Yunan mitolojisiyle ilgilenen arkadaşlar var mı ? En sevdiğiniz tanrı ya da tanrılar hangileri

Ben küçüklükten beri yunan mitolojisiyle ilgileniyorum.Vede aynı zamanda çoğu tanrı ve özelliklerini bilirim.Benim en sevdiğim yarı tanrı-yarı insan olan heracles yani hercul kendime benzetirim.İkinci ise OLİMPOS DAĞI'NIN başında herşeyi yöneten dikdatör zeus'tur.Üçüncü ise ızdırap tanrısı algostur::::::).

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Poseidon link

aslında pek inanmam ama su tanrısı bu galiba

Suyu çok sevdıgım için Bunu secıyor olabılırım

1|1
    0|2
    • aynen deniz tanrısı suları yönetir

• bende KARADENİZLİYİM aynen

• karadenızlı deyılım :) ama Suyu yaşam biçimi gibi görürüm belkide burcumdan dolayı bılmıyorum yengec burcuyum alakası olabılır :D

Kızlar Ne Diyor 6

• hermaphroditos

hermaphroditismus teriminin kaynağı olan mitos… aslında hermaphroditos, genç yakışıklı ve sağlıklı bir delikanlıdır. annesi aphrodite, babası da hermes olduğu için bu ismi almıştır; bu sebepten hem çok yakışıklı hem de bilgedir. söylenceye göre bir gün bodrum yakınlarında yaşayan bu delikanlıyı bardacık gölü’nde yüzerken, bu gölün perisi olan salmakis görür ve aşıkolur. fakat hermaphroditos ona yüz vermez; buna karşılık salmakis günler ve geceler boyunca tanrılar tanrısı zeus’a yalvarır ve zeus’tan ‘salmakis ve kendi için sonsuza kadar sürecek ve onları yek vücuda çevirecek bir sevişme vermesi’ni ister. zeus, güzel su perisinin isteğini kabul eder ve yine bir gün hermaphroditos gölde yüzerken salmakis ona öyle büyük bir istek ve aşkla sarılır ki hermaphroditos’da dayanamaz. sonsuza kadar sürecek bir sevişmeye başlarlar ve bir daha ayrılamamak üzere tek vücut haline gelirler. böylece hermaphroditos, salmakis ile birleşmesi sonucu hem erkek hem de kadın cinsel organlarını taşıyor hale gelir.

0|0
    0|0
    • :D bugün görmüştüm de bu tanrı-tanrıçayı adını hikayesini bilmiyordum teşekkür ederim güzel oldu bende heracles zeusun oğlu

• Afrodit iyidir. Ayrıca poseidon a karşı bir sempatim var.

0|0
    0|1
  • Eros :D

0|0
    0|1
  • Poseidon.

0|0
    0|1
  • phantaso yada poine

0|0
    0|0
  • Poine,persephone

0|0
    0|1
    • persephone hadese aynı zamanda da yeraltı dünyasında yardım eden ölüm ülkesinin başında beklediği gelenlere göründüğü öngörülen yer altı tanrıçası ilginç :))))) poine ceza ve intikam tanrıçası ooooo persephone'yi biliyordumda poine'yi öğrenmiş oldum şimdi araştırarak zevklerin güzelmiş ilgimi oldukça çekti :)

• sağol mitolojiyi severim

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...