Ayda ortalama kaç kitap bitirirsiniz?

Arkadaşlar ayda ortalama kaç kitap bitirirsiniz, türlere göre yaklaşık sistematik bir dağılım taşır mı bunlar?

• hiç
    0% (0)37% (7)30% (7)Oy Ver
  • 1-2
    50% (2)21% (4)26% (6)Oy Ver
  • 2-3
    25% (1)16% (3)17% (4)Oy Ver
  • 3-4
    0% (0)11% (2)9% (2)Oy Ver
  • 5+
    25% (1)15% (3)18% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|18

En İyi Kız Görüşü

• elime geçeni okurum tür yazar ayrımı yapmam :) bir gün piri reisin haritasını araştıran bir kitap okurken ertesi gün aşk romanı okuyabilirim :)) ayda rahat bir 10 12 kitabı buluo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• %27 5+ demiş. kitap okuma oranlari ortada beyler. konuşmanızdan hatta yazmanızdan da anlaşılıyor kaç kitap bitirdiğiniz. kasmayin.

1|1
    0|0
  • hiç.. kolay kolay kitap okumam

0|0
    0|0
  • Okumayi severim ama duzenli degilim bu hususta bazi aylar okurum bazi aylar gelirki hic okumam ayrica okunan kitabin niteligine gorede degisir okuma suresi bir roman bir haftada bitebilirken tarihle ilgili bir kitabi iki ya da uc ay belki daha fazla surede okuyorum

0|0
    0|0
  • 3-4 bazen 5 de olabiliyor, Dün bitirdiğim kitab konu ağırdı. Yaklaşık 600 sayfalıktı bir haftada bitirebildim.. Şimdiki okuduğumda nereden baksan 450 500 sayfalık bir kitap ha deyince bitmiyor.

0|0
    0|0
  • aya hiç gitmedeğim için ben dünyada okuyorum kitapları :):)

0|0
    0|0
  • Bir ara ayda 1 kitap bitirdiğim oluyordu. Şimdi okuyamıyorum yav.

0|0
    0|0
  • 2-3 kitap diyelim

0|0
    0|0
  • Ben her sabah okumaya çalışıyorum kendi çapımda genellikle ilgimi çeken yerlerinden okurum...

0|0
    0|0
  • Genelde akademik okurum. Kimi zaman 200 sayfalık kimi zaman da 500-600 sayfalık kitaplar oluyor. Haliyle sayı da değişiyor.

0|0
    0|0
  • bazen 1 bazen hiç

0|0
    0|0
  • Ayda maksimum 5 kitap bitiriyorum. Tess Gerritsen kitapları da başucu kitaplarımdır. O kadar mükemmel bir dille ve olay örgüsüyle yazmuş oluyoki sonunda ters köşe yapıyor :)

0|0
    0|0
  • 1 kitap bitirmeye çalışırım kitap da okumasak hepten beyin hücrelerini kaybederiz

0|0
    0|0
  • 2 tane okuyorum

0|0
    0|0
  • okumam.

0|0
    0|0
  • dergi makale köşe yazısı blog okuyorum ama kitap ney yahu

0|0
    0|0
    • Makaleden kastin bilimsel makaleler ise onları da kitap halinde okumak mümkün. :)
      Şu an elimdeki kitap makalelerden bir derleme mesela ve bu konudaki çalışmaları öğrenmek için o kadar titiz bir literatür taraması yapmak epeyce zamanımı alırdı.
      Her okuduğum konuda bunu yapmam ise ciddi bir verim ve zaman kaybına sebep olurdu.

Dergiler elbette iyidir, ilgi alaninla ilgili güncel gelişmeleri ve yeni yorumları görmek açısından, dergiye karşı olduğumu nereden çıkardın?

Blog. Hmmm. Nadir birkaç blog var ama editoryal mudahale ve yayimlanma kaygısı tasimadiklari icin blog yazarları daha vurdumduymaz ve populistler.

Bence okuma konusunda kolaya kaçan bir yapın var.

• hayır ama sürükleyici beni çeken kitap bulamıyorum. ramsesin serisini bir ayda okudum sefiller kitabını ite kalka 518 sayfayı 3.5 ayda anlatabiliyormuyum

• ömrümde hiç

0|0
    0|0
  • Okumaya karsiyim
    Sıkıcı

0|0
    0|0
  • Dünyada kitap okumam : P ayda hiç okumadım nasıl fantezidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!