Hey sen inancı olan arkadaş içeriye?

Sadece dur ve düşün. Şimdi ön yargılar duvarına kocaman bir balyoz salla.

http://i.hizliresim.com/NbRk9P.jpg

1|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Don't believe everything you read on the internet just because there is a quote with a picture next to it.
    Tam bu soruluk.

1|0
    0|0
    • Kesinlikle bir resim. Örneğin Kuranı açtığında 20 25 cm lik bir kağıta dökülmüş yazılar olduğu gibi. Saygılar

• İşte bu kelimenle en iyi cevaba hak kazandın :) teşekkürler cevabın için

• Saygılı olduğunuz için bende size teşekkür ederim :)

Kızlar Ne Diyor 6

• İnsan hayvandir. Fasizanligi dogustandir tipko koyu renkli maymunlarin beyaz renkli maymunu dislamasi gibi. Buna elbet karsi gelen olacaktir ama en saygi deger bilim adamlari yillardir tartisiyo zaten sorun yok. Bir cumleyle yahut bu kucuk platformda tartisarak kimse kimseyi dusuncesinden donduremez. Bu da net. Ama hic subjektif dusunmeden sunu da kabul edelim ki her ne kadar tanri inancini okumadan kabullenen bir kitle varsa ateizmi hic okumadan benimseyen de bir kitle var. Yani insan insandir; inanclarina, fikirlerine gore dar goruslu, bagnaz diye yargilanamaz. Diger fikirlere saygisizlik etmek, fasizan tavir takinmak, kulak tikamak her halukarda aymazliktir bana gore.

0|0
    0|0
    • Çağımızın vebası dinse. Tedavisi ateizm değil anarşizm'dir. Sorum'da kimseyi dinden döndürmeyi değil din ve onun doğurduğu şirketokrasiye karşı demir yumruk etkisi yaratmasını umduğum özeleştridir. Diğer dostlarıma yaptığım yorumları okursanız gereken örnekler mevcutdur. Teşekkürler güzel yorumun için.

• Anladim demek istedigini dogru seyler yazmissin ama yine benim soylediklerime cevap yazmamissin bu da demek oluyor ki konumuz kapanmistir. Ancak sunu belirtmek isterim ki "Absurdce" diye bir kelime yok lugatta :D "Absurd" onun dogrusu. Bu kadar okuyan birisinin daha konusamiyor dahi olmasi cok garip.

• Absürdce kendi türettiğim bir sözcük abes, saçma bir bayana söylenmiyeceğini düşündüğüm bayandan geçtim tartışma ortamından kullanılmıyacak bir sözcük. Absürdce çok mütevazi kalıyor :) İkinci bir konu ise ne yazsam muhalif cevaplar veriyorsun ne yazcağımı şaşırdım açıkcası. Konuşamıyormuyum gerçekten diye geri dönüp bakmak zorunda bırakıyorsun beni.
      Neyse kapandıysa tamamdır. Eğer gerçekten fikir sahibi olmak istiyorsan daima beyin fırtınasına açığım genç beyinlerden faydalanmayı severim. İyi geceler

• İnançları bağnaz olarak gören inançsızlık bağnazlığı ne olacak peki.
    Birakin kim ne isterse ona inansın. Nasıl mutluysa öyle yaşasın.

Sen böyle devam et, onlar öyle.

1|1
    0|0
    • Kesinlikle öyle. Ama insan birşeye inanmak istiyorsa ona şüpheyle yaklaşmalıdır. Çünkü şüphe tek gerçektir. Hayatındaki hiç bir gerçekliği sorgulamayan insan nasıl mutluysa değil cehalet neyi gerektirirse öyle yaşar. Kimseyi zorla farklı düşüncelere itmiyoruz. Sadece ufku ve geleceğe pencereden bakan beyinlerinde olduğunu biliyoruz.

• Algımiz diğer canlılara gore gelişmiş olabilir lakin yeterli değil, olay bu. Sen bir resme bakarken bile beyninin izin verdiği, onun ilgisini çeken şeyleri görebiliyorsun.

Mutlak doğru dediğin ne ki? Öyle bir şey var mı bakalim? Yani çelişki arkadaşım her şey çelişki. Ben Nietzsche de okumuş biriyim. Okurken o kadar mantikli geliyor yazılanlar ama tek yaptigi seni uçurumdan aşağı itmek. Bence mutlak gerçek Allahtır. Kimse de bu fikirden döndüremez beni. Bu kadar.

