Evren yaratılmamış iken Allah ne yapıyordu?

Bu soruyu çok sorardım bir ara kendi kendime. Şimdi sorusunu açayım dedim

0|1
5|15

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle düşünebiliriz. Tek bir evren olduğuna dair hala kanıtlarımız yok. Tanrı başka evrenler için meşgul olabilir mi? Peki ya zaman belki farklı zaman dallarında farklı evrenler vardır. Neden bu evren için düşünüyoruz ki?
    Peki ya zaman Tanrı ise? birde bunları sor :) ya tanrı yoksa?

0|1
    0|2

Erkekler Ne Diyor 14

• Bu soruya cevap vermeden önce şunu ifade edelim ki, ezelde bir şey yapmak Cenâb-ı Hakk'a -hâşâ- vâcib olmadığı gibi, birşey yapmamak da O'nun için bir noksanlık değildir. Zira O, mahlûkatı yaratmasa da sonsuz kemâldedir. Yâni, mevcudatı yaratmakla kemâlinde bir artış, yaratmamakla da bir noksanlık olmaz.

Cevabın burada : sorularlaislamiyet. com/article/8/allah-kainati-yaratmadan-once-ne-yapiyordu. html

0|2
    0|0
    • vaaaaay aynı soruyu bir başkası da sormuş

• Sorunun temelindeki hata şurada , biz evreni zaman kavramı ile algılayabiliyoruz.
    Geçmiş, şu an ve gelecek, ama İlah kavramı zaman ile baglı değildir. Yani geçmiş gelecek ve su an onun için bir aradadır. Kaldıki fizikte zaman 4. boyut olarak tanımlanıyor.

0|0
    0|0
  • öyle düşünceler beni de sarıyor bazen. çocukca tarzda :) ama gaip aleminde neler oluyor bilinmez. bir sürü bilinmeyen var

0|0
    0|0
  • onu hiçbir teknoloji bilemez. ama iyiki var olmasa bizde olmazdık ki öyle bir ihtimal yok niye yok? "onun başlangıcı ve sonu yoktur" yokluğu söz konusu olamaz

0|0
    0|0
  • Bu tür sorular soracak olanlar için cehennemi hazırlamakla meşgul olduğu rivayet edilir :)

0|0
    0|0
  • Allahtan baska ilah yoktur baska tanri yoktur

0|1
    0|0
  • özel hayata saygı:P
    tövbe tövbe huzuruna çıkınca sorarsın

0|0
    0|1
  • ALLAH C. C demiştirki bni fazla düşünmeyin yoksa bnim yok olduguma inanırsınız küçükken bna derlerdi :)

0|1
    0|0
  • Hikmetinden sual olunmaz

0|0
    0|0
  • Ben tek bir evren olduğuna inanmıyorum başka evrensel baska yasanilir yerler olduğunu düşünüyorum

0|0
    0|0
  • bir damlalık akılla okyanusu kavramak zor tabii:))
    doğal olarak böyle hasarlı sorular üretiliyo

0|0
    0|0
  • Töbestağfurullah

0|0
    0|0
  • Oku araştır cahil bize ne söylüyorsun

0|0
    0|0
  • O bizim beynimizin alabileceği bisey değil kayitsiz sartsiz teslimiyet islamin birinci kurali

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• sıkılıyordu demekki evreni yarattığına göre.

0|0
    0|0
  • bende çok merak ediyorum ama cevap bulamadım belki o zamanlar yoktu diye düşünüyorum ama çarpılmaktan korkuyorum

0|0
    0|0
    • O zamanlar Allah yok demek de çok ilginç bir düşünce

• allah nasıl oldu bunu dha çok merak ediyorum

• Bir şey yapmak zorunda mı varlığı bizim varlığımız gibi olmamalı dimi.

0|0
    0|0
  • Bu konuyu tartışmak haddimize değil, hem biz nereden bilelim bacım..

0|0
    0|0
  • aclik sefalet savaslar var, peki neden sadece bakimakla yetiniyor? Buda benim kafamdaki soru

0|0
    0|1
    • sınav var çünkü

• elimizden bisey gelmiyor, sinavi geçemiyecezmi?

• ben kaldım valla

Yükleniyor...