Canon mu Nikon mu? Fotoğraf meraklılarına o bildik soru;

Canon mu, Nikon mu? Sebepleri ve tercih etme nedenleriniz neden? size hangi avantajları sağlıyor, dezavantajları var mı?

(Ben Nikoncuyum :) ama bu konunun burada da tartışılmaması garip olurdu :))

1|0
6|10

En İyi Erkek Görüşü

• Her iki makineyide kullandım. Nikon daha kaliteli.

1|0
    0|0
    • :) Her ikisinin kaliteli olduğunu düsünüyorum ama Nikon un renkleri ve netliği bana daha uygun galiba.

Teşekkür ederim :)

+1

Erkekler Ne Diyor 9

• bu seçim bir kişilik meselesi, bir karakter testi, bir hayat memat meselesidir.

ben canon'cuyum ama nikon'cuları kıskanırım arada ama belli etmem. Çok güzel 200 mm lensleri var adamların, canon'da öyle güzel bir 200 mm yok. ama söylemem onlara tabii, ne güzelmiş bu zoom lens diye.

çatlasınlar. bizim de şahane 50 mm lensimiz var hem de sudan ucuz.

yani, lafın özü, bir derby mücadelesidir, ve daha bir 200-300 yıl gidecektir bu muhabbet.

Mars'ta da su bulmuşlar bu arada...Biz Mars'a gidene kadar bu muhabbet sürer diyecektim diyemedim :)

Canon al, hatta canon 5d mark ii al...çok güzel HD video çekiyor.

0|0
    0|0
    • Kuyu suyuymuş galiba hocam içilmiyormuş :)

• Nikon kullanıyorum uzun bir süredir. Sigma objektiflerim hep, 3 tane objektifim var ama Canon un da hakkını yiyemem.

:) Bu muhabbet bitmez, haklısınız :)

Mars ın suyu çıkar biz Mars a gidene kadar :)

Nikon da da var HD film çeken serileri.

Teşekkürler

+1

• Eos 550 D kullanıcısıyım Nikon D90, D3X gibi modelleri çok yakından gördüm ama kullanmadım. Nikon tercih edilmesinin sebeplerinden biriside deklanşörün tam altında sağ baş parmağınızın altında olmak üzere 2 teker olması ve bu sayede f, enstantane gibi değerlerin daha hızlı değiştirilebilmesidir. Bana da Canon daha pratik daha kolay gelir. Kişiler İlk hangi marka ile başlarsa o daha kaliteli daha pratik daha mükemmel geliyor yada ilk akıl hocaları kimse onun dediğine göre yönleniyorlar açıkçası

Nikon yada Canon kötüdür demek tamamen saçmalık olur her iki marka da iddialı ve kaliteli ürünler üretiyorlar.

Bu bilginin kesinliği hakkında tam bir bilgim yok ama Canon işlemcileri Nikon işlemcilerine oranla daha hızlıdır.

Şöyle genel bazı yargılar da vardır; Video da çekerim dersen Canon al, İlk defa slr alacaksan canon ile başla gibi

Günümüzde hala sağcı solcu gibi canoncu nikoncu ayrımı yapılmakta :D ve hatta bazıları işi abartıp düşman oluyor birbirlerine :D

Yardımcı olabilmişimdir inşallah :)

0|0
    0|0
  • Profesyonellerin ağırlıklı seçimi Canon'dur. AE-1'den tut EOS serisine kadar her biri ayrı bir güzeldir. Profesyonel olarak değil de, hobi olarak düşünüyorsan EOS serisinde bir çok seçenek var.

1|0
    0|0
    • Ben Nikon kullanıyorum, hobi olarak başladı lakin profesyonel fotoğrafcıyım şimdi. Canon da kullandım ama Nikon a karsı duygusal bir yatkınlığım var sanırım.

Teşekkür ederim :)

+1

• Ben teşekkür ederim. Gözlerim yeterince düzgün olmadığından dolayı istediğim gibi bir makina alıp, her şeyini manuel olarak kullanabileceğim bir makina alamadım hiç. SLR'lar olmasa halim yamandı :)

• Nikon bence tercih meselesi 2 side profesyoneldir sonucta.

Canon ' un eksisi kullanımı zordur

Nikonun eksini canona göre kalitesi düşüktür.

1|0
    0|0
    • Nokun un kalitesi düsük olduğunu düsünmüyorum ama yine de teşekkürler.

+1

• bilmiyorum banamı denk geldi biz her gün kullandıgımızdandır belki hırpalanması :)

• Canon daha gösterişlidir sadece.Elbette Nikon.

1|0
    0|0
  • canon mu nikon mu bitmek bilmez bir tartışma bu.

canon 40D canon un efsane modeli ,Nikon D90 da nikonun efsane makinası

ikisinide alabilirsin.

Canon dış çekimlerde daha başarılıdır, nikon ise stüdyo çekimlerinde başarılıdır.

ben canon 550D kullanıyorum. çokta memnunum ama nikonda alsan pişman olmassın. ikisi de iyidir.

0|0
    0|0
  • digital fotoğraf makinaları çıkana kadar sıkı bir Nikon kullanıcısıydım ama ilk digital makinalar çıktığında Nikondan beklediğim performansı alamadım.. Şİmdi Canon kullanıyorum :))

0|0
    0|0
  • canonu öneririm eos 600 d

0|0
    0|0
  • canon'un lensi çok iyidir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Tabii ki de Canon! Çünkü yedek parçası daha ucuz, daha bulunur ve kullanımı daha kolay geliyor bana...Ayrıca Nikon'un var mı bilmem de Canon'un PC'ye ve kendine özel programları var onlar da güzel..Photoshop ile ortak çalışabilen programlar bunlar...

1|0
    0|0
    • Nikonda da var photoshop Adobe ye uygun programları.

Teşekkürler :)

+1

• kesinlikle nikon.en kötüsünün bile adı yeter :)

1|0
    0|0
  • ben de artık bir nikoncuyum. :)

1|0
    0|0
  • nikon Nikon NİKON ... :D:D

1|0
    0|0
  • Canon.

0|0
    0|0
  • Canon...