Papa evrimi ve büyük patlamayı kabul etti. Müslümanlar ne zaman kabul edecek?

Vatikanın bilimle olan sicili çok karanlık. Dünyanın yuvarlak oluşu, güneşin etrafında dönüşü dahil birçok bilimsel gerçeği yüzyıllarca reddetti, bilim adamlarına türlü işkenceler uyguladı.
Ama şimdi cemaatlerinin dağılmasını önlemek için bilimsel gerçeklere kucak açmak zorunda kaldılar. Gerçi bilim çevreleri çok iplemedi bunu ama olsun güzel bir yaklaşım onlar için.
Müslüman ülkeler hala çok uzak buna. Adamlara evrimi anlatamıyoruz. Hala bügünkü maymunlar neden insan olmuyor gibi evrimden upuzak sorularla geliyorlar.
Sorum müslüman ülkeler ne zaman bilimle savaşmaktan vazgeçecek ve kabul edecek?

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• İran bilimden çok uzak olduğu için bugün Dünyada bazı ülkelerin üretemediği nükleer enerjiyi üretiyor değil mi?

0|0
    0|0
    • iran nükleer programı 1950de abd tarafından başlatıldı. humeyni buna son verdi. sonrasında rusya tarafından kuruldu. tek başlarına birşey yapmadılar. kaldı ki dinle yönetilen bu ülke dinle çelişir gözükmeyen bilimsel konularda birşeyler üretebilir ama bilimsel bir ülke olmaz.

• Ya çok merak ettim hangi ülkeler bilim ülkesi? Sahiden soruyorum sana göre bir kaç ilim ve bilim ülkesi gösterirmisin? :))))

• İslami ülkeleri sorarsan başta İran Katar Birleşik Arap Emirlikleri şimdi sizin gibi oraları sadece tvde izleyenler oranın asılan kesilen biçilen bir yer olarak biliyorsunuz ama öyle değil işte

Kızlar Ne Diyor 2

• Bilim adamlarının çoğunluğu araştırdıkları her şeyin onlar icat ettiklerini söylemeden çok önce kitapta yazdığını görüp İslamı seçiyorlar. Biraz bilim adamlarının yaptığını yapıp körü körüne konuşmak yerine araştırın. Bu şekilde bir sürü örnek göreceksin. İlla müslüman insanlara çamur atmaya çalışmayın. Müslüman ülkeler bilimle savaşıyor diyorsun da Tarih kitaplarında okuduğun gökbilimci filozof Farabi olsun, tıp alanından İbni-Sina olsun bunun gibi bir sürü örnek neydi acaba?

0|0
    0|0
  • Müslüman bilime karsi falan değil arkadaşım. O kadar saçma bir kiyas ki bu sorun. Gülmekten kendimi alamiyorum.
    Kaldı ki bilim evrimi kabul etmek değil. Cinslerin değişip geliştiğine inanıyorum, mutasyon vs bile mümkün. Lakin evrim komik.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• sen şimdi güneşin de döndüğünden de bir habersindir :) fizikçilerin 200 yüzyıl önce söylediği şeyi kuran 1000 yıl önce söylemiş. bırakın artık şu safsataları.

1|0
    0|0
    • abi cahil cesareti örneğisin ya :D kuranı okumayanların ezberlediği laflarla geliyorsun. kuran dünyanın düz olduğunu da söylemiş. önce yeryüzünü sonra gökyüzünü yaratmış allah :D ayrıca kuranda güneşin doğduğu yere gidildiği battığı yere gidildiği yazar. dünya düz ya. mantık yürütmüş dümdüz gitsem uzun da sürse doğduğu yere gidebilirim diye :D

• İşte tek yapabildiğiniz bu :) çünkü sıkıştığınızda ancak hakaret edebiliyorsunuz ya da küçümsüyorsunuz :) Senin savunduğun bilim değil mi hiçbirşey tesadüften ibarettir değil diyen? :))) Ayrıca Yasin Suresi 38. ayet e bir bak canım sen :) Ondan sonra kim cahil öyle konuşalım.

• Kuran dunyanin duz oldugunu soylememistir kehf suresinde gunesin dogdugu yere gitti degil gunesin dogdugu yere gitti gibi gorundu yazar lutfen mealleri ya da takip ettiginiz forumlara dikkat edin

• Ve sonra dedi ki fok balıkları cok yanlız !
    Sen umarim bunlari yazarken ciddi degilsindir cunku kur'an senin bu sordugun sorulara 1400 yil once cevap verdi insanoglu bunlari dasa sonra ortaya cikarmaya basladi ve bu durumu en cok sorgulayan musluman bilimadamlaridir sana tavsiyem seni bir alak'tan yaradan rabbinin adı ile oku !

0|0
    0|0
    • kuran 1400 yıl önce yazılmış arap mitolojisinden başka bir şey değil.

• Mitoloji nedir onu bile bilmiyor, hahahahaha :))

• Arap mitolojisi dedigine gore okumamissin eger tamamini okumus olsaydin bu sekilde nitelendirmezdin bilmedigin bir sey hakkinda bol keseden sallamak akillica bir davranis degildir belkide okumak isine gelmiyordur cunku bu sekilde inkar etmek daha kolaydir istersen ben sana bir video tavsiye edeyim onu izle hem boylece kuran okumamis hemdebir nebze bilgi sahibi olmus olursun youtube "dr zakir naik kuran ve bilim" yaz 45 dk'lık bir video var onu izle en azindan sorunun cevabini almis olursun benim dinim inanana ve inanmayana saygi duymayi emrediyor islamda zorlama yoktur inanmayabilirsin ama inananlara saygi duymalisin bu sekilde en azindan gorecegin saygiyi haketmis olursun.

• ne zaman misyoner gibi çalışmaktan vazgeçerseniz

0|0
    0|0
  • tamam sen evrime inan atalarının maymundan geldiğinede inan seni kısıtlayan kimse yok bizler evrime inanmıyoruz en azından kendi adıma evrime inanmıyorum ve bunu senle istersen din üzerinden değil bilim üzerinden tartışırım

0|0
    0|0
  • Allaha inandığı sürece vazgeçmeyecek

0|0
    0|0
Yükleniyor...