Charles Darwin'in Türlerin Kökeni kitabını okudunuz mu?

Evrim hakkında yorum yapan arkadaşlar, Cidden merak ediyorum bu kaynak niteliği taşıyan biyoloji kitabını okudunuz mu? Ya da Darwin kimdir haberiniz var mı da evrim hakkında yorum yapabiliyorsunuz? Kulaktan dolma fikirlerle görüş belirtmek sizce de yanlış değil mi ha dostlarım?

0|1
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Okudum.

0|1
    0|0
    • Beğendiniz mi? :)

• E kitap olarak bulunabileceğini sanmıyorum :) Oldukça kalın bir kitap, ama evrimle ilgilenen herkesin okuması gerekir diye düşünüyorum. Özellikle manyetik kutupların değişmesinin Kambriyen dönemdeki tür patlamasına yol açtığı ile ilgili bölüm gerçekten baş döndürücüydü:)

• İyi paraya kıyacağız o zaman hem de Türk yazar diyorsunuz daha anlaşılır bir kitap olur :) ben de heyecan yaptım şimdi :))

Kızlar Ne Diyor 7

• onlar bilimden anlamaz sorgulama yok ki:D

0|1
    1|0
    • Eh ben de iş olsun diye sordum efendim biraz olsun bilinçlenen insanlar görmek istedim :) ama nafile sanırım :D

• Bizene darvin pisliginden allahi tanimayan hersey evrimden geldigini savunan zavvalinin teki

0|0
    1|1
  • Okumadim ama dediginle anladimki; ateist olan biri bile mukemmel yaratilisi inkar etmiyor?

0|1
    0|0
    • Ateist olan biri yaratılışa inanmaz. Ancak insanın da dahil olmak üzere her canlının gelişim gösterdiğini ve zamandan zamana resmen sürüm atladığını kabul eder. Bilim ise bunun nasıl olduğunu açıklamaya çalışır. Dogmatik düşünceler insan beynini fazla yormamak adına esasında büyük bir kötülük yapmasına rağmen insanın beyin gelişimini engeller ve oyalama bilgiler ile insanlara doğuştan hatalı bilgileri entegre eder ve bu yaptığının iyi olduğunu sanır.

• Siz okudunuz mu @striker20 ?

• yabancı yazar okumadım daha hiç
      ilgimi çekmiyor

• Okudum

0|1
    0|0
  • okumadım, okurum

0|1
    1|0
    • Hoşunuza gidebilir :) konuya meraklıysanız iyi bir başlangıç kitabı olacaktır.

• Tesekkur ederim

• ilginc bir kitap degil mi?

0|0
    0|0
    • Okumadıysanız ilk defa öğreneceğiniz bir şeyleri barındırdığına garanti veririm. Mükemmel bir kaynak.

• Kitabın ismi "tree of life" değil :D

• çok komiksiniz. ben "tree of life" derken kitabın ismini kastetmedim zaten; Darwinist kaynakların üzerinde durduğu en önemli kavramdan bahsetmiştim; yani "hayat ağacı" yani Darwinizm'in fikirleirnin dayanağı. neyse, şu an ben şüpheliyim sizin kitabı okuyup okumadığınızdan yani Darwin'in fikirlerinden bihaber olmak bu olsa gerek. kitabın ingilizce ismi de "On the Origin of Species by Means of Natural Selection" belki anlarsınız. vaktim yok, uzaklaşın.

• Evrime inanan arkadaşları anlamıyorum bir türlü :D

0|0
    1|0
    • Okudunuz mu o kitabı diye sormuştum.

• Evrimde türler arasında değişiklik vardır diyorsunuz öyle değil mi?

• Türler aynı zaman içinde birbirlerine dönüşür demiyorum. Doğal seçilim, adaptasyon gibi kavramları bildiğinizi varsayaraktan açıklayayım. Belli yaşam şartlarına uyum sağlayabilen canlılar yaşamaya devam eder ve azami şartlara uyum sağlayacak yapıları uzun yıllar boyunca geliştirir. Bu yaşam şartlarına uyum sağlayamayacak kadar zayıf canlılar ise ya yer değiştirip uyum sağlayacağı farklı şartların arayışına gider ya da neslin sonu olur. Bu ufak değişimler milyon yıllar içerisinde büyük bir değişim yapbozunun parçalarından biri olur ve kısa vadede bir şey ifade etmez. Ancak uzun vadeye bakıldığında ne denli büyük değişimlerin (evrim) varolduğunu görebilirsiniz. Protein benzerlikleri, fosiller, canlıların bir şekilde şartlara uyum sağlama çabaları, etkiye tepki, bağışıklık, canlının kendini onarması, embriyonik gelişim birtakım kanıttır evrim için. Ancak bir başka yorumumda belirttiğim gibi ufak bir bilgi parçasıdır bu anlattıklarım.

Erkekler Ne Diyor 2

• Okumadım, ne diyor?

0|0
    0|0
    • Evrim hakkında bilmek isteyeceğiniz hemen her bilgi üstünkörü bir biyoloji bilginiz var ise gayet anlaşılır bir biçimde aktarılmış. Merakınız var ise hemen bir çevirisini alıp okumanızı öneririm. İnsanı düşünmeye sevk eden bir kitap.

• Ateist değil. İnancına göre yargılayacaksak önce duralım. Ama kesinlikle yanlış anlaşılmış biri olduğunu söyleyebilirim. Cahil bir avuç insan tarafından teorileri çarpıtılarak anlatılmış ve "insan maymundan gelmiştir" gibi saçma bir önermede bulunmuştur ki evrim denince herkesin aklına bunun gelişi de ne denli bu adamın yanlış anlaşıldığının resmidir.

• Evet o kısmını biliyorum olayın.

• Cahil insan bilmedigi konular hakkinda yorum yapandir zaten.

0|1
    0|0
Yükleniyor...