Kitap yazmak istiyorum yardim?

Merhaba kitap yazmak istiyorum ama dusunduklerimi yazarak ifade etmekte zorluk çekiyorum, vokabulerim yeterince genis degil, benimle tecrubelerinizi paylasarak bana yardim edermisiniz, kitap yazma konusunda siteler yollarsaniz da sevinirim herkese iyi aksamlar

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• kitap yazmak için çok okumak lazım diyenlere sakın aldanma birçok ünlü yazar hayatında en fazla birkaç kitap okumuş insanlardır. çok kitap okuyarak ancak onlardan bişeyler alıp kopyalarsın özgünlüğünü ortaya koyamazsın iki insan türü vardır kitap okuyanlar ve kitap yazanlar birisi sadece okur ama yazamaz diğeri ise sadece yazar ama eger yazarların ürünleri kendininkinden yavan geldiğini farkederse okumayı bırakır. yazar olmak istiyorsan okuyacağın tek şey yazdığın kitap hakkında kitabın konusunda geçen yer olay meslek ya da durum hakkındaki teknik arşivlik ya da tecrube edilmiş bilgilerdir. hikayen eger başka bir gezegende geçiyorsa dış uzay ya da uzay teknolojileri hakkında bol miktarda araştırma yapmak. ama hikayen 15. yy da balkanlarda geçiyorsa dönemi tarihi o milletlerin kültürü ve daha birçok ayrıntıyı ögrenmek gerikorki bize aktarabilirsin.. eger ben kendi hakkımda bir şey yazacam hayatımı yazsam roman olur diyorsan kusura bakma boşver hiç deneme bile. kitap yazmakla ilgili bulacağın site ve forumlarda fazla ayrıntıya girilmez. şekil ve format olarak olaya bakarlar ya da klasşik hikaye 3 bölümden olmalı düğüm çözüm sonuç şeklinde olmalı diye. ama yeterli fazla bir bilgi yok ne yazıkki çünkü elişi örmek gibi kalıba vurulacak bişwey değil. kitaptaki hikayeyi bize anlatanın kim olduğu dahi önemli. bugun hiç yemek yemedi bu gün hiç yemek yemedim , bugun hiç yemek yemiyecekti, bugun hiç yemek yememişti, bugun hiç yemek yemiyecektim. anlatıcının kaçıncı şahıs ve hangi zaman çekimiyle anlattıgı önemliki zira bugun yemek yememiştim diye bir anlatımla başlayıp 3 sayfa sonra evet o gün hiç yemek yemedi ve dağa çıkmaya devam etti. diye 1. tekilden 3. tekile atlarsan yayın evi kardeş başka bir hobi ile uğraş der. ayrıca düşüncelerimi yazacağım dersen ben roman hikaye değilde fikirlerimin dolu olduğu bir kitap istiyorum konusunda ütopik bir dünyadan ve yaşamlardan bahsedeceksen bizi şaşırtmalısın.

1|1
    0|0
    • tesekkur ederim yorumun için :)

• önemli değil şimdi yazmadım öncede aynı soruyu soran vardı oradan kopyala yapıştır yaptım sdfsd :D şaka şaka. ben biraz uğraşıyorum bu işle. şimdiye kadar alıp bu basın diye kimseye gitmedim * şansıma birkaç yayın evi editörü ya da sahibiyle atnışıp nasıl olduğu hakkında bilgi aldım.

• kitap yazdin yani? hangi konuda yazdin? ben hangi konuda yazacagimi bilmiyorum.. bazen bir konu seçiyorum ama bir kaç gun sonra sIkIliyorum.. konu seçmek de kolay is degil.. :(

Erkekler Ne Diyor 2

• kitap yazmak için çokça kitap okumalısın gibi bir yanlış klişeden bahsetmicem ama sana tavsiyem kelime haznenin gelişmesi için sözlük okumandır..

0|0
    0|0
  • vokabuleri diye bir kelime yok dilimizde.
    önce dilimizi öğren sonra yazmaya başla

0|0
    0|0
    • vokabuler-nedir. hitsozluk. com/
      rica ederim

• :) tamam o zaman sorun yok:)
      bu arada yazmak için sadece noktalama işaretlerini ve kullanacağın kelimeleri iyi seçmen yeterli. nasıl yazmak istiyorsan öyle yazmalısın. özgün olmalısın. çünkü dünyada sadece bir tane SEN var. yazacağın cümleler, senin hayata bakışını gösterecek. senin yüreğinden gelenler satırlara dökülecek. birilerinin yazdıkların için doğru ya da yanlış demesine izin vermemelisin. çünkü sana göre doğru olan, diğerlerine göre yanlış olabilir. bu yüzden kalemini eline aldığın zaman yüreğini ortaya koymalısın. bunu başardığın zaman cümlelerin ardı arkası kesilmeyecektir. umarım başarırsın;)

• tesekkur ederim yorumlarin için :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Yeteneğim yok ama takla atmak istiyorum demek istiyorsun. Çok okumak lazim çok

0|0
    0|0
Yükleniyor...