Kapat

Türkiye'de Türk olmak...

Türkiyede türk olmak diyince aklınıza ne geliyor ?

aklınıza gelen birkaç cümleyi paylaşabilir misiniz ?

0|0
11|14

En İyi Kız Görüşü

• türkiye de türk olursun almanya da türk olursun fark etmez...türküm derken bile tüylerim ürperir...gurur duyuyorm

4|3
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• bu ülkede yaşayan cebinde T.C. hüviyetini taşıyan her insanoğlu türktür ama bunun kıymetini bilen var bilmeyen var. ekmek yediği kaba pisleyen de var maalesef... bu ülkeden ekmek yiyen, bu ülkenin okulunu hastahanesini kullanan, bu ülkede doğup bu ülkede yaşayan herkes türktür, kanında ister doğulu, ister batılı, kuzeyli yada güneyli kanı taşısın... bir farkı yok bu ülkede yaşıyorsak bu ülkenin değerlerine sahip çıkmalıyız ekmek yediğimiz herşeyinden faydalandığımız bu ülkeye pislik yapmamalıyız. bi tarafa bakıyorsun, dini alet ederek inanmayanlar, bir tarafa bakıyorsun ekmek yediği kaba pisleyen hayatını sürdürdüğü bu ülkeye hainlik yapan, bir tarafa bakıyorsun milliyetçiyim diyip gerçekten öyle olmayanlar, bir tarafa bakıyorsun sosyalistim diyip bencillik yapanlar... nasıl bir ülkede yaşıyoruz? aslında ülkemiz Atatürk ün bize bıraktığı güzel ülke de değil artık. büyük başların, para hırsıyla halkı nasıl kullanıp birbirine düşürdükleri bir ülkedeyiz artık. Ah Atam sızlamasın kemiklerin biz hala senin evlatlarınız!

0|0
    0|1
    • Türk vatandaşı olmakla Türk olmak arasında fark var. Biri milliyettir, kültürdür, atalarındır ; diğeri o kültürü yaşadığın toprağa duyduğun saygıdır.

• engel değil ki... iyi oku cevabımı... hepimizin ataları başka yerlerden de gelse bu ülkedeyiz hepimiz türküz

• ben başka bir yerden geldim kan olarak da türküm o manada dedim zaten türkiyeye başka yerden gelen insanların çoğu ırk olrak türktür

• türk olmak dünyanın her yerinde gurur kaynağıdır. kürdüm ama türk hissediyorum

4|3
    0|0
  • Ev sahibi

1|1
    0|0
  • Türkiye sınırlarında türk olmak hos bunu suriyede düsünemiyoruum.

0|0
    0|0
  • Türkiye ' de kadın olmak zordur hayatta diye başlar ;)

0|0
    0|0
  • Başına her şey gelebilir ama sen burası Türkiye dersin. Türkiyede Türk olmak böyle bi şey

1|0
    1|0
  • Misaki mili sınırlarıı içinde yaşayanlar geliyor.

0|1
    0|0
    • yaşamayanları türk saymıyormusun gerçi ben ırk olarak türklerden bahsetmiştim :)

• Irk olarak derken ? Senin derdin başka sanırım.

Ben yaşamayanları da sayıyorum sadece aklıma geleni söyledim ;)

• benim derdim nolcak başka derken ne kastettin

• yurtdışında yasayan bır turk olmak ıstıyorum:D

0|0
    0|0
  • ne mutlu türküm diyene

dinime küfreden müslüman olsa ..

0|0
    0|0
  • Hiç

0|0
    3|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Türk olmak konusunda beni en çok duygularından içimizdeki vatan aşkı ve Kuvay-ı Milliye Ruhu'dur. Ayrıca yabancı liderlerin, düşünürlerin söylediği sözlere bakalım...

- Türkler öldürülebilirler, fakat yenilgiye ugratılamazlar ( Napolyon )

- Türkler hiç kuşkusuz Avrupa tarihinin ve yakın Asya tarihinin en erdemli milletidir ( Kayzerling )

- Çanakkalede başarılı olamadık? Nasıl başarılı olurduk ki? Zaten Türkler Yuvasına girilmiş aslanların hiddetiyle ve cesaretleriyle savaşıyorlardı . Böyle bir millet görmedim ( Comenius )

- Dünyadaki tek savaşmayacagım millet Türklerdir ( Adolf Hitler )

- Türk soyluların soylusudur. Yapma olmayan gösterişli olmayan bu pek yüksek soyluluk ona doganın armagınıdır . ( Pier loti )

- Türk dilini incelerken insan zekasının dilde başardıgı büyük mucizeyi görürüz ( Max Müller )

0|0
    0|0
  • Esaret, tarihteki anlatılan masalların tam tersi bir hayat akıllara geliyor.

Nerede kaldı o Erzurum Kongresi'nde alınan "manda ve himaye" kabul edilemez kararları aklıma geliyor !

1|1
    0|0
  • ahanda budur link :/

0|1
    1|0
  • Rahat yaşamak :D beğenmeyen s.ktirsin gitsin Türkiye Türklerindir.

0|2
    0|0
  • kendi ülkende böcek gibi ezilmek. İşte bu bir türk ve türkiye gerçeğidir

0|1
    0|1
  • 0|0
    0|0
  • Hayvanda ırk olur hacı, bizde değil.

0|0
    0|0
    • insanda ırk olmazsa onun adı soysuz olur hacı :) güzel bişey söylediğini zannediyorsun galiba

• soy ırk neseb bunlar eş anlamlı kelimeler

• Agzına saglık vendetta kardsım

• Üstad Necip Fazılın bir sözü geliyor aklıma.

Öz yurdunda garipsin, öz vatannda parya.

1|0
    0|0
  • Ev sahibi olduğumuz anlamını taşır...

0|0
    0|0
  • Yerli malı geliyor

0|0
    0|0
  • yurddisinda yasayan bir turk olarak buradaki turkleri gorunce turklugumden utaniyorum

0|0
    0|0
  • azınlık olmak, kullanılmak, kandırılmak, bağnazca inanmak..

0|0
    0|0
  • "Buranın yerlisiyim" gibi..

0|0
    0|0
  • Üstün zeka gelio kıvrak zeka gelio aklıma ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...