Etnik Müzik önerisi olan var mı?

Etnik müziğe taktım bu ara, değişik ülkelerin yerel parçaları çok güzel. İlkin İran ve doğu müziğiydi ama şimdi tüm dünya müzikleri ilgi alanım.

Etnik Müzik dinliyorsanız bana sanatçı, şarkı ya da internette dinleyebilkeceğim bir link önerisinde bulunursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben ancak metal tavsiyesi verebilirim

??????

Eluveitie

Korpiklaani

farklı olarak gürcü

the shin

link ile çok şahane yeni gruplar bulabilirsin

2|0
    0|0
    • Metal müzikte senfonik metal tarzını seviyorum bir de bu dönem Apocalyptica dinliyorum (Metallica cover ları çok güzel)

Link i hemen dinliyorum.

+1

• Yunan Rebetiko türü müzikleri öneririm. Stelios Kazantzidis, Dalaras, Manos Loizos gibi isimler iyidir. Markos Vamvakaris ustada bu işin ilahıdır dinlemeden olmaz. Ön yargı beslemeden güzelce bir dinleyin. Müptelası olacaksınız.

Bunun haricinde orta asya gırtlak parçaları veya ingilizcede throat singing diye geçen tür var. İnsanı bozkıra götürmekte pek zorlanmazlar ve kendinizi doğanın içinde hisseder ve o parçaların bir müzik değilde bir ritüel olduğunun farkına varırsınız.

1|0
    0|0
  • link

benim sevdiğim bir parça..

1|1
    0|0
  • Angélique Kidjo'nun tüm şarkılarını deneyebilirsin. Ben sırf zenci diye dinlemiyorum. : )

link

1|0
    0|0
  • Blero feat. Memli - Kthehu ti

link

1|0
    0|0
  • Tabiki de Balkan Havası. :) Shantel'in şarkıları güzeldir, bir de tabi Arap Müziği var. Onun için de favorim Mezdeke. :P

1|0
    0|0
  • Tuvalı Yat-Kha ve Huun Huur Tu güzeldir. Nordik ve Keltik müzik gruplarını da bir araştır derim.

1|0
    0|0
  • this is life :)

0|0
    0|0
  • Tuvan Throat Singing diye aratmanı tavsiye ederim...

0|0
    0|0
  • etnik müzık dinlemeyi pek sevmem

0|0
    1|0
  • sıra dışı bir iran müziği var bi bak linke savaşa giden iran halkı, devrim liderleri ve iran ordusu görüntüler içerisinde bir klip. bana değişik geldi, heyecanlı link

bi de bizden bizimkilerden var o da çok güzel. Zülfü Livaneli, Şükriye Tutkundan link

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Eğer balkan müziklerini seviyorsan sana kucak dolusu yollayabilirim :))Belkide tam olarak kast ettiğin türden değildir ama bakmaktan zarar çıkmaz.

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

link

0|0
    0|0
  • bir ara etnik muzikle ilgili arastırma yapmıstım ozellikle yunan ve balkan muzikleri cok iyi, goran bregovic i tavsiye ederim. Ayrıca Edith Piaf ve tabiki Bob Marley

1|0
    0|0
  • İskandinav folk dışında, etnik müzik sevmiyorum. Last.fm'de araştırabilirsin.

1|0
    0|0
    • Last FM i araştırdım, geneli Afrika Müziği yapan gurupların parçaları var. Doğu müziğinden ise Kardeş Türküler yer alıyor hep (oraya da Türkler el atmıs :) )

• :) teşekkürler

+1

• prem joshua- water down the ganges albümünü tavsiye ediyorum youtube'dan dinleyebilirsin link veremiyorum çünkü ben

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
Yükleniyor...