Türk Sinema mı Yabancı Sinema mı?

Türk Sineması mı Yabancı Sinema mı izlemeyi tercih edersiniz ve neden ?

0|0
35|51

En İyi Erkek Görüşü

• yabancı daha iyi her yönden -yönüyse kendi kültürlerini aşılıyorlar

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 50

• Yabancı filmler tercihim, hem görsel oalrak hem de kadro oalrak daha güzel işler çıkarıyorlar, Türk fillerinde hemen hemen hep aynı konular işleniyor

0|0
    0|0
  • Tercihim Türk Sineması, Yabancı dizi...

Türk sineması daha bizden, espriler daha anlaşılır... Ve sırf Türk sinemasının gelişmesi için giderim...

Ama Türk dizileri kadınlara hitap ediyor daha çok... sıkılıyorum izlerken ve yabancı dizileri keşfettim sonra... Lost(ilk üç sezon sinema gibi), Dexter(adamım), Terrarosa(yeni bölüm ne zaman?), New Girl(deli kız diyorum ben ona) daha bir çok dizi var yabancı hep ama...

Türk dizileri sıkıyor beni... Aşk-memnu'ya bile tahammül edemedim...

0|0
    0|0
  • Genel bir tercihim yok aslinda ama cogunlukta yabanci film izlerim. Konular daha guzel ve efektler daha carpici.

0|0
    0|0
  • Filmin kalitesi önemli kaliteli bi yapım olduktan sonra türk ya da yabancı olmasının ne önemi var ki?

0|0
    0|0
  • yabancı tr sıkıcı oluyor çogu zaman..

ama son zamanlarda ilerleme var...

0|0
    0|1
  • değişken...

ama önce tabii ki kendi sinemam gelir... seksen kuşağı ramboyla falan dejenere olmadan önce tv ekranından bizim düşük, bütçeli, binlerce teknik hatalı falan ama yine de komik ya da ağlak filmleriyle büyümüştür..

0|0
    0|0
  • tabiki yabancı sormaya bile gerek yok.bizimkiler estetikten yoksun dandik sanat konusunda,sinema + müzik . norveç,güney kore ve finlandiya bile bizden kat ve kat üstün.araştırın biraz ne demek istediğimi anlarsın.

0|0
    0|0
  • herşeye rağmen türk sineması bu ülke bizim bazı şeylere sahip çıkmamız lazım binlerce kişi ekmek yiyor bu sektörden.

0|0
    0|0
  • Yabanci yapım severim efektler güzel oluyor , türk sinemasında pek hareketli yada fantastik film yok ya dram ya komedi yada aşk konuları daha çok işleniyor. türk korku filmlerinde gülmekten yarılan bir toplum olduk çıktık :)))

0|0
    0|0
  • Yabancı sinema

0|0
    0|0
  • Yabancı sinemalarda aksiyon sahneleri çok daha gerçekçi oluyor ki adamlar zaten gerçek çekiyor ama Türk sinemasında adamlar para harcamamak için yapıştırıveriyor montajı. Tabi her profesyonel çalışmada montaj olur ama Türkler bu sınırı aşıyor gibi geliyor bana. :)

0|0
    0|0
  • "Yabancı sinema" ibaresi çok geniş bir yelpazeyi kapsar. Bu şekilde bir karşılaştırma doğru olmayacaktır. Ama her ülke sineması kendi dinamikleri içerisinde baş yapıt sayılabilecek eserlere dönem dönem imza atar. Ben uluslaştırmaktan öte, kaliteyi izlemeyi tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Hangisinin konusunu veya gösterimini beğenirsem onu seyrederim.

0|0
    0|0
  • Sen başlıkta kilitlemişsin zaten bizi "ve" bağlacımız dururken...

0|0
    1|0
  • Ben sinema seviyorum yerli yabancı diye ayırt etmiyorum ama şunu söyleyebilirim avrupa yapımı filmleri daha çok seviyorum...

0|0
    0|0
  • genelde yabancı ama kaliteli bir yapım olursa yerlide olur ve sinemaya gidip dvd sini alıp katkıda sağlarım

0|0
    0|0
  • yabancılarınki daha profesyonel geliyor

0|0
    0|0
  • eski filmlerle türk sineması.ama 2000lerde tabii ki yabancı sinema holywood bolywood kore filmleri arap sineması iran sineması kısacası dünya sineması.

0|0
    0|0
  • türk sineması yerlerde

0|0
    0|0
  • türk sineması

0|0
    0|0
  • Türk sinemasından takip ettiğim birkaç isim var onun dışında hiç ilgilenmem.

Genelde Avrupa sinemasına takılıyorum. E tabi Hollywood gerçeği de var.

0|0
    0|0
  • Sadece Türkçenin argo ve benzeri (lan,zib*di,kabak çiçeği ,ananı da alıp sinemaya gideriz vs.) gibi benzetmeler, imalar, komik sözlerinden ve Türkçenin zenginliğinden dolayı Türk sineması =)

0|0
    0|0
  • Önemli olan izlediğin o diziyi veya sinemayı değil önemli olan izlediğin şeyden zevk almak seni tatmin ettikten sonra her ikiside fark etmez ama ben olarak yabacı film tercihim korku, ve komedi, bunlardan başka hiç bir yabancı filmlere bakmam.

0|0
    0|0
  • ben hayal gücümü tercih ederim. hepsinden güzel filmler kopar içimde. ama siz nerden bileceksiniz tabi ://

0|0
    0|0
  • film bu şekilde seçilmez ki:) Eğlenmek kafa boşaltmak için yerli, sanatsal faaliyet için yabancı tabi sanat filmleri

0|0
    0|0
  • Yabancı sinema tabiki ama yabancı sinemada en çok avrupa sineması tercihimdir hollywood yapımları artık çok rutine bağladı!Türk sinemasında eski yeşilçam filmleri favorimdir!

0|0
    0|0
  • çok şaa şaalı bir film değilse yabancı film seyretmem yerli sinema tercihimdir.

0|0
    0|0
  • sinemada izleyeceksem türk olsun para türklere gitsin. evde izleyeceksem indirir yabancı izlerim onlar daha güzel :D hem de 1 kuruş para çıkmaz ülkeden.

0|0
    0|1
  • Güzel olanı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Türkler pek iyi bi iş çıkartamıyor bence sinema konusunda .. Yabancı tercihim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    20

Kızlar Ne Diyor 35

• verilen emeğin hakkını vermek lazım güzelse hepsini izlerim

yeri gelir yabancı olur yeri gelir yerli olur

0|0
    0|0
  • her 2side olur

0|0
    0|0
  • Yabancı :/

0|0
    0|0
  • yabancı.sdce komedilerde türk flmini terch ederm.

0|0
    0|0
  • yabancı sınema

0|0
    0|0
  • yabancı sinemada birçok filme daha çok emek ve para harcanıyor bu nedenle filmleri daha kaliteli izlenilebilir seviyede oluyor.

türk sinemasında aynı şekilde izlenebilir filmler var fakat çok az..

yani türk sinemasına da aynı şekilde emek ve para harcansa kaliteli filmler ortaya çıkabilir tabi ki...

0|0
    0|0
  • yabanci sinema kesinlikle.. yeni türk filmlerini pek izlemiyorum ne varsa yesilcamda eskilerde var :-)

0|1
    0|0
  • Yabancıyı tercih ederim türklerin yaptıkları bazen saçma olabiliyor

0|0
    0|0
  • Her ikisi de.

0|0
    0|0
  • İkisinden de yer yer keyif alırım.

İkisinin de yeri ayrı.

Hem tavuk hem et severken birinden birinde feragat etmek istemem.

0|0
    0|0
  • Yabancı

0|0
    0|0
  • tabikide yabancı. türklerin yaptığı sayılı iyi film vardır. ama yabancıların nerdeyse bütün filmleri müthiş.nedenide yabancıların bu sektöre sermaye harcaması. türkler anca başka şeyler için para harcar

0|0
    0|0
  • İlla birinden vazgeçmek mi zorundayım?

0|0
    0|0
  • Eski Türk Filmlerinin hastasıyım.

Objektif yanıt veremem ki.

:)

0|0
    0|0
  • yabancılar film konusunda çok iyiler kaliteli filmler çıkabiliyo türklerin korku filmi anlayışı berbat...

0|0
    0|0
  • Yabancı. Bazı türk flmleride iyi ama yabancıların hepsi iyi.

0|0
    0|0
  • yabancı

0|0
    0|0
  • yabancı.

0|0
    0|0
  • ayrım yapmıyorum, filmin ait olduğu yere değil filmin kendisine bakıyorum kalite önemli .

1|0
    0|0
  • korku gerilim olmadıkca yabancı film sevmem yesilcam filmlerine bayılırım :)

0|0
    0|0
  • güzel olan herşeyi , her yapımı izlerim ayırt etmem

0|0
    0|0
  • yabancı

0|0
    0|0
  • Her ikiside

0|0
    0|0
  • Yabancı tabikidee

0|0
    0|0
  • yabancı sinema hele aksiyonsa hiç kaçırmam

0|0
    0|0
  • Türk sinemasını kısıtlı olarak takip ediyorum. bu yüzden diğeri.

0|0
    0|0
  • Yabancı Sinema. Alt yazılı ve yabancıları oyuncuları bile profesyonel ...

0|0
    0|0
  • Yabancı.

0|0
    0|0
  • ağlamak içn türk sineması.d korku heyecan adrenalin içn yabancı

0|0
    0|0
  • her ikisi :D

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam