Kıroluğun standardı nedir?

Hayat Bilgisi Ev ödevi: Genel olarak kıroluğun standardı var mıdır? Kırolar, Kekolar nasıl insanlardır? Siz kimlere kıro dersiniz?
Bir cok kisiye gore ben de kıroyum. Lahmacun yiyorum çünkü, soğan yiyorum. Bu kırolu mudur? Tartışınız.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• hayır değildir bence, ayrı kişiye göre değiştiğini düşünüyorum.
    kıro denilince akla erkelerin gelmemesi gerekir.
    görgüsüz insanlar için kullanırım ben.
    birde kürtçede ki anlamı var tabiki bizi yalancı çıkaran

0|0
    0|0
    • Görgülü hayat standardı nedir sence? Facebookta yemek paylaşmak görgü kurallarını aşar mı? Sence Türkiye'de görgü kaldı mı? Herkes kıro mu?

Erkekler Ne Diyor 1

• yediğin içtiğin değil yeme içme şeklindir kroluk. Kroluğun toplum baskısı yetişme şekli sonradan görme gibi sebepleri olabilir. Hayatları genelde 1-2 özlü söz üzerine kuruludur. çok soğuk espri yaparlar. Senle askerlik arkadaşı muhabbeti kurmaya meyillidirler. Erkeğin krosu bir nebze katlanılabilse de kadını krosundan Allah korusun.

0|0
    0|0
    • Görgülü hayat standardı nedir sence? Facebookta yemek paylaşmak görgü kurallarını aşar mı? Sence Türkiye'de görgü kaldı mı? Herkes kıro mu?

• Empatiyi cok kuran bir insanimdir. Hatta bu dediklerimi ben yapmamaya gayret gosteriyorum. Bu zamana kadar da arkamdan ya da yuzume karsi gorgusuz lafi isitmedim. Ayrıca bu sınıf farkını belirtmez. Çunku zengin insanlar yaptiklari bagislari kamuoyuna gostere gostere yapar. Ve bu bizim kulturumuze gore gorgusuzluktur. Bence empati dedigin dogru. Sinif ayrimini gosterdigi yanlis. Bu dedigin gibi empatiyle, azimle, dogru yasama istegiyle alakali.

• empati sınıf ayrımını gösterir demedim ki güzel kardeşim. görgü kurallarından bahsettim ben sana. Taktir edersinki merhamet ve empati olmadan gösterilen görgü kuralıiçi boş çerçevedir.

Yükleniyor...