Kültürlerimize ne kadar bağlıyız? Yavaş yavaş yozlaştığımızı fark edebiliyor muyuz?

Dilimiz, kıyafetlerimiz, geleneklerimiz, sanatlarımız birer birer yok olmakta. Artık sokakta şalvarla gezen birini gördüğümüzde bu kılık ne böyle? Diye bir soru geçiyor aklımızdan. Özümüzü unuttuk kısacası.

Sanat denilince direk batı müziği, batının görsel sanatları geliyor aklımıza. Tezhib, minyatür nedir kimsenin haberi yok artık. Münir Nurettin Selçuk kimdir dense bir Schubert'i tanıyanlar kadar tanıyan çıkmaz belki.

Müzikle uğraşıyorum dendiğinde akıllar hemen keman, gitar, piyanoya gidiyor. Kanun, kemençe, ney akla bile gelmiyor.

Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Çocuklarımızı nasıl bir gelecek bekliyor sizce?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• gerçekten büyük bir hızla kültürlerimiz kayboluyor. köyle ilişkisini kesmiş kişiler iyice batılılaşma amaçlarındalar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bu süre gelen birşey buna karşı koymak mümkün değil her nekadar çocuğumuzu şöyle eğitelim şöyle büyütelim diyen insanlar varken bile onlarda farkına varmadan adapte oluyor, ama günümüzde görüyoruz ki ne varsa Batı'da var ve insanlar mutluluğu erdemi demek ki orada yakalıyor çok fazla diyebiliceğimiz birşey yok nesil nereye giderse herkes oraya.

0|0
    0|0
    • Ne varsa batıda var anlayışınıza katılmıyorum. Başka medeniyetlerden sadece bilim ve alınmalı. Kendi medeniyetimiz zaten çok köklü. Başka medeniyetlere ihtiyacımız yok.

• Günümüzde okadar çok ideoloji karmaşası var ki milletini sevse bile gene bir bahane çıkar ortaya inanın.

• Bence en büyük sorun batı özentiliği ve bilinçsizlik.

• İflah olmaz artık bu insanlar. Ama daha onlar gibi olmamış insanları kurtarırsak belki bir gelecekten söz edebiliriz...

www.kizlarsoruyor.com/.../a8530-dogu-ile-bati-batili-olan-doglular

0|0
    0|0
  • Sen yozsun

0|0
    0|1
  • tebrik ediyorum, bu soru nokta atış olmuş bence. Söylediklerine de kesinlikle katılıyorum

0|0
    0|0
  • evet haklısın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şalvar Türk kültürü değildir yalnız. Diğerlerine katılıyorum ama ülkenin yarısı batı özentisi diğer yarısı da araplaşmış. Özümüzü kaybediyoruz çağdaşlaşmayı batılılaşmak sanıyoruz

0|0
    0|0
    • Türk kültürünün kıyafeti nedir peki? İngiliz tipi ütülü kumaş pantolonlar mı?

• İnanırsak olur İnşallah yaa =D

• Bir de çalışmak gerek tabii...

Yükleniyor...