Kader var mıdır? Sizce nedir?

Nickime uygun bir soru sorayım dedim

Bazı alimler: ''Kader vardır, bizler seçim yapmayız. O seçimler zaten yapıldı, biz onu canlandırıyoruz'' diyor

Bazı alimler: ''Kader vardır ama bazı alanlarda, seçimleri biz yaparız'' diyor

Bazı alimler: Kader yoktur diyor (Mustafa İslamoğlu gibi)

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kader yoktur diyen dini inkar etmiş olur imanin şartlarından biri kadere imandir. ama kaderimize biz mi karar veririz diye sorarsan bence evet allahin bildiği şey bizim ne yapacagimizdir biz bir karar veririz ve kaderimizi degistirdigimizi sanariz ama allah boyle yapacagini biliyordur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• kader vardı lise son sınıfta kız arkadaşım ayrılalı 12 yıl oldu şimdi hayattamı var mı yok mu bilmiyorum

0|0
    1|0
  • Kader birçok Dalları olan Ağaca benzer dallar da dallara ayrılır... Hepsinin neler getireceği ve götüreceği bellidir... Ama hangi dalların üzerinde gideceğimiz bize bağlı... :)))

0|0
    0|0
  • abi bu dinsel saçmalıklarla vakit kaybetmeyin. beyin egzersizi olarak iyi olabilir ama zaman kaybı.

islamda allah ben dilemeden siz dileyemezsiniz der, herşey levhi mahfuzda zaten yazılıdır der ve seçim şansı bırakmaz ama ondan sonra yaşadıkların için cehenneme atarım der. allahın da kafası karışık :D

0|0
    0|0
  • Kader var ama seninde bir iraden oldugu icin bunu iyiye veya kotuye yonlendirmek senin elinde ;) mesela Allah senden dogru olmani istemis ama sen yalani secebilirsin bununla beraber sectigin yolun sonuclarinada katlanacaksin

0|0
    0|0
  • Sorunun cevabını yanlış alimlerde arıyorsun.

0|1
    0|0
    • Ben görüşleri merak ettiğim açtım soruyu. yoksa bir sorum yok anarko-kapitalist arkadaş

• Kader vardır taki o seni bulana kadr ondan sonrasida senin elindedir kendi kaderini sen belirlersin...

0|0
    0|0
  • İmanin sartlarindan Biri kader ve kazaya inanmak.

0|0
    0|0
  • Kadere iman şarttır.
    Şöyle ki, kader senin yolunun başlangıcını ve bitişini belirler. Fakat bu yolda yalınayakmi yoksa uçakları gideceğine sen karar verirsin. İmanın şartlarındandır. Sorgulamak allah muhafaza küfre götürür.

0|0
    0|0
  • Yok.

0|0
    0|0
  • kader alnımıza yazılmıs bır alın yazısıdır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• vardır.

0|0
    0|0
  • levh-i mahfuz da yazilanlar deismez olum saati vs gibi 2. si deisebilir yani iradeye birakilmis

0|0
    0|0
Yükleniyor...