Kültürlü bir birey ne demek sizin için? Nasıl kültürlü olunur?

Ben her konuda bilgim olsun istiyorum. Bir hobim falan yok o yüzden böyle kültürel açıdan zengin olmak istiyorum kendimi öyle öne çıkarmak istiyorum. Ne bileyim tiyatro, kitap, sinema, ünlüler, şarkılar, ülkeler, iç-dış politika, eski dönemler, tarih vb. hakkında falan nasıl kendimi geliştirebilirim? Fazla sosyal birisi değilim. Lütfen yardımcı olacak arkadaşlar açıklayıcı anlatırsanız çok memnun olurum. İlgilenen herkese şimdiden teşekkür ederim

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Her gün gündemi takip et, değişik içerikte yazılar oku ve bol bol araştır. Neyin neden olduğunu öğren. İnsanlar kendine kültürlüyüm demez. Ama bilgi birikimi yapıp, genel konuşmalardaki konular üzerinde hakimiyetin arttıkça insanlar senin öyle olduğunu düşünebilirler. İmkanın varsa yur tiçi, yurt dışı seyahatlerine katıl ve yabancı dil öğren.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Okuyarak gezerek eleştiriye açık olup kendini bu yönde değiştirebilirsen bu yönde bayağı bir yol kat etmiş olacaksın

0|0
    0|0
  • kültürlü olmak göreceli ve geniş kapsamlı bir kavram. okumak izlemek gezmek internetten araştıma yapmak vs. gibi şeyler yapabilirsin. Bana kalırsa bunları sırf kültürlü olmak için değil de sevdiğin için hoşuna gittiği için yapsan daha iyi olur. Zaten ilgiyle yapmazsan pek bir şey kazanamazsın.

0|0
    0|0
    • ya ilgileniyorum ama artık çok geçmiş gibi geliyor o yüzden böyle sorma eğiliminde bulundum ya. sormak bence de saçma ama

• aah evet çok iyi anladın :)

• Bence kültürel anlamda kendini geliştirmenin sonu yoktur. O yüzden hemen öğreneyim bitsin gibi bişe düşünme :)) dediğim gibi oku izle gez araştır. :)

• uluslararası ilişkiler oku bak kültürün nasıl gelişiyor üniversite geliştiriyor..

0|0
    0|0
  • bilgi kopyalama teknigi olsaydi sana satabilirdim bilgilerimi :)

0|0
    0|0
  • Doğal ol yeter. Kasma. En iyi kültür o

0|0
    0|0
    • doğallık başka kültürlü olmak başka."nasıl kültürlü gibi görünülür" demedim "nasıl kültürlü olunur" diye sordum

• Çirkin olmak=Kültürlü olmak

0|0
    0|2
    • bence biraz "alakaya maydanoz" oldu gibi ama

• düzeltmek amaçlı kullanmıştım tabiki küfür değil

• Çirkin olmak Tanrıya ulasmaktır

• Herhangi bir konuda ard arda 10 cümle jurabilir misin?

akıcı bir şekilde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ooo ucsuz bır ummanda gezmek ıstıyorsun sen ama ımaknsız degıl... mesela en ılgılendıgın ya da dıkkatını ceken seyler hakkında bılgı toplayarak baslayabılırsın. bır dergı almaya basla mesela, ordakı herseyı ıncele bulundugun yerdekı etkınlıklerı takıp et ve olabıldıgınce gıtmeye calıs. kıtapevlerıne daha sık ugra, yenı cıkanlarla ılgılen ve mutlaka oku. ınternette dıkkatını ceken seyler hakkında bılgın olsun. onlara burdanda bakabılırsın ama olabıldıgınce gercegıne ulas, bır kursa kayıt ol bu beledıyenın merkezlerınde bıle olabılır. bılmedıgın bır dılı ogrenmeye calıs, bır kere ucunu tutarsan gerısı zıncırleme gelır...

booooool sans

0|0
    0|0
    • tesekkür ederiim. önerdiğin bir kurs var mı peki

• ıspanyolca olabılır, fotografcılık olabılır yemek kursu olabılır, hanı bunlar gorecelı ama beledıyenın merkezlerınde dıkkatını ceken baska kurslarda olbılır ustelık fıyatlarıda makul. sonra bunları gelıstırırsın. boyle boyle ufakla baslar.

• kültürlü insan konuşmasından, konuşma hızından ses tonu ses seviyesinden desibelinden bile belli olur. çünki kültürlü insan kitap okur.

0|0
    0|0
  • Kurslara katıl birikim yap sertifikalar topla haftada bir sinemaya gidebilirsin film kültürün artar kitap okuyabilirsin ama internette takılması bırakmazsan pek de kültür birikimi olusturamazsin

0|0
    0|0
    • zaten haftada 1filme gider vizyondaki ve çıkacak filmleri takip ederim. Tiyatroya da bir kaç kez gitmişliğim var ama kursa gitmek de sıkıntı yaşıyorum ya. Pek bir yeteneğe eğilimim yok o yüzden çekiniyorum

• E zaten kursta bunun eğitimini alıyorsun :))) mesela resim. Ya da yabancı dil, ya da dans falan

Yükleniyor...