• Pekala anlıyorum. Çok teşekkür ederim çok yararlı bir beyin fırtınası oldu. Gerek üslubunuz gerek düşünceye olan saygınız dolayısıyla tekrardan teşekkürlerimi iletiyorum.
      iyi akşamlar

• Nietzsche'nin böylesine doğru tespitlerini yikabilecek üstüne başka bir tez daha yok.

0|1
    0|0
  • Peki, dine düşman olarak bakan kişinin en vazgeçilmez düşüncesi de "Din yoktur" değil midir?

0|0
    0|0
    • Benim en vazgeçilmez düşüncem din yoktur değil. Dinler ve Tanrılar yok edilmelidir düşüncesidir.

• Benim bu konu içindeki en vazgeçilmez düşüncem dinler ve tanrılar yok edilmelidir düşüncesi. Bunun haricinde diğer bir konuda ateşli bir şekilde savunacağım yeni bir vazgeçilmez düşünceye geçiş yapabilirim. Çünkü bilgiye açık ve sorgulamaya tamamen yatkınım. Bilgim ve vazgeçilmez düşüncelerim değişebilir. Ama şu an bu konuda düşüncem tam olarakda bu.

• Kendinde bir paradoks yaratıyorsun, farkında değilsin.

• Senin icin de gecerli :)

0|0
    0|0
    • Düşüncelerim aydınlanmaya açıktır. Düşündüğüm sürece varım :) bu gün doğruluğuna inandığımı yarın geliştirerek yoluma devam ederim.

• Yanılırım. Hayatımızın özüde budur. Şüphe et doğruya ulaşmaya çalış. Yanıl ama yinede sorgula.

• Sorgula tabi ama dogrudanda şasma

• Bunu yora yora inanca mı yordunuz? Bu sayfaya geldiğinizden bu yana sizi takip ediyor ve farklı tavirlarinizla öncelik kazanıyorsunuz "bu adam" diye dediğim ama bazen yaniltmiyor da değilsiniz.. Inancli biri olarak, neden odak noktamdasiniz bilmiyorum ama yaniltmayin lütfen.. Nietzsche gibi önünde eğilesi bir düşünürün, çokta değerli o eşsiz anlam barındıran kelamlarini herkes çekecek bir yer buluyor.
    Sizde inanç üzerinden.. Oysa inanç dışında kocaman kocaman anlamlar barindiriyorken.. Böyle ziyan etmeyelim lütfen.

0|0
    0|0
    • Öncelikle teşekkür ederim görüşleriniz için. Fakat Nietzche burada tam olarak benim vurgulamak istediğim düşünceyi belirtmiştir. Çünkü mücadelemiz artık Şirkeokrasiyle eş anlama gelen din bağnazlığıyladır. Burada belirtmek istediğim iise insanları var olan dini düşüncelerinden değil dini düşüncelerine oluşturmasını istediğim bir öz eleştridir. Ancak gelen sert tepkiler doğrultusunda farkettim ki ziyan olan ne fikirlerimiz ne düşüncelerimiz ziyan olan insanlığımızdır. Benim yine açıkcası belirtmek istediğim herhangi bir dine eleştri değil insanın kendi düşüncesine ve inançlarına yapmasını istediğim bir beton etkisidir. Saygı değer yorumun için çok teşekkürler.

• Üslubunu hayranım.. Büyük bir zevkle takip ediyor olucam. Istemesem bile elim profilinize gidiyor.

• Gizli Kullanıcı olmaktan çıkmalısın o halde ya da canın nasıl istiyorsa öyle takıl ama çok teşekkür ederim beni mahçup ediyorsun.

Erkekler Ne Diyor 3

• Fasizmi kuran bir adamin kafasindan cikan sozler bunlar.
    Niettzche yazmasida zor.
    Lakinki onun ustun insan anlayisinin devri kapandi.
    En vazgecilmez insanin en vazgecilmez korkulariydi kendi dusunceleri.
    Ve en sonunda kafasi agriya agriya oldu cunku boyundan buyuk fikirleri ona kim ogrettiyse onun getirdigi bir belaya kapandi.
    Ne zor seydi bu onun icin lakin anlatamadi kimseye

0|0
    0|0
  • Piskolojık Sorunların mı Var

0|1
    0|0
  • söz güzelmiş

0|0
    0|0
Yükleniyor...