Sizce tango yapmak ahlaksızlık mıdır?

Tango festivaline karşı ''Zina'' diye kampanya başlattılar Adana'da bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Tango Festivali, ''Uslu Adana Platformu'' tarafından ''Zina Festivali'' ilan edildi.
Sosyal medya üzerinde örgütlenen ve kimlerden oluştuğu bilinmeyen platform, en son yayınladığı hakaret dolu bildiride festivalin halka açık yapılmasının engellenmesini istedi. Festivale destek veren Adana Büyükşehir Belediyesi ile ASKİ’ye de ''Desteğinizi geri çekin'' çağrısı yapıldı.
Hazal Ocak'ın Cumhuriyet’teki haberine göre; Adana’da 23 Ekim'de başlayan ve bugün sona erecek 'Uluslararası Tango Festivali'ne karşı çıkan ''Uslu Adana Platformu'' tarafından bir bildiri yayınlandı. ''Allah'tan (c. c) korkun! Açık günaha, zinaya izin vermeyin'' diye başlayan bildiride, ''Müzik eşliğinde kadın - erkek arasında bedensel yakınlaşma / yapışma sağlanarak sahnede zinanın sergileneceği bir festivalin ne dinimizde ne de milli kültürümüzde yeri yoktur, olamaz.
Bu yıl uluslararası boyut kazandırılması amaçlanan tango festivali iptal edilmelidir. Bu festival günahın, haramın, zinanın açıkça işlenmesine sahne olacaktır. ''Zinanın ayakta müzikle yapılan şekli'' olan, insanları günaha davet eden bu tür erotik dansın meraklısı olabilir ama bu tür çirkinlikler toplum içinde olmamalıdır'' denildi.

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• Bir ülke ancak bu kadar geri kalabilirdi.
    Belirli sayıda kişinin "Zina Festivali" demesiyle bütün ülkeyi bir mi tutuyorsun diyeceksiniz, evet tutuyorum.
    Çünkü gelişmişlik ve çağdaşlık belli bir kesimle değil bütün halinde olmalıdır.
    Arkadaşlar islama göre ahlaksızlık demiş ama bu duyduğum en saçma şey. Dini kısıtlayıcı olarak tanıtanlardan da haz etmiyorum. Televizyon günah, dans ahlaksızlık, bakışmak zina. Yok daha neler?

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 6

• İsteyen istediğini yapar be millet iyice kısıtladı..
    Zina kampanyası nedir Allah için şaka gibi.
    Artık bizmi hayatımızı yaşıyoruz toplummu bizim hayatımızı yaşıyor anlamadım.

0|1
    0|1
  • Bu gerilikle alakalı bişey deyil bence tabikide bana gorede dansın her turu çok sıradan geliyor ama bu her insanın dusuncesinin aynı olcağı anlamına gelmez tangoyu sevmeyende olabilirki anlayışla karşılarım

0|0
    0|0
  • Iyice salaklasmaya basladilar bunu soyleyenlerde varya sanarsin cok duzgun insanlar hay allahim

0|0
    0|0
  • Yobazlık detected

0|0
    0|1
  • acaba daha ne kadar geri gidebiliriz merak ediyorum

0|0
    0|0
  • Saçmalıgn daniskası

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• yahu adamlarin akli fikri uckurunda adamlar o dansa baktimi seks goruo her saniyesi ben baktim mi yogun duygularin yuze her harekete yansiyisini estetigin doruklarda olusunu ozlemi sehveti arzuyu aski goruorum ulkenin icine etti bu dinciler yaa

0|1
    0|1
  • Zina mı evet zina, yapanda izleyende zina yapmış oluyor. İslam a göre ahlaksızlık tabi ki.

İstemeyen izlemeye gitmez olur biter bu neyin kafası anlamadım ben kampanyamı olurmuş. :))

0|1
    0|1
  • Bu kadar adaletsizlik varken, Tanrı tangoya kızmamalı bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...