Karakalem hakkında?

evet arkadaşlar karakalem çalışanlar taktik istiyorum çizgiyi dağıtmak için yani gölgelendirmede ne kullanırsınız kağıdı denedim pek işime yaramadı el ile çok kalın oluyor ince çizgiler için kalemler var bazı biliyorumda bulamam çok küçük semtte oturuyorum başka taktikler varsa söylerseniz sevinirim

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Kömür kalemler var kullandın mı hiç

0|1
    0|0
    • hayır kullanmadım ama videolarda felan görüyorum kulak temizleme pamuğuyla felan dağıtıyorlar saç çiziminde kullanılıyor onlarmı?

• Tortillon stump kullanabilirsin hamur silgi de olabilir

• çok teşekkürler :))

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

• Önce lekesel mi yoksa tarama mantığında mı ışık gölge gireceğini elinin hangisine yatkın olduğunu tespit etmen gerekiyor.
    Eğer çiziminin üzerini kağıtla dağıtarak etki elde etmeye çalışırsan bu oldukça amatör kalacaktır.
    tavsiyem önce lekesel sonra tarama ile denemeler yapınız. Gerçekçi bir etki istiyorsanız biraz peçete ile çizgiyi ezebilir üzerine tekrardan kalemle ezmeden ton girebilirsiniz. Hatta çizdiğiniz obje neyse ona göre üzerine dokuda girebilirsiniz. Sonra silgiyi küçük dilimlere bölerek ışık kırılmaları yaratabilirsiniz.
    Ancak bu işlemler için en aşağı 4B 5B kalem kullanmak gerekir. Çünkü yumuşak tonlardır.

2B ya da HB ile tonlamaya kalkarsanız kağıtta iz kalacaktır.

1|1
    0|0
    • lekeselmi taramamı bunu anlayamadım ne demek oluyor kardeş nedir yani bunlar

• Tarama lekeselden daha zordur. Çizgileri düzgün ve sabırla atmak gerekir. Zamanla elin iyice alışır.
      Bol şans.

• teşekkürler ilerlettim olayı bayada saç ve dudak çiziminde sıkıntılar yaşıyorum biraz hele saçta :)

Yükleniyor...