Kapat

Kitapkafe açmayı düşünüyorum sizce güzel olur mu?

Bir "Kitapkafe" açmayı düşünüyorum sizce güzel olur mu :) Kitaplarla haşır neşirim eh bir dükkan açma planım da var Kitapkafe açmayı planlıyorum nezih bir ortam kitaplar Türk kahvesi falan sizce nasıl olur :)

Güncellemeler:
Arkadaşlar herkese tektek cevap verebilmem imkansız herkese teşekkür etmek istiyorum cevaplariniz beni çok mutlu etti :)
Yorumları okumaya doyamadim herkese yazamıyorum malum telefon😊 çok teşekkür ediyorum umarım kitaplarla hep dost kalırsınız 😊

2|0
151|86

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Çok mantıklı. Sıcak bir ortam geldi aklıma.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 150

• Okuduğum şehirde böyle bir cafe vardı. Hatta soba yanıyordu ortada her yerde kitap isteyen istediği kitabı alıp okuyor çayını içiyordu. Oraya simit alıp gidip oturmak çok hoşuma giderdi. Otantik bir ortam oluştur sende her yer ahşap olsun. Hatta bir tanede büyük bir defter al (saman kağıdı defter olsun), mekana gelip isteyen herkes düşüncelerini, duygularını yazsın o deftere... Güzel bir anı kalır sana da o yazıyı yazan kişilere de. Eminim cafeye gelenler aradan belli bir süre geçtiğinde ne yazmıştım o deftere diye merak edip okumaya tekrar geleceklerdir. Ve akıllarından çıkmayacaktır orası...

2|0
    0|0
  • Nerde yasiyosun bilmiyorumda biraz elit kesimlerde ac dergi magazin falanda olsun koltuklar puf tarzinda rahat olsun hafif los isik bar tarznda isikli biryerden icecek dagitilsin cok fazla garson olmasin ki insanlar kendini evinde hissetsin bnmde hayalim :)

0|1
    0|0
  • Ankara'da bildiğim çok nezih bir yer var böyle... Kütüphane kadar sessiz bir yer. Zaman zaman takılırdım eskiden. Bence harika bir fikir.

1|1
    0|0
  • Kahve içecek üzerine olursa konseptde Güzelse öğrenci yoğunluğu olur. Ama kitap ön planda olursa ne yazık ki fazla gelen olmaz. Bizim insanımız kitaplara fazla meraklı değil

0|1
    0|0
    • Katılıyorum aslında para çok önemli degil benim için geçimimi sağladıktan sonrası önemli degil fiyatları uygun yaparım zaten :)

• Anladım ama konsept çok önemli. Kitaplarda olsun ama farklı bir konsept olmalı ilgi çekici bir yer olmalı

• çok güzel olur. keşke çoğalsa

2|1
    0|0
  • Bir duvardan bir duvara uzanan kitaplıklar, bir iki tane kar tanesi gibi kenara köşeye dağılan mektup zarfları, büyük ve görkemli bir gramafon, cafeyi saran enfes Türk kahvesi kokusu ve fincanda artan telveler...
    Birkaç ufak detay ile harika bir fikir oldu! :)
    Sevgiler.

1|0
    0|0
  • Fikrine bayıldım senin gibiler oldukça güzelleşir ülkemiz. bende kitapları çok seven çok okuyan hatta kitap kokusuna aşık bir insanım. açarsan adreste ver gelelim. ki ilerde benimde kitapkafe olmasada bir kitapçı açmaya niyetim var. Her iki adımda avm görmektense kitapçı görmeyi tercih ederim :)

0|1
    0|0
  • bence çok hoş olur :) haftada bir gün bir kitap üzerine tartışma fikir alışverişi günü de olabilir :D bir kitapsever ve okur olarak fikrini beğendim uygulanabilir ve geliştirilebilir bir fikir :)

0|1
    0|0
    • Yapıcı yorumlar beni çok mutlu etti teşekkürler :)

• İlginç olabilir bakarım teşekkürler :) Açılışı herkese duyurucam :D

• haberlerinizi bekliyoruz :D

• Yalnız kalmak sadece kitap okuyarak vakit geçirmek istediğim zamanlar oluyor tek başına yapılabilecek en keyifli aktivitelerden biri. Üstelik böyle mekanlarda etrafımızdakilerle fikir alışverişinde bulunma olanağımız oluyor.

0|1
    0|0
  • Super olur cupcakeler kurabiyeler kitaplar cay kahveler super yaaa dusundum de oylee

1|0
    0|0
  • gerçekten elit, kültürlü ve duyarlı bir kesimle çalışırsın bir de fiyatlar uygun olursa vazgeçilemez bir yer olur fazla reklam yapmanı önermem ve büyümek için hırslanmanı tavsiye etmem. Meraklısı gelsin modunda ol. fazla reklam yapıp büyümeye çalışan kitap kafelere şu an kimse gitmiyor. Müsteri çekme olayını da yazarları ağırlayarak yapabilirisn mesela geçenlerde bir kitap kafeye emrah serbes gelmişti ve tıklım tıklımdı.

2|0
    0|0
  • harika olurdu kitabımı alır gelirdim kahvemi içerdim ardından kitabımı okurdum :D tabi muhabbet olmıcak. sesli yerde okunmaz sonuçta kitap :D herkez kitap okumak kahve içmek için tek başına gelsin yani yalnızların yeri olurdu :D

1|0
    0|0
  • İzmirde açarsan çıkmam içinden.

1|1
    0|0
  • Bizim eve yakın olsun lütfen :))))) :D

0|1
    0|0
  • Senin gibi insanlari gördükce mutlu oluyorum, bu hayalinden kesinlikle vazgecme, senin gibi benim gibi düşünen genclerle bu ülke ayakta kalabilir ancak. Tanımadan çok sevdim seni, tanımadan hayran oldum. Allah yardimcin olsun :)

1|0
    0|0
  • Bnimde hayalini çok kurduğum bir düşünce bu. Önce küçük birer adımla kendi odamı kütaphane çevirmeye başladım:-) allah izin verirse bndw küçük bir dükkanla kitap yurdu haline getirme gibi planım var. :-)

0|1
    0|0
  • Konyada Mayısta açıldı, cafe dante adıyla. Sanat evi tarzı. Raflarında kitaplar var cafenin. Duvarlarda şiir sözleri var, kendine has bir havası var ve cok tutuldu. Kemik bir müşteri tabakası oluyor böyle yerlerin. Keşfedilmeye çok daha müsait. Her cuma akşamı şiir gecesi düzenleniyor, Özdemir Asaf'lar, Atilla İlhan'lar, Nazım Hikmet'ler hatta Atsız'dan, Necip Fazıl'dan şiirler okunuyor. Minik bilgiler veriliyor. Gelenler de şiirini okuyor şahsen ben kendi şiirlerimi okuyorum :)

0|0
    0|0
  • bız senle meyhana falan accaktık hanı noldu :S:DF:

işin sakası bı yana boyle bı fıkrım benım de vardı :) bence cok hos olur
    bı de sakın guzel muzıkler falan
    mesela ''mephisto'' ya sırf muzıklerı ıcın gırıyorum nerdeyse :)
    onun gıbı ama daha hoş bı ortam olabılır :)

0|0
    0|0
  • Cok guzel olur bir duzgun is yap:)

0|1
    0|0
  • Çok güzel olur isler mi bilmiyorum ama

0|1
    0|0
  • Bence gayet hoş. İnsanlar starbucksta kahve dünyasında ozsutte orda burada tek başlarına gidip gurultulu ortamda kitap okuyacaklarına senin kafene gelirler. Ayrıcs çoğu kişi tek başına olacağından tanışacaklar muhabbet kuracaklar olacaktır. Kitaplar da senin kafede olduğu ve bitirmek istedikleri için bazıları saatlerce kalacaktır. Saatlerce kalmalarıda 1 den fazla sipariş vermelerine sebep olur. Yani olur bu iş ben beğendim Allah yolunu açık etsin

0|0
    0|0
  • Toplumun %40 lık kısmı kitap okumayı sevdiğini söyler, %10 u gerçekten sever, geriye kalan kısmı kültürlü görünmek için tercih eder. Tutabilir bu fikir. Benzer yerler zamanında çok açıldı nezih yerlerde ve kısa süre sonra şahşahlı kafelerimize çevrildiler. Hayirlisi

0|0
    0|0
  • çok güzel olur bence hayırlısı olsun

0|1
    0|0
  • Aç hemen aç daimi üyesi olmaya adayım:) dahiyane bir fikir kesinlikle çok hoş. Tam benlik bir yer yaaa. Açarsan haberimiz olsun.:)

0|0
    0|0
  • Tebrik ediyorum sizi bir erkek olarak bu düşünce oldukça mükemmel :)) harikasınız ilk müşteriniz olabilirim bende kafa dağıtmak istiyordum tam kütüphane ortamı miss :))

0|0
    0|0
  • Yemin ederim benim hayalim tıpkı ne düşündüysem aynısını düşünmüşsün.30 lu yaşlarda belli bir sermayeyle açmayı düşündüğüm bir cafe... Dekorasyonu harika düşündüm... Kitaplar klasik müzik aparatif yiyecekler kahve falan... Allah inşallah nasip eder sana da bana da

0|0
    0|0
  • Cok güzel bir fikir, hatta muhtesem, eger yakinlarda veya yolumuz düstügü bir yer olrsa bizde ugrariz.. umarim hayallerinizi gerceklesitrme firsatiniz olur...

1|0
    0|0
  • çok güzel olur bence :)

0|1
    0|0
  • Ortak ararsan ben burdayım :D Allah işini rast getirsin..

0|1
    0|0
  • kitap satın aldığım yerde aldığım veya almayı planladığım kitaba meyve suyu / kahve pasta eşliğinde bakabileceğim sakin sessiz nezih bir mekan olsa ne harika olur. iyi fikir bence :)

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    120
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 85

• Gözü yormayan sade bir iç tasarım, duvarlarda bu tasarıma refakat edecek tablolar, uygun renk armonisi, hafif tonlara sahip uygun şarkılar ve fon müzikleri, çoğunlukla sütlü tatlılar ve insanı uyutmayacak ama çok rahat hissettirecek konforlu masa ve sandalyeler...
    Sonuç; herkesin beğendiği ve kulaktan kulağa dolaşarak geniş kitlelere ulaşacak olan bir kafe!

1|0
    0|0
  • Üniversiteye yakın bir yere koyarsan insanlar sessiz ortam diyip ders çalışmaya da gelir bence çok mantıklı ve güzel bir fikir

0|0
    0|0
  • Süper olur! Ben de kafe açmayı düşünüyordum, fikrini çalacağım sanırım, merak etme İstanbul'dayım. Kafenin ismini de buldum TUKAKA KİTAP KAFE :)

0|0
    0|0
  • Okumayi insanlara özendirmek adina güzel bir uygulama olabilir
    tabi bunu özümseyebilirler
    Günden güne bu tür yerlerin sayisi artiyor..
    umarim basarili olurusn

0|0
    0|0
  • hayırlısı

0|1
    0|0
    • Teşekkürler dostum :)

• bir kahve bide kitap okuyunca üc ret nekadar olacak peki kafeye kitapmı getireceksin

• Kitap okumanın ücreti olmıycak tabiki :) İçecekler ücretli olucak sadece. Fiyatları uygun yaparım mesela kahve 3lira felan olur çay 1 lira veya 1.5lira max işte kek felan ögrenciyede hitap edicek şekilde olucak.

• Manga da koy kitapların içine :D

0|0
    0|0
  • çok iyi olur ancak, kıymeti bilinmez..
    doğru yerde açılmalı.. ayrıca belli ideolojik grupların toplanma mekanına dönüşmesine mani olunmalı..
    burada bir tane vardı iyice bozdu artık kitap alan yok eline cafe de millet tabu oynuyor bişeyler içiyor pizza yiyor falan.. amacından tamamen sapmış..

umarım sizin için farklı olur..

0|0
    0|0
  • Bulundugum sehire gore cevap vereyim..
    Sadece sinekler olur

0|0
    0|0
  • Eskişehir de açarsan Kitapkafen için bir resim hediye edeceğim.

0|1
    0|1
  • Kitap okuma seviyemiz;yan koltukta kitap okuyan yolcunun kitabına göz gezdirme seviyesinde.

Güzel fikir fakat tutmayacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Eskişehirde var benzeri yerler ve hoş :) Müziğin sesini çok açmazsan seviniriz :)

0|0
    0|0
  • iyi olur :) şekil a örnek ben :) kitap okurken yer beğenemiyorum kendime :) bir aparat olmalı kitabı koymalı yattığın yerden okuyacaksın :)

0|0
    0|0
  • Harika bir düşünce özellikle böyle bir zamanda.. Umarım senin için hayırlısı olur ve rağbet görür bolca.

0|0
    0|0
  • Güzel bir düşünce ama malesef para kazanmak istiyorsan sınırsız wifi yaz kitap yerine kahve + internete gelirler kardeşim

0|0
    0|0
  • Çok iyi olur vallahi bende gelmek isterdim

0|0
    0|0
  • Nereye açıyon hacı okey oynamaya geliriz ;) :D

0|0
    0|0
  • Gercekten guzel dusunmussun ama biraz realistik olursak acicagin semte ve sehre gore değişir doluluk oranı yani. Gidip esenlerde acarsan is yapmaz istanbula gore söylüyorum

0|0
    0|0
  • Çok güzel olur..

0|0
    0|0
  • bence sadece kirap kafe olmaz...

özel iki kişilik bir kaç sinama odası...
    özel bir kaç kişilik oyun odası
    tabu monopoli. tavla santranç gibi oyunları oldugu masada toplum içinde oynanabilcek oyunlar
    büyük bir kütp ( ama bu kitap okuma yeri sesten uzakta bir yerde )
    canlı müzik olsun

böylelikel tüm kesimlere hitap edersin... ama cafen bir kaç katlı ve bahçeli olmalı

0|0
    0|0
  • süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

0|0
    0|0
  • Gerçektende muhteşem bir fikir bilader. Malum su sıralar gençler artık kötü yollara ve uyuşturuculara yönelmiş durumdalar ölümler artmaktadır. Ülkemize gerekli en güzel mekan suanda umarım bu düşünceni gerçeklestirirsin.

0|0
    0|0
  • Güzel olur içerde kitap çay tost falanda satarsın, ama oranın reklamıda lazım bilmeyen gelmez. Broşür as etrafa biraz büyük ve dikkat çekici olsun

0|0
    0|0
  • Uuuu beybi, İstanbul'da açarsan kesin gelirim. Kadıköy tarafında olursa sürekli gelirim. Hatta kitap bağışı kabul edersen tonla kitap da bağışlayabilirim. Evimde yer kalmadı. :D

0|0
    0|0
  • izmirde var öyle bir yer arma diye netten bakabilirsin istersen fikir almak açısından. güzel ama benim hoşuma gidiyor bu tarz yerler kafa dinlemek için ideal

0|0
    0|0
  • harika... ama yeri de önemli. hem seni böyle yerlerden ayıracak ne özelliğin olacak? hepsini iyice düşün taşın bence.

0|0
    0|0
  • güzel olur da sesiz bir ortam olması lazım insanlar kitap okumaya gelecek oraya biraz zor olur yinede şansını dene

0|0
    0|0
  • Çok güzel olur. Hangi şehirde?

0|0
    0|0
  • samsunda açarsan kanka bir numaralı müşterin olur hatta elimde bulunan romanları ve çevremden topladığım romanları bile getiririm sana

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    55
Yükleniyor...