Ülke olarak kaybettiğimiz değerler nelerdir?

Kültürel değerleri neden bu kadar hafife alıyor bu toplum demek ne kadar doğru olur.

Aile kavramının azaldığı günümüz de sevgi ve saygıdan bahsetmek mümkün olabilirmi?

Bu tür konular çok sıkıcı diyor insanlar, daha sonra neden insanlar saygısız sorusu gelmiyormuydu?

0|0
8|5

En İyi Kız Görüşü

• En önemlisi dayanışma
    Mesela Osmanlıda alışverişte her dükkandan bir şey alınırdı şimdi biz ekmek alacak olsak bile mahallemizin bakkalını bırakıp süper marketten alıyoruz ekmek bu yani
    Ben elimden geldiği kadar küçük dükkaardan alışveriş yapmaya çalışıyorum

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben bu konuları sevmiyorum evet. Çünkü objektif değilsiniz.

Kimse bana eskiler çok daha iyiydi mutluydu diyemez. Gözleri açık değildi, baskı altında idiler. Bu mu değer?

Bu tür meseleler ortada yalnızca tam anlamı ile özgürlük olduğunda konuşulabilir. Şimdi eskisinden daha özgürüz ve bu özgürlük sonucu insanlar bu şekilde yaşamayı seçiyorsa, bu seçimlerden dolayı asla kınanamazlar.

Ben sadece halkın bilmiyor olmasından şikayet ediyorum. Okullarda bize bir halt öğretilmiyor. Kişileri kendi farkındalıklarını kazanacakları şekilde eğitsek, işte o zaman bu konuyu konuşabiliriz.

1|1
    0|0
  • Neleri kaybetmedik ki... İlk başta insanlık elimizden gitti. Bir örnek vermemiz gerekirse bugün kutsal emanetlerin çalındığı bir ülkede yaşıyoruz. Hiçbir şeyden utanç duymuyor, kendimizi sorgulamıyoruz. Bir insana "hayvan" demek, hayvana hakaret etmek anlamına geliyor artık. Saygı, sevgi, hoşgörünün esamesi kalmadı. Bozulduk, hem de çok...

0|1
    0|0
  • Sag kalanlar bizimdir

0|1
    0|0
  • hoşgörü ve saygı.

0|1
    0|0
  • en başta saygı ve sevgi kayboldu

0|1
    0|0
  • Vicdan yok olunca eldekiler birer birer gidiyor işte..

0|1
    0|0
  • Kulturun yozlasmasıyla birlikte, saygı, sevgi , empati, samimiyet gibi degerleri kaybettik

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Nazim Hikmet ile cevap vermek istiyorum:
    "En guzel dunyalari yaktik ellerimizle
    gozumuzde kaybettik aglamayi
    Bizi bir parça hazin ve dimdik birakip
    Gozyaslarimiz gittiler
    bundan dolayi
    Biz unuttuk BAĞIŞLAMAYI"
    bide necip fazilin su tespitini belirtmek istiyorum
    "Ana babalarini bakimevlerine gonderip evde kedi kopek besleyen insanlarin oldugu bir dunyada yasiyoruz."
    Yani kisacasi ahlak anlayisimizi kaybettik ve evet eskiden daha samimiymis hersey (darbe gunlerimizden calkantili siyasetimizden eskinin bes para etmez liderlerinden bahsetmiyorum toplumsal olarak bakiyorum.) Dini yobazlik olarak niteledik ve hayatimizdan silmeye calistik daha dogrusu birileri bizim hayatimizdan silmeye basladilar oysaki kimse bilmiyorki tum buyuk siyasetciler sanat adamlari yasadigi zamandan tiksinmis. Dostoyevski kurtulusun din ile olacagini savunmus, dante yasadigi donemden nefret ediyormus balzac ayni sekilde. Bizim edebiyatcilarimiz cok mu farkliymis sanki nazim hikmet, necip fazil ve niceleri?
    Kimyada termodinamik kanunu vardir "yapilan her istemli hareket evrenin entropisini (duzensizligini) arttirir." Yani evren gittikce duzensizlesiyor mutlak duzensizlikte ne olacagini sanirim soylememe gerek yok, yani kisacasi oyle bir zaman gelecek ki insanlar su icinde bulundugumuz rezalet zamanlari bile arar durumda olacak.

1|1
    0|0
  • Bir çok yozluğa sebep olan, kişinin değer yargılarının oluşumunu olumsuz etkileyen, bağlı bulunduğu tarihi yok saydıran en büyük kayıp Kültür dür..

*Daha dün bir muhabbet ortamında konuşuyorduk, gençlerin, yeni jenerasyonun daha evvelki jenerasyonlara oranla çok boş, kendi kültüründen uzak, amaçsız bir yaşam otoritesi oluşturduğunu..

0|1
    0|0
  • Kulturumuzu ozumuzu kaybettik daha ne olsun :)

0|1
    0|0
  • Hoşgörüyü kaybettik artık

0|1
    0|0
  • ülke? son göçlerden sonra bunu sorgulamaya basladım kendı ıcımde

1|1
    0|0
Yükleniyor...