Muğla şivesi sizce nasıl?

Bodrum'luyum doğma büyüme. Muğla şivesini duyanlar ne düşündünüz anlayabildiniz mi ilk duyduğunuzda?

0|0
3|12

En İyi Kız Görüşü

• Severim

0|0
    0|0
    • severim derkene?

• bende sana onu anlatmaya çalıodum ama anlatma yetim az yetti:Danlatamadım

• nem var diosun sen :D

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 12

• Askerde muğlalı 2 devrem vardı:) Her akşam koğuşta kopardık:))

0|0
    0|0
  • sempatik, komik, sıcak, içten...

bir muğla muhabbeti..

+öle mi, etmisedine anasının ciğeri yanmışdır. hindi * elin yüzüne naha bakcekle? eyi günnede deliz. ortalık götü oldu. gız kısmını boş goyvemecen. zaten u gızın gözü dışarıdedin. hindi bubası netcek gari. insan içini çıkımaz.

-öle deme, isan başını geli. hep gızlamız va. neolcek bulula, everile. sona unudulu. zaten onun dezesi de gaçtıdı. soylanda va gardeş.

+dooru deyon da ne yapcez. sen götüver bari.

hindi=şimdi

0|0
    0|0
    • :Dmuğlalımısın bilmem ama annanem konuşmaları gibi ben bodrumluyum zaten tam yeri yaa bu konuşmaların

• eski kız arkadaşım bodrumluydu :)

severim şivelerini çok şirin insanlar... muğla ünv. okudum, ama muğla merkezdekiler çok para göz oluyorlar :D

0|0
    0|0
    • muğla merkez dediğin gibi geçiminin çoğunun öğrenci olduğunu unutup soymaya kalkıolar sana bu konuda katılıyorum kesinlikle haklısın

• Komik güzel bir şive

0|0
    0|0
  • çok eğlencelidir dinlemek :D

hşy beni bak napıpdurun gari :D

0|0
    0|0
  • iman netcen gari :) 18 Marmariste kaldım nerdeyse böyle konuşacaktık :D

0|0
    0|0
  • kazmayı götüme ko ( kazmayı götürme koy yerine demek istiyo! ) :)))

0|0
    0|0
  • Muglalıyım ama şivesini bilmiyorum.d

0|0
    0|0
  • hindi cevaplıyorum napıp duruvatın =D çok güzel

0|0
    0|0
  • anlayabilmiş gibi oldum

0|0
    0|0
  • '''dürüyenin güğümleri''' ndeki şive ...insan başalrda zorluk çekiyor ama zamanla alışıyorsun...

0|0
    0|0
    • dizidekilere bakma saçmalıyorlar yerlisi daha sempatik daha hoş konuşur abartıolar şiveyi içine ediolar anlıcaan

• ben o taraflarda 11 yıl yaşadım...tam anlamıyla belki şiveyi yansıtamıyorlar ama genede başarılı bir aktarım o dizideki şive...

• ''mağazamıza eleman aranıpduru''

0|0
    0|0
Yükleniyor...