Yapması basit yemek tarifi alabilir miyim?

arkadaslar yumurta, patates ve her çeşit makarna yemekten sıkıldım. yapması basit önerebileceginiz yemek varmı? kucuk hazırlayacagım iftar menusude önerebilirsiniz ama dedigim gibi yapması kolay olsun lütfen :)

0|0
3123

En İyi Kız Görüşü

• tavuk göğsü al marketten biber domates soğan patatesleri doğra sonra aynı şekilde göğsüde küp küp doğra at süper bi yemek oluyo 20 dakıkaya.yanına pilav yap hazır domates çorbası kaşar rendeli bir de salata oh mis.Tabi içecek olarak ice tea şeftali :)

2|2
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 30

• patlıcanı yuvarlak ince doğra kızart üstüne yoğurt sarımsak sosu yap dök onun üstünede yağ ve pulbiber kızıştır çok güzel oluyor. yapımı 15 dk.

1|1
    0|0
    • Sanirsam meze gibi birsey olcak :) patlicani sewerim ama bunun yaninda yemek hazirlamak gerek :)

• Iki saat bana yemek tarifi anlattigin icin tesekkr ederim:) ii geceler.. :)

• rica ederim , sanada :)

• Yemek değil ama ramazanda çok iyi gidiyor.3-4 havucu kavur, üzerine sarımsakli yoğurt yap güzelce karıştır, üzerine görsellik için ve tat katsin diye biraz pul biber biraz nane serp. Cook güzel oluyor :) ramazanda bu, pide ve kolayla besleniyorum:)

aa birde donmus mısır al, onlar eridikten sonra tereyağında tuz ve karabiberle kavur içine sarımsak kat pistikten sonra mayonezle orgazmik bir yiyecek oluyor gerçekten.

0|1
    0|0
    • bunu annem çok yapar:) hatta mayonezde katar... ve bende bu tür mezelere bayılırım... yemek yemem bunu yerim

• O zaman sarmisakli yicem ama bu yemege baslamadan once sarmisak rendesi alayim :) insalh ellerim cok sarmisak kokmaz :) yika yika gecmiyo :)

• Sarımsak kokusu içinde elini yıkarken metal bi nesneyi kullanırsan bıçak gibi çıkarıyor kokuyu . Limonda yardımcı olabilir :) afiyet olsun

• sebzeden umarım nefret etmiosndr:)

önce karnıbaharı parçalara böl ve onları haşla. daha sonra önce una sonra yumurtaya bula kızart.

yanına bolca maydonozu limonlayıp koy.üstüne yoğurt da koyablrsn tercihen limon da lezzet verir.

sakın önyargıyla bakma dene çok seveceksn afiyet olsun:)

0|0
    0|0
    • bi arkAdasim bana bu yemegı yapmıstı n:) bu yemegın işmi ne?

arkadastan o kadar ısmını tarifini iştedim wermemısti :) nasıp bu zamanaymıs :D

• istersen bi bakiim netten neymş adı:D

• bak bakım ben baktım tarıfı yazdım ama cıkmadı :)

• bir bardak çabuk çorba, bir kutu ton balığı,yarım kutu yaprak sarma iki parça ramazan pidesi.yanında içecek ,soda veya meşrubat.al sana iftar sofrası.

0|1
    0|0
    • en ögrencı menusu senın menunu sectım :)balık yapamıyorm dıye bol boll ton balıgı tüketıyorm :) ton balıklı salatam ve tonbalıklı makarnam güzel olur :)

• al hazır yufka kabaakları soy rendele sonra baharatta koy içine ocakta çevir böle az yağda sonra yufkaların uc kısmına koy ve sar sonra yuvarla dierlerinide öyle yap böle arka arkaya sırala tepside hafif yağlı tabi sonra madem suyunu dök üsüütne at fırına ye:)

0|0
    0|0
  • 1 kilo parçalanmış tavuk al aldın yerde parçalat o zahmetide çekme tek uğraşman gereken şey oda kolay 2 çay bardağı sıvı yağı bir derin kapta 2 yemek kaşığı biber salçası ve 2 yemek kaşığı domates salçası 1 çay kaşığı kara biber 3 diş sarımsakla beraber karıstır güzelce karıstır güzel bir sos çıkıcak ortaya sonra 3 tane orta boy patetes soy ve doğra yemeği pişirmen gereken kaba tavukları diz üstüne patetesleri ekle sosu güzelce dök elinle harmanla üstünede 4-5 adet yeşil biber koy fırına sür tuzunu sen kendi damak tadına göre ayarlarsın 170 derece sıcaklık ayarında 40 dakika pişir 170 yazmaz fırında 200 ye yakın tut onu sen ayarlarsın 40 dakikada pişiyor tavuk tazeyse fazla tutarsan yanabilir onu sen kontrol ediceksin banvit pilinç al yani banvit olsun markası organik olanlardan hindi kadar büyüklükte oluyor ve tadı nefisssss kırmızı pakette olur hadi sana kolayyy gelsinnn

0|0
    0|0
    • fırına sürmeden önce yarım çay bardağı suyu gezdir dök üstenn unutmusum demeyi

• o fırında oluyor 170 derecede ama 170 yazmaz 200 ve 150 arasında ayarla sıcaklığını doyarsınnnn pilav la bile yiyememiştim ben bu şekilde çok doyurucu oluyo

• tamam bakalım yorum içiçn ellrne saglik :)

• canım hiç uğraşmaa, gel bak buraya. git marketten tombiş patlıcan al domates biber ver en yakınındaki pideciye közlesinler.onları doğra bir tencereye. azcık ateşte karıtşır. karabiber tuz pul biber at az d ayağ koy. yanına lavaş buz gibi ayran. adı söğürme. antep yemeği. çok kolay ve çok lezzetli çok sevceksin canım.

1|0
    0|0
    • hıc yemedım ama tam yaz yemegı hafıf bır yemege benzıyo demı? hayalımde dogru canlandırdım mı? :) agzımda guzel bı tat bırakacak sankı :)

• üüfff amaaann. o analarınızın ayılıp bayıldığınız tüm yemeklerde sarımsak soğan dolu. :)) yerken yi koyarken kötü :) rendele o zaman. :) ya da bildiğin gibi yap ne diim :)

• tamam tamam kızma :) ben bakcam caresıne :)yerken güzel oluyo bak o konuda sana katılıyorm :)

• 0|0
    0|0
  • Zeytinyağlı taze fasülye

Malzemeler

1 kg taze fasulye

3 orta boy domates

2 orta boy soğan

1 çay bardağı zeytinyağı

1 küp şeker

1 bardak su

Tuz

Yapılışı

Taze fasulyeyi yıkayıp ayıklayın.

Soğanı küp küp dograyın.

Domatesi rendeleyin. Mevsiminde, olgun domates kullanmaya dikkat edin.

Bir tencereye soğan, domates ve fasulyeyi koyun.

Zeytinyağı, tuz ve şekeri ekleyip tüm malzemeyi harmanlayın.

1 bardak sıcak suyu ilave edip kısık ateşte pişirin.

Dilerseniz zeytinyağının yarısını pişerken koyup kalan yarısını piştikten sonra çiğ olarak üzerine dökebilirsiniz...Bu sayede zeytinyağının faydalarından daha çok yararlanabilirsiniz...alıntıdır ama tavsiye edilir cok kolay yapılmakla beraber lezzetli bir yemektir:)

0|0
    0|0
  • Tavuk sote pilav.

0|0
    0|0
    • en sewdıgım ıkılı dıyebılırım :) yapmasıda kolay sayılır :)

• yemek konusunda ben oyleyim :) ilerde mutfaga hıc gırmıcem :) ögrencılıgn en zor tarafı mutfak kısmı :) yemek yapan sonra yıkayan bırı olsa ohh mii olcak :)

• Ben severim yemek yapmayi ama üşengeçliğimden yapamıyorum :)

• tarıf ederım de yapabılırmısın?

0|1
    0|0
    • zor degilse yapabilirim :) bi sansımı denemek istiyorm tarif alabilirmiyim :)

• hadı ınsallah

• menemen :)

0|1
    0|0
  • Evde ne tür sebze varsa doğra küçük küçük.At yağ ve soğan ile tamaaaam.Türlü hazır.

0|1
    0|0
    • mememen gıbı bırsey olcak demi? oyle hayal ettım:)

• Ahahhaha komiksin :D Kolay gelsin :)

• Tesekkr ederim :)

• hıyar+domates+dereotu+soğan karıştır

yanına peynir, zeytin ve sıcacık pide. Ne yemeği olay bitmiştir :))

0|0
    0|0
  • Hazır köfteyi al sonra salcalı sos yap sivri biberr domates ve patatesi dilimle fırına at baharat katmayı unutmaa yanınada salata veyaa tursuuu ooh mis afiyet olsuun :)

0|0
    0|0
  • kabak yemeği.. link

0|1
    0|0
  • patatesleri küp küp küçük doğra az yağda kızart . kaseye 2 yumurta kır karabiber at çırp kızarmış patateslerin üstüne dök. pişmesini bekle biraz karıştır. dehşet bişi oluo :)

0|0
    0|0
    • Yani patatesli yumurta olacak demi :) dehset bisi olmazsa sorarim ben sana :)

• cok ayıp :D

• Aa neden biricik arkadasim icin daha ne yapayim :)

• Menemen yapabilirsin. Biberleri doğra yağ koyduğun tavada karıstırar pişir renkleri değiştiğinde domatez doğrayıp koy onlarda piştiğinde çırpılmış yumurtayı dôk karıştır pişir ve ye. Afıyet olsun.

0|0
    0|0
  • Hazır mantı :)

0|1
    0|0
    • içinde hıc kıyma olmuyo :( hamur üzerine yogurt yemıs gıbı oluyorm... mantıyı eleyelım :)

• sorumluluk sana ait bana değil hiç böle vebalin altına giremem ramazan ramazan yani :)

• ben biimem :) cat cat cewap wermesını bılıyon surdan surdan al diye :)

• ekmekleri ikiye ayır üzerine salçalı su sür daha sonra kaşar sucuk zeytin vs koy fırına koy aynı pizza gibi oluyo :) tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    10

Erkekler Ne Diyor 23

• Amele öğrenci tavası :)

Malzemeler;

1- 0,5-1 kg tavuk but veya göğüs

2- 1,5 kg patates

3- Kişi adedince soğan ve sivri acı yeşil biber

4- 2 baş sarmısak

5- 3 yemek kaşığı mersin biber salçası

6- isteğe göre hertürlü baharat

7- Yemek piştikçe toplamda 3-4 su bardağı su

Hazırlanışı,

Öncelikle mayına basmış tavuğun derisi sevilmiyorsa bir yandan da daha iyi pişmesini sağlamak için derisi soyulur.Patatesler elma dilimi doğranıp istenilen baharatlarla ve mayına basmış tavuğumuzla birgüzel avcarlanır.bu esnada başka bir kapta suda erittiğimiz salçamız ve içerisine attığımız 1 yemek kaşığı tuzumuzu avcarlanıp yağlanmış tepsimize dökülen patates mayına basmış tavuk karışımının üzerine gezdirerek döküyoruz.

soğan ve sarmısakları yemeğimizin göze de hitap edebilmesi için eşit aralıklarla bir güzel süslüyoruz (tüm tüm atıyoruz soyulduktan sonra)

En son da kalan sularımızı tepsimize ekleyip tepsiye homojen şekilde baharatlarımızı atıyoruz.

Tepsimizin üzerini folyo ile kapatıp önceden ısıtılmış 200 derecelik fırına atıp kulak memesi kıvamına kad... pardon o başka tarifteydi :)

Npt:Bu yemeğin yapılışı tek kişinin yapması durumunda en fazla 30 dakikanızı alacak ve az masraflı enfes bir yemek açığa çıkacaktır.Parmaklara dikkat...

Afiyet Olsun...

0|0
    0|0
  • Tavuk ciğeri veya normal ciğer al.

Ciğerleri güzelce yıka. pıhtılarından arındