"MÜBADELE" VE YORUMLARINIZ LAZIM BANA.. ☺?

Selam herkese :) Size bir konuda danışmam gerekti :/ Kitap yazmaktayım ve başlıkta yer aldığı üzere "Mübadele" kelimesini kullanmak istiyorum :/ Bu kelimenin anlamını bilmeyenler için anlamı, "insan değişimi"dir. Fakat sizce bu insan değişimi anlamı dışında da kullanılmakta mıdır? Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin ://

Güncellemeler:
LÜTFEN YARDIM EDİN..

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Eğer nedemek istediğini yanlış anlamadıysam. Mübadele eski arap kültüründe takas anlamında'da kullanılıyor. Yalnış hatırlamıyorsam eğer ama doğru olduğunu hissediyorum.

0|0
    0|0
    • Öyle değil ben diyorum ki bunu başka anlamlarda kullanabilir miyiz? Ayrıca vikipediden aldığın şeyi neden hatırlıyorum diyorsun ki? Aynı anlatım dili?

• Yazdığın soruyu okuduktan sonra cevap verdim. Açıklayıcı bir anlatım yapmamıssın yani nasıl başka anlamda mübadele bildiğin 2 anlamı var işte. Kitabın konusunu belirtmemissin. İlk önce sorununu güzelce kendini anlatarak ifade et.

• Ve wikipedi ne alaka onu anlamadım. İktisadi bir kelime olarak kullanıldığını biliyorum. Ancak senin bilgin yoksa bu senin eksikliğindir. Karşındaki basit düşünür biri olarak görmemeni sana tavsiye ederim.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 2

• Evet bence.

0|0
    0|0
  • Kitap ne üzerine

0|0
    0|0
    • Bu alakadar bir durum değil

• Siyaset veya tarihle ilgili değilse aşk romanın da falan kullancaksan alakayı görürsün ileri zekalı eleştirmenler sana bir sığdırsında onlarada dersin alakadar değil diye

Kızlar Ne Diyor 1

• Mübadelenin başka anlamda kullanildigini görmedim.
    Yakin tarihte nüfus mübadelesi olayi vs vardı. TDK ya bak emin olmak istersen, başka kullanimi olsa orda yazar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...