9 ayda orta düzeyde ingilizce öğrenilir mi?

Arkadaşlar bir yemek okuluna gidiceğim ve yurt dışı stajı için orta düzeyde ingilizce gerekiyor. ingilizce Kursuna başladım. Haftada 4 gün ve 3 saat yani bir haftada 12 saat eğitim oluyorum. Bir mülakat olucak eğer mülakatı geçersem yurt dışına gidebiliceğim mülakat yaklaşık 1,5 yıl sonra.
Bu zaman dilimin de orta düzeyde inglizce öğrenmiş olur muyum?

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Duymayı öğren , temeli budur. Duymayı öğrenmediğin sürece öğrenemez ve konuşamazsın , ezberinde 10 000 kelime olsa da onemi olmaz.

Duymayı da her şekilde yapabilirsin İngilizce olan herşeyi dinleip izleyerek. Duyarsan anlarsın anlarsan yorumlarsın yorumlarsan cevap verirsin.

Bir dili öğrenme suresi 6 aydır

1|1
    0|0
    • güzel tavsıye. duymaktan kasıt film izlemek mı

• Bu yol açık :)

• :) always :P

Erkekler Ne Diyor 8

• 9 ayda sular seller gibi olmasada bayağı fazla şey öğrenilir kapasitene bağlı tabi

1|0
    0|0
    • bana mülakatı geçicek kadar olması lazım yurt dışına gidebılmem için orta düzey demişler

• teşekkür ederim cok mantıklı geldı soledıklerın bıraz da kişinin kendısıyle alakalı

• Yani birazda kursla alakalı tabiki de misal Türkiyede ingilizce eğitimi kaç yıl bilmiyorum sanırsam artık 4 ncu sınıfta falan başlıyor adam ünv bitiriyor hala ing bilmiyor neden? Eğitim yeterince değil çünkü tabi ki bazı okullar ağırlıklı ingilizce üzerine duruyorlar ama ortalama bir eğitim ile hiç bir şey öğrenemiyorsun bu yüzden konuyu toparlarsak 2 şık ile

1) Azmine bağlı
      2) Kursa bağlı

• İngilizce Ögreneceksen Türkiyede ögrenmen zor dil dedigin ülkesinde ögrenilir şahsen ben öyle ögrendim

1|0
    0|0
  • 1.5 yılda sular seller gibi konuşursun :D

1|0
    0|0
  • Öyle bir öğrenirsin ki...
    Yani evet diyorum

1|0
    0|0
  • Senin kapasitene bagli

1|0
    0|0
  • 1.5 senede bir ingiliz kadar ingilizce öğrenirsin ama konuşabılırmısın bilmem

1|0
    0|0
    • ingilizce konusmak ayrı ingilizce bilmek ayrıdır, ingilizce konusmak için cok pratık yapman lazım, birde sana öğretilen ingilizcenin onların konustuguyla çok farklı oldugunu zamanla görcen , ingilizce için 5 tane tens öğrenirsin , 1000 tanede kelime bu kadar , geri kalan dinlemek ve konusmaya calısmaktan gecer

• Öğrennilir

1|0
    0|0
  • bu kişini hafızası ve zekası ile alakalı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Öğrenirsin fakat kurslarla kalma. Film falan izle, bir filmi izledikten sonra bir de alt yazı ile izle mesela. Ingilizce forumlardaki yazı dillerine bak. Aynı cümleleri sen de kurmaya çalış. Bu sayede hızlı yol alırsın :)

1|0
    0|0
  • öğrenirsin

1|0
    0|0
  • öğrenilir.

1|0
    0|0
  • Çok rahat öğrenirsin 1,50 yılda

0|0
    0|0
  • Çok rahat öğrenirsin ama aldığın eğitime bağlı bur durum