Klasik müzik dinleyen var mı? Sevdiğiniz besteciler, klasik müzik eserleri hangileri?

Aranızda Klasik Müzik dinleyenlere sorum aslında;

Sizin için önemli ve en sevdiğiniz Klasik Müzik eseri, beğendiğiniz besteciler, yorumcuları paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
Benim favorim Chopin ve Bach olmustur genelde.

Chopin in Nocturne ları gecelerimi huzurla doldurur...

0|0
3|13

En İyi Erkek Görüşü

• Klasik müzik dinlerim ama bir besteci deyince onun tüm eserlerini beğenmem. Ben daha ziyade birçok bestecinin hit parçalarını dinlerim.

En sevdiğim parçalardan birisi ise; Isaac Albeniz'in Asturias adlı herkesin duymuş olduğu fakat kimsenin adını bilmediği eseridir.

link

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• J. S. Bach - 2 Part Inventions, Goldberg Varyasyonlari, Well Tempered Clavier, St Mattheus Passion

Mozart - Klarinet Koncertosu, piyano sonatlari, 21 numarali piyano koncertosu

Beethoven - Tum senfonileri ve piyano sonatlari

Elgar - Cello Koncertosu

Vivaldi - Mevsimlerin Kış Bölümü

Debussy - Bir Faun'un Öğle Sonrası için Prelüd

Ravel - Ispanyol Rapsodisi, Dafne ve Kloe

Hemen aklima gelenler, su anki ruh halimi yansitanlar belki...Bach tekrar, Bach'in tum eserleri.

1|0
    0|0
    • +1 Teşekkürler.

Mevsimler de ben de en çok KIŞ ı severim, daha tutkuludur ve yüreğinde hissedersin kış mevsimini.

• Canım Kış dinlemek çekti bu sıcakta, pencereme vursun istedim kar fırtınası :)

Ben teşekkür ederim.

• Chopin. Vivaldi. Beethoven.

1|0
    0|0
  • soru ,klasik türk müziği ya da klasik yabancı müzikler şeklinde sorulmalıydı.

1|1
    0|0
    • :) Haklısınız lakin Klasik Türk Musikisi deniyor genelde. Türk bestecelilerinde de önemli pişyano, keman ya da diğer batı ensturmanlarına özgü besteler yapıldığı için Klasik Müziği sadece Batı ya endekslemek artık günümüzde hatalı olur diye düsünmüstüm.

+1

• 1|0
    0|0
  • Aslında bu linkte pek iyi çalamamışlar ama bulamadım başka link :((

0|0
    0|0
  • Franz Liszt. Her zaman tek geçerim. Onun haricinde Antonin Dvorak, Dmitri Shostakovich ve Sergei Rachmaninoff en sevdiğim isimler arasındadır. Besteledikleri kötü bir şey dinlemedim daha.

1|0
    0|0
    • :))) teşekkürler.

• ben rönesans mzüiklerini seviyorum.özellikle kantat ,şanson ve dini müzikleri.barok döneminde ise vivaldiyi tek geçerim.

• Mozart ve Wagner dinlerim. Eser konusunda ise Mozart'tan tüm requiem'i, Wagner'dan da ride of the Valkyres öncelikli tavsiyelrim olur.

1|0
    0|0
  • Beethoven forever!.. 7. senfoni ve Moonlight Sonata.

Franz Schubert - Serenade

1|0
    0|0
  • severim evet.

mozart olsun vivaldi olsun.

fırsat buldukça gidiyorum konserlerine.

(uykusuzken ancak bu kadar oluyor)

1|0
    0|0
  • Dinlemem isim bile bilmem aslında. ama bazen o kadar hoş geliyor ki kulağa kapatamıyorum.

0|0
    0|0
  • arada mozart dinlerim

0|0
    0|0
  • Klasik severlere önerim.

link

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...