Tarihi siyasi tarzda kitap okumak kendimi geliştirmek istiyorum?

İyi geceler arkadaşlar ben 19 yaşındayım ve kendimi geliştirmek düşüncelerimi geliştirmek için tarihi kitaplar okumak istiyorum siyasi yorum yapmak için kitap okumak istiyorum tavsiye edebileceğiniz kitaplar var mı acaba :-)
Şimdiden teşekkür ederim tekrar iyi geceler..

Güncellemeler:
Herkese çok teşekkür ederim bu tarzda kitap okumak istememin sebebi kendimi her konuda geliştirmek ve tarihini ülkesinin nasıl geliştiğini neler yaşadığını bilmek istiyorum eğer bir konuda konuşacaksam mutlaka bilgim olmalı değl mi

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Deniz Gezmiş'i öğrenmek istedim bir ara Son Nefer Deniz Gezmiş ve Darağacında Üç Fidan kitaplarını okudum tavsiye ederim. Bir Dava İki Devrimci kitabı da Deniz gezmiş ve Che'yi konu alıyor.

Yakın tarihe bakarsak İlker Başbuğ'un kitaplarını öneririm. Balyoz hakkındaki gerçekleri öğrenebilirsin. Günümüz hükümetinin eksi yönlerini adeta bir ansiklopedi gibi kaydeden Yılmaz Özdil'in Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda kitabı ise sana her şeyi açıklar. Günümüz siyasetinde çok gerekli bilgiler edinebilirsin, ülkeyi kimler yönetiyor görebilirsin. Yazılanlar varsayım değil yaşanan olayları konu almakta..

Kendi tarihimize dair Şu Çılgın Türkler, Diriliş ve Cumhuriyet serisini okumayı ihmal etme Turgut Özakman yazmış diyeceksin.. Sosyalizm meraklısı isen Gorki'den Ana kitabını mutlaka okumanı tavsiye ederim. Nutuk'da unutulmamalı... Ve her düşünceye saygı gösterip her düşünceden kitaplar oku... Tabii çirkef kitaplar değil bunlar. Faşizmden nefret eden biri olarak Hitler'in Kavgam kitabını mutlaka okuyacağım mesela..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bence kendinize öncelikle Türk Siyasi Tarihinde neler olmuş neler bitmiş, 28 şubat, 12 Mart gibi belirli tarihler sürekli dile geliyor acaba bu zamanlarda neler olmuş bitmiş şeklinde gidin derim.
    ABD sovyetler birliği yıkılınca ülkemizdeki siyasi eylemlerini iyice hızlandırmıştır. Dolayısıyla pek çok olayda parmağı bulunmaktadır. Bunu hiç unutmamak gerekiyor.
    Okumanızı önereceğim kitaplar ise,
    Cengiz Özakıncı - United States Of İrtica- İblisin Kıblesi
    Çetin Yetkin - Karşı Devrim
    Erol Manisalı - Faşizmin Ayak Sesleri
    Hulki Cevizoğlu - Ya sev ya serv.
    Erol Manisalı - İslamcı devlet ve Cumhuriyet
    Kitapları epey bilgi sahibi olmanızı sağlayabilir.
    Ergenekonmuş Balyozmuş bunlar neymiş niye o insanlar hapse atıldı sonra çıkarıldı yı öğrenmek içinse,
    Soner Yalçın- Samizdat
    Soner Yalçın- Kayıp Sicil
    Doğu Perinçek- Gladyo ve Ergenekon
    Saygı Öztürk- Ergenekon
    Tuncay Özkan- Çok gizli Örgüt nasıl kurulur?

Kitaplarını okuyabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Marks ile başlarsın ardı gelir gelir. Proudhon, max stirner ile sürdürür ali şeriati ile siyasi hayatına son verirsin :)) ciddi anlamda siyasal açıdan gelişmek istiyorsan güzel kitaplar önerebilirim.

0|0
    0|0
  • 5 ciltlik Uluslararası İlişkiler Tarihi'nden daha iyi eser bulamazsın. Yahudi avcılıklı, paranoyalı, resmi tarihli, ucuz milliyetçi kitaplardan da uzak durmak gerekiyor

Amacınız "kankaya kapak yapmak" değil de beyin genişletmek ise tavsiyedir

0|0
    0|0
  • Oral Sander Siyasi Tarih

0|0
    0|0
  • 1. bay pipo hiram abasın hayatını anlatır 2. reis 3. babam çatlı 4. üşüyorum reis şu an aklıma gelenler güzel kitaplardır cumhuriyet tarihinin iç siyasetini anlatır

0|0
    0|0
  • nutuk

0|0
    0|0
  • kavgamı ve george orveli olku

0|0
    0|0
  • Siyaset insanları kandırmak için var de kenara çekil okuyacağın tüm kitapların özeti bu ;)

0|0
    0|0
  • Kurt ve pars

0|0
    0|0
  • soner yalçın

0|0
    0|0
  • Ideolacya örgüsü - necip fazil bu kitabi okursan sağ daki butun partileri anlarsin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kim demis filler dans edemez

0|0
    0|0
Yükleniyor...