Neden Avrupalılar gibi olamıyoruz?

Bir türk milletine bakiyorum birde avrupalı insanlara. Arada daglar kadar fark var. En basitinden isteyen istedigine inanıyor,yapıyor ama kimse kalkıp çıt demiyor. Peki ya türkler neden böyle olamıyor. Neden herşeye muhalefetler?

0|0
10|15

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• paristen foto koymakla hemen doğu-batı sentezi yapmaya başlayın . bu işin doğusu batısı yok , eğitimsiz insan her yerde aynı , misal norveç canisi ;) ama sen batıyla aramızdaki farkı görmek istiyorsan işte bu : link

onlara komunizm öcü gibi gösterilip refah seviyeleri üst seviyede tutuldu , sömürgeciliği bile nasıl da sevimli hale getirdiler ki bugün avrupadaki tüm milli takımarda zenci var ( almanyada bile hitlerin kemikleri sızlamıştır) doğu ise yüzyıllarca olduğu gibi hep karmaşayla yönetildi hala da yönetilmeye devam ediyor...

3|1
    0|0
    • O resimdeki doğu batı olayının aynısı Türkiye içinde yaşanıyor farkındaysan. Istanbul tut Antalya Izmir vb gibi şehirlerde insanlar keyif catarken muş erzurum hakkari gibi şehirlerde okula gidemeyen çocuklar var.

• bende dıcektım paris fotosu koymakla sen herseyı halletmıs mı oluyosn.

• bitirdiler terörü ama devletin başındakiler bitmesini istemiyor. Kürtleri rahat biraksinlar ne istiyorlarsa verenler. Tc kimliği altında olmak istemiyorlar mi olmasınlar. Bakalım kendi kendilerini yönetimler.

• kafalar karışık burda çünkü.herkes öyle değil ama çoğunluğu düşünürsek kadın veya erkek egolar tavan yapmış bizim ülkede.malesef egosuna yenik düşmüş bir toplum var.tabi harika türk insanları da var hatta bunların bir kısmı aramızda yaşıyor ve yabancı ülkelerde harika yerlere gelmiş başarılı türk insanları da var.

0|0
    0|0
  • Senin o mükemmel avrupalılar dediklerin zamanında afrikalıları gemilere tıkıp köle pazarında satanlardır. Memleketlerindeki malikanelerine köle olsun diye kaçıranlardır. O medeniyetrin beşiği dediğin yerde insanlar zamanında cadı diye canlı canlı yakılmıştır.

Fikir sahibi olmadan zikir sahibi olmayın..

0|2
    0|0
  • bir kere bu çoğrafyanın insanı hoşgörünün zirvelerindeyken avrupada anlamını bilmiyorlardı sonra nasıl olduda biz onların gerisine düştük diyede sormak lazım

1|0
    0|0
  • Sadece inanç meselesi ise, kimse kimsenin inancına bir şey demedi. Batının neresi hoşunuza gitti.. Batmışlığı mı yoksa, kendilerinin bıkıp gönderdikleri moda mı? Yoksa her türlü fuhuşun serbest olması mı? Kızın babasının karşısında " Sevgilimde kalacam karışamazsın" dediği yer mi? Hangi yeri hoşunuza gitti ki?

0|1
    2|0
    • Sildiğin için çok teşekkür ederim bana bırakmadın.. Selametle..

• Ilıman değilim maalesef. Çok gereksiz görürseniz elinizde herşey silersiniz : ) İyi akşamlar.

• ay ne beğendiniz yazışmalara.bak guldum

• Bizde 90 kişiyi tarayan bir sapık Brevnik yok çok şükür

batının neresi iyiymiş ?

bizden ileri olmaları

iyi oldukları anlamına gelmez.

2|0
    0|0
  • Her milletin iyisi de var kötüsü de var ?

Bu noktada Türkiye'yi kimseye harcatmam ! Ne ararsan özünde ara. Gerçi öz diye bir şey kalmadı ki ! Onlar gibi olmak için iyice çizgiyi aştık ve saçmaladık. Onlar gibi olmak zorunda değiliz.

1|0
    1|0
  • Türk lükte de isteyen istediğine inanır . bu farklı bi durum

0|0
    0|0
  • avrupada komşuları ölünce kokusu rahatsız edene kadar farketmiyorlar da. kültür farklı insanlar farklı.çok cnbc-e izlememek lazım izliyorsak da kaptırmayalım lütfen.

1|0
    0|0
  • sen neden böylesin desem :/

1|0
    0|0
  • İstedigimi yaptım bügüne kadar .Engel oplan biri çıkarsa gelirim

0|0
    0|0
  • okumuyoruz çünkü okumuyoruz, okumadığımız için bilmiyoruz, bilmeyince düşünemiyoruz.

0|0
    1|0
  • bizde bunun hastasıyız :))

0|0
    0|0
  • Görüşler çatışıyor.

0|0
    0|0
  • onlar medeni insanlar biz henüz medenileşememişiz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• medenıyet dıyorsan , medenıyet dedıgın acmaksa bedenı ; hayvanlar ınsanlardan daha medenı demıs nfk . ınanc dıyorsan laıklık dıyorsan : din bir vicdan meselesıdır, herkes vicdannın emrıne uymakta serbesttır , bız dıne saygı gosterırız demiş ataturk . anayasamızda bır dınımız bıle yok ulkede zina yapmak serbest . sen ne dıyorsun asıl avrupalı biziz. sokaklarda gençler ıstedıklerını yapıyorlar bar pub hersey serbest plajlar çıplak ınsan kaynıyor ramazanda bar sokakları tıklım tıklım .. evet ne demiştin ?

0|1
    0|0
  • ben istediğime inanırım kimse de bir şey yapamaz

avrupalılara özenmiyorum onlar da bize özenmesin ama benim doğrularım varsa uygularım bu kadar basit kimse de yoluma çıkamaz

1|0
    0|0
  • Norweçte yapılan katliamdan ve Danimarkanın çirkef politikasını bildikten sonra fikirlerimde ciddi boyutta farklılık meydana geldi.

0|0
    0|0
  • Burda da isteyen istediğine inanıyor.Artık yolda birini öldürsen kimse gıkını çıkarmıycak hale geldi.Kızlar Avrupalı'lardan daha açık giyiniyorlar.Herkes özgürce yaşıyor 1+1lerinde.Türkiye'nin neresinden bahsettiğin de önemli.Çünkü İstanbul'da böyle bir düşünce kalmadı artık.

0|1
    0|0
    • avrupada yolda birini öldürülürken görenler gıkını çıkarmıyorlar mi? garip. Sokakta bi anne cocugunu dovdugu an millet polise şikayet ediyor. Evet kimse gıkını çıkarmaz yalnızca görevlerini yerine getirip polise ihbar ederler. türkiye gibi insanların özel sorunlarına burunlarını sormazlar.

• Aramam haber vermem dedi.

• türk heryerde tektir ;)

• nerelerden nerelere geldiklerini görmek için orta çağ tarihini bilmek lazım biraz da olsa...

insan haklarının bir numaralı savunucuları olarak gösterilen söz de Avrupalılar iş Türklere ve soykırımlarına geldiği zaman uzatmaları oynamasını çok iyi biliyorlar..haaa utanmadan Türklerin soykırım yaptıklarını idda edip meclislerine kadar taşıyorlar..bir dengesizlik var arada ama nerede?

0|0
    0|0
  • Her yerde her tür insan var asla genel olarak biz dedi koducu onlar anlayisli denilmez...

0|0
    0|0
  • İslamiyet avrupadan gelse müslüman olacaksınız...

dini,siyasi ve kültür olarak farklılıklarımız varken nasıl onlar gibi olmamızı bekliyorsun ki..

0|0
    0|0
  • Ne günlere kaldık hey hey gün geldi biz onlara özenir olduk.

1|0
    0|0
  • dini .ötleriyle algılayıp yobazlaşıyolar çünkü

0|0
    0|0
Yükleniyor...