İlham nasıl gelir?

Evet arkadaşlar, ilham gelimiyor. Nabıyım ne edeyim? Nasıl bi' toten yapayım? İlham lazım ilhaam.

Güncellemeler:
İlginize teşekkür mahiyetinde hepinize benden naçizane birer +1 :)
Bu arada umarım benden gitmiyordur bu bol keseden +'lar ve bilimum 4 işlem ifadeleri.

0|0
53

En İyi Erkek Görüşü

• Merhabalar.

Öncelikle bu soru asırlardır süregelmiş bir problem olmakla birlikte hala tam olarak bilinmemektedir. İlham; insandan insana değişen mistik bir olaydır efenim.

Mesela post-it dediğimiz yapışkanlı not kağıtları kalitesiz tutkalın not kağıtları üzerine dökülmesiyle keşfedilmiştir. Tabii ki bu herkesin başına gelir fakat böyle bir meseleyi görüp ilham almak başka bir olaydır. Aynı şekilde helikopterin icadı bir böceğin uçma şekline göre ilham alınmıştır. Bunu örneklerle arttırmak mümkündür. Peki ilham almak için insanlar neler yapar?

-Çok okumak : Evet bu yöntem yaygın bir yöntemdir. Ne kadar çok okursak o kadar bilgi sahibi oluruz ve bu da ilham almamızı sağlar.

-Duş almak : Garip gelebilir size ama bir çok bilim adamı en iyi düşünce, ilham alma yerinin duş almakta olduğunu söyler.

-Doğada gezmek : Modern fizikçilerin, ilham almak için son zamanlar yaptığı aktivitelerden bir tanesi. Bildiğiniz doğada gezerek quantum fiziği teorileri açıklayan insanlar var.

Özetle, ilhamın nereden geleceği belli olmaz fakat kendinizi nerede özgür ve aktif hissediyorsanız zannımca en iyi ilhamı alacağınız yerler oralar olacaktır. Bazen bir tabloya bakıp, bazen bir soru çözüp, bazen bir müzik dinleyerek ilham almamız bile mümkündür. Hatta bazı icatların rüyalardan ilham alınırak yapıldığı söylenir.

Hoşça kalın.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• ne için istiyorsun, neye ilham gelmiyor?

0|1
    0|0
    • bir albüm hazırlıyorum, başladım kaldım öyle, gitmiyor. Tüm projelerim yarım kalıyor.
      İçimde acayip bir üretme isteği var, ama tıkanıyorum. İlham yok ilham...

• beklesin de, zorlamayla olan albümlerden olmasın..

• Mantıklı evet.
      Hayır ilk parçam hazır. Albümü bitirene kadar, dinleye dinleye bıkıcam parçadan :)

• Bana gore her zaman ilhama gerek yoktur gormek ve onu anlatmakta ise yariyor... Disarida gordugun insanlara bak , mimiklerini okumaya calis dertlerini tahmin etmeye calis. Biliyorum kulaga cok utopik geliyor ama dusunceye bogulunca insan bir seyler tasiyor ve iyi seyler cikabiliyor. Otantik mekanlarda iyi gelir bazen

0|1
    0|0
    • Aynen, hemen hemen "yeni" olan herşey gözleme dayalı ihtiyaç sonucu ortaya çıkmıştır. İnsanlar gözlem yapar, fikirsel çalışır (fikir bulur), fiziksel çalışmaya başlar. Daha fazla gözlem yapmaya çalışacağım. Teşekkürler.

• Kitap okursan ilham gelebilir... Beynin yanı dagarcının gelısmesınde en çok kıtapların faydası vardır.. Kendini geliştirmeye bakmalısın. Unutma; ilham olmassa bir beste yapamassın ;;)
    Sen ilhamdan bahsediyorsun nasıl yazıcam diyosun adam yolda gördüğüne beste yapıyo bunlarda ilhamdan kaynaklanıyo. Gelmesse de pek bişey çıkmaz İlham.

0|1
    0|0
    • Yok yok öyle değil işte. bir tuzluğa bile beste yaparım. Ama işte aynı olmuyor.
      Çok insan var tuvalette, ya da göremeyip "Nerdeeesin?" diye güfte/beste yapan. Ama yok aynı değil işte. Kalite fark ediyor.

• Güzel bir mekana gitmen lazım mesela burada çok güzel bir kitapçı var orda ilham geliyo bana bide ormanda

0|1
    0|0
  • bekleme bence :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• WC de gelir

0|1
    0|0
  • bana hergün ilham geliyor , bu konu benim uzmanlık alanım, size nasıl bir ilham lazım

0|0
    0|0
Yükleniyor...