Yunanistan'ın bağımsızlığı hakkında bilginiz var mı?

Yunan Devletimizin bagamsızlığı hakkında bilginiz var mı? Ne zaman, nasıl, kimden? :) Tarihi bir yoklayın.

Güncellemeler:
sorumuzun altında birşey aramayın, buzağı aramayın sadece bir soru, tarih sorusu. ön yargılı olmayın.

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• sorunuzun cevabı şu olabilir mi: Avrupalıların desteği ile Yunanlılar isyan eder, Türkiye'nin Rusya ile harbe girip yenilmesi sonucu fırsattan istifade 1832 de emellerine ulaşarak bağamsızlıklarını kutlarlar. Yunanistan tüm topraklarını Türkiye'den elegeçirerek bugünkü konumuna gelmiştir.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Biz sorunun altında aramayız hiç bir şey.. Neyin altında neyi arayacağımızı çok bir eyi biliriz dostum..

Bırak tarihi tarihçiler sorgulasın.. Bana ne tarihten, ben bakarım coğrafyaya, şimdi ki coğrafyaya.. Bunu sağlam tutalım kaybetmeyelim derim ben kendimize de, yunan dostlara da.. :))

0|2
    1|2
  • Osmanlıların Turkelerın ayagından geçmiş bir devlet Yunan Devletı :)))

0|3
    1|2
    • ayagindan gecmis ne demek sana eksi veriyom. -1 :)))))

• ben kızmam kolay kolay gerektıgı gıbı cevabını verırım..

Neyse derdıne yan sen:)) gerçekelrı kabul edemezsın zor ayaşarsın bu hayatta... Anlayan anlar senı kuyruk acın :))...

Yorum yapma baa muhatap olmak sıtemem senle..

• nıckın bıle berbat

• Boğaziçi, Atatürk Enstitüsü'ndekiler sana en iyi şekilde anlatacaktır. Uzmanlık alanım değil.

0|3
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• ETNİK-İ ETERYA

Emanual Ksantos tarafından, 1814 yılında, Yunan Kurtuluş Savaşı ve bağımsızlık hareketini gerçekleştirmek için kurulmuştur. Özellikle Osmanlı topraklarında yaşayan Rumları kışkırtmak amaçlı zararı bir cemiyettir.

3|1
    0|0
    • Birde sorumun altında birşey aramayın diyor:)

Bunun gibileri dar ağacında sallandıracaksın...

• Yahu kediçükü diye nick var. Allah'a sabah akşam küfür eden adamlar var sorularında. Siz hala nerdesiniz.

• Osmanlı devletinin 1830 yılında imzaladığı londra andlaşmasıyla bizden ayrılıp bağımsız oldunuz,bağımsızlığı kazandıktan sonra Osmanlı devletiyle sık sık çatışma içinde oldunuz.

1.dünya savaşı sonrası 1919'da İzmiri işgal ettiniz.

1922 de evlerinize geri dönüyosunuz yada kaçıyorsunuz..! Kaçarkende Güzelim İzmir'i yakıp yıkıyorsunuz... Linkte vereyim link artık gidiyorlarmı kaçıyorlarmı sen karar ver..

Bunun sonrasında çiller zamanında kardak krizi çıkıyor anlatması uzun sürer olayı bu linkten öğrenirsin link

Cevap yanlış anlaşılmasın ama malesef sizin övünülecek bir tarihiniz yok kardeşim..

Sorunun altında da birşey de aramıyorum.

Tarihi yokladım hiç iyi çıkmadınız:)

Ha birde bayrak olayı var onu link al bakalım :)

1|0
    0|0
  • 1830'larda biz Ruslarla savaştık ama ne alakaysa yapılan anlaşmayla Yunanistan'a bağımsızlık verildi. :)

0|1
    0|0
  • keisin olan şey gunaydoğu anadoludada aynı sürec yaşanıyor. yunannistanın bagımsızlık surecı asagı yukarı vıyana kusatmasından sonra venedıkın mora yarım adasını 30yıl yönetmesi ile baslıyor... sonra uyanıs gerılla savasları özerklık ve nihayet 1825 bagmsızlık sonrakı yuzyılda toprakalrtını 3 katına cıkarma.. daha ayrıntı yazabılırız ama r yetmesz.. onucta 15 yıl suruyor aynı olayı suan doda yapamaya calısyorlar...

0|0
    0|0
  • yunanistan ne ya ımmm düşünüyorum... Tamam şimdi hatrladım krizden sefalete ugrayan türk lokumu nu kendsnnmş gibi tanıtmaya çalşan sahtekar devletmiydi ya da biraz daha düşüneyim... Immmm haahh şimdi kesin hatırladım kurtuluş savasında denize döktğmz korkularından altlarına eden devletmydi

1|0
    0|0
  • bırak gitsin bumerang gibi geri dönecek..tecrübe ile sabit...bazı kadınlar hırpalanmaktan cidden hoşlanıyor..

0|1
    0|0
  • Öyle miiii

Yunanistana git..Devletimiz dediğin yere...

1|1
    0|0
  • İngilizce biliyorsan wiki'de tüm Yunan tarihi ile ilgili güzel bir yazı var konu ile alakalı.

link

0|1
    0|1
  • balkan harbi ni iyi araştır.

0|1
    0|0
  • beni hellas a götürürmüsün kanki

0|0
    0|1
  • Neyin propagandası içindesin sen? Kendi tarihini okursan neler yapıpta orda toprak aldığınızı anlarsın

1|1
    0|1
    • neyin kavgasi icindesin sen, ben gayet bariscilim dostim. kavga yok, dostlik bilgi paylasimi var dostim. :)

Yükleniyor...