Türk sinemasında Entellektüel diyebileceğiniz tarz olan film isimleri önerir misiniz? (Detayı da okursanız sevinirim ) ?

Türk sineması denilince çoğu kişinin aklına şu tiye alınan konusu oldu bittiye getirilen basit aşk filmleri, arabesk filmler veya son yıllarda çekilen absürd komedi filmleri akla geliyor.

ben sizlere insan ilişkilerini anlatan, hayalleri, insanların içdünyalarındaki duguları tasvir eden, psikolojik belki biraz da felsefi olan entellektüel tarzda veya toplumsal sorunları ve yoksulluk filmleri de olabilir. bu tarz film isimleri istiyorum önerebileceğiniz? mesela ilk aklıma gelenler kema sunalın düttürü dünya filmi veya aytaç armanın oynadığı gece yolculuğu falan gibi benzer filmler arıyorum?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kısık ateş te 15 dakika - Usta -

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 5

• Kısık ateste 15 dk, ayşecikle ömercik, ömer tatilde, hayat bayram olsa, şabaninda vardi ama ismini unuttum.

1|0
    0|2
  • Gemide, tabutta rövaşata, masumiyet.
    Fatih akin filmleri ve başta im juli/temmuzda.

1|0
    0|0
  • Bir anda insanın aklına gelmiyor. "Maden" olabilir... Yarınsız Adam, Canım Kardeşim (aslında çoğu Yeşilçam filminde toplumsal sorunlara sık sık değinilir), Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak, Pardon, Vizontele...

1|0
    0|0
  • Kısık ateşte 15 dakika

1|0
    0|0
  • " arkadasim şeytan" filmini izlemenin tavsiye ederim içinden çok şey cikarilabilecek bir film

1|0
    0|0
Yükleniyor...