Şeker Portakalı kitabı hakkında fikirleriniz neler?

Merhaba arkadaşlar,

Kitabı çok hızlı bir şekilde okumuşum ama farkında değildim. Gün içinde bitrdim. Bunun sebebi ise kitabın çok iyi olması. Ben açıkçası bu derece duygulandıran başka kitap okumadım.

Okumayan varsa şiddetle tavsiye eder, okuyanların benimle aynı fikirde olup olmadıklarını öğrenmek isterim.

0|0
13|4

En İyi Kız Görüşü

• okudum. çocuk kitabı olarak sınıflandırılmış olsada esasen her yaşta okunup her yaşta duygulandırabilecek harika bir kitaptır.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Okumuştum ve çok etkilenmiştim ben de. Zezeyle bayağı özdeşleştirmiştim kendimi küçükken bir de:) Güneşi uyandıralım da çok güzeldi. Deli fişek i de okumuştum ama pek hatırlamıyorum onu.

0|1
    0|0
  • İlkokulda okumuştum. Çok güzeldi:) Hatta son serisinde ağlıyordum, psikolojimi bozuyor diye annem bıraktırmıştı

0|0
    0|0
    • Ha ha bence de çocukları okutulmamalı.. Zaten çoğu çocuğun anlayabileceğini de sanmıyorum :)

• Merak ettim doğrusu. Neymiş o hasarlar, ziyanlar :)

• anlatırım daha sonra da gitmem gerekiyor:) öpüldün şekerim.

• 7-8 sene olmuştur okuyalı

0|0
    0|0
  • Okudum ama hatırlamıyorum :))

Kemalettin Tuğcu diye bir yazar vardı ilkokulda okur okur ağlardım hep fakirleri anlatırdı psikolojimi bozdu samanyolu gibiydi ya :))

1|0
    0|0
  • Ben lise de okumuştum bu kitabı inanılmaz beğendim çok hoş.

0|0
    0|0
  • okumaz mıyım... hem de defalarca okudum :) 26 yaşıma geldim her seferinde ağlayarak okurum

0|0
    1|0
    • Ohh :) Sanırım ben de defalarca okuyacağım. Çok iyiydi ya. Listemde ilk 5 i zorluyor :)

• küçükken okumuştum sonunda agladıgımı hatırlıyorum vay be cok güzeldi

0|0
    0|0
  • çocukken okumustum ben onu aynı kıtaptan mı bahsedıyrz acaba?

0|0
    0|0
    • Nasıl yani ?

• Çocuk kitabı değil hanımefendi! Çocuğun anılarını anlatmak çocuk kitabı oluyorsa hiçbir romanda çocuklardan anılardan bahsedilmesin. Kitabın kapağı ve içeriği çocuk desenleriyle süslenmiş olabilir bu da gayet normal bir durum ,)

• tatrtışma yaratıyosun farkında mısın?

• beni niye etkilemiyor ln diyerek 2kere okuduğum kitap. Herkes ağlamış demekki bende sorun var

0|0
    0|0
  • okudum sanırım ilkokuldaydım etkilendim ama konusunu hatırlamıyom simdi

0|0
    0|0
  • ilkokulda okumustum. konusu hakkında bir fikrim yok şu anda.

0|0
    0|0
  • Şeker portakalı kitabını okumak için geç kalmadın mı sen sence ? :D

1|0
    0|0
    • Kitap kapağı itibariyle çocuk kitabı gibi durabilir ama kesinlikle değil. Her yaşta okunabilir bence.

• Bi' an için arkadaşın yorumuna katılıyor ve hiddetleniyorum ki yanlış anladığımı kestirdim :)

Evet, geç kalmışım. Elimde bir sürü liste var anca sıra geliyor. O yüzden :)

• Ya öyle düşünmüş olsaydım eğer ne haddime sonuçta okumuş bulunuyorsun o kitabı yanlış anlaşılmasın sakın okumak her yaşa uyduğuna göre hangi kitabın ne zaman okunduğu da önemlidir bunu demek istedim ama malum biran yanlış anlaşıldım sanırım :/

Erkekler Ne Diyor 4

• 12 yaşındayken okumuştum. Beni de nerdeyse ağlattı diyebilirim küçük Zeze :) Devam kitapları da var hocam Deli Fişek idi sanırım ismi. Tavsiye ederim.

1|0
    0|0
    • Ah zeze ah :)

iki tane daha var. Birincisi şeker portakalı, ikincisi güneşi uyandıralım, üçüncüsü de delifişek... Diğer ikiliyi de okumak isterim tabi ki :)

• Vasconcelos-şeker portakalı

Çocuk kitabı olabilir,o zamanlar ota boka ağlıyor da olabilirim.Gene de çok sevmiştim.Şimdi okusam aynı etkiyi bırakmaz muhtemelen.

1|0
    0|0
  • Biraz geç kalmıssın bu yasta Şeker Portakalı mı okunur :D

0|0
    0|0
    • Çocuk kitabı mı ?

• Dünyanın sonu değil ilerde çocugu olursa onlara okutturursun. Güneşi Uyandıralım ve Delifişek ise devam kitapları.

• Çocuklara okutulmamalı bence... Çünkü psikoljiyi alt üst eden bir kitap... Kötü örnek teşkil edebilir. Tam tersi ebeveynler okumalı ki iyi evlat yetiştirsinler

• İlkokulda okumuştum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...