler içinde ilk 3 e girer. bi film 4 kez izlenir mi bir haftada. hem de arkadaşlarla tartışa tartışa

• Film : The king's speech (Ben olsam Black Swan'a verirdim o ayrı)

Yönetmen : Darren Aronofsky veya David Fincher

Kadın oyuncu : Natalie Portman

Erkek oyuncu : Colin Firth veya James Franco.

Senaryo : Inception ve Winter's Bone

Inception bir iki ödül alır oturur. Başka zaman olsa belki ama Black Swan, King's Speech ve Social Network arasında pek şansı yok bence.

Bunların içinde seyrettiğim en iyi filmler kesinlikle Black Swan ve Winter's Bone.

0|0
    0|0
  • The King's Speech diyorum Colin Fırth Bey diyorum başka bişey demiyorum.

Bir erkeğin içinde yatan kralı nasıl uyandırırsın konusunu irdelemesi bakımından da bence bütün kadınların izlemesini tavsiye derim bu filmi.

Erkekler için romantik komedi bile diyebilirim bu filme. Gözlerim nemlendi itiraf edeyim hadi.

0|0
    0|0
  • Sosyal Ağ Alır Bence

0|0
    0|0
  • C: Inception (Başlangıç) - Leonardo DiCaprio başrolde, Christopher Nolan yönetmen

0|0
    0|0
  • tabiki The King's Speech

0|0
    0|0
  • The King's Speech (Zoraki Kral) - Colin Firth başrolde

0|0
    0|0
Yükleniyor...