Daha az acı istiyorsanız, gidin sürünün bir parçası olun. (Friedrich Nietzsche)?

http://youtu.be/Mjq3g9TZz10

Nietzsche' nin bu filminden kısa bir parçasıyla da anlaşıldığı üzere, daha az acı için hepimiz sürünün parçalarındanız.. Çoğu zaman ölü taklidi yapıp, kimi zaman ölmüş kadar beter olsak da sağ taklidi yapıp, sürüden gayrı düşmemek için çabalıyoruz.. Bunun üstesinden gelebiliyorum, sürünün takip edeni değil, aykırı parcasiyim diyebilen insan sayısı var mı? Saymaya başlarsak, sayabilecegimiz kadar..

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yola çıkmış arıyorum sürümü

0|0
    0|0
    • :D teşekkür ederim :D :D

Erkekler Ne Diyor 6

• Sabah sabah bu neyin kafası la değvişik.

0|0
    0|0
  • Bu filmin adını biliyorsan söyleyebilir misin. Bende izlemek istiyorum
    O süreye katılmayan en nadir insanlardan olduğumu düşünüyorum. Ondan yüzde binde bir değil milyonda birim. Herkesten farklı dünyadayım. Anlayana...

0|0
    0|0
  • Tam da böyleyim ve bundan dolayı sevenim kadar nefret edenim de çok fazla :)

0|0
    0|0
  • Beynim yandı tebrikler

0|0
    0|0
  • Peyki nası istersen

0|0
    0|0
  • 2 yol düşün, insanlar sağ taraftan gidiyor sol tarafı tercih ederdim.

0|0
    0|0
    • Bu cevabiniz da bile sürü psikolojisi var, farkindaliği sezdirmek.. Sol yolu tercih etmenizin sebebi de, topluma dem vurmak.

• Bize öğretilenler.. En çokta bundan cayamayip, düşünme gibi nitelikleri hep arka planlara atmamiz. Buda benim düşüncem diyemiyoruz çünkü, ortaya attığımız düşüncenin savunulmayacağından, hor görüleceğinden korkariz.. Oysa toplum tarafından dışlanıp, hor görülünce asıl doğru bişey yaptığımızı anlamak gerekiyorken, toplum zirvaliklarini savunup toplumu kazanmak daha önem taşıyor bizler için.. Zirveyi böyle kolay yolla kazanmak varken, kaza kaza itile düşe kazanmanın aptallik olduğunu savunuruz büyük ihtimal.

• Heh işte demek istediğim bu olsun sen cesaretini göster diğer yolu seç hani o kimsenin seçmediği sen sen ol kimseyi umursama öleceksen bile vicdanın rahat ve imtihanında başarılı gidersin. Çünkü akıl ve düşünme yetisinin verilmesinin bir sebebi var :)

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsanların yürüdüğğ yoldan yürümediğime göre.

0|0
    0|1
Yükleniyor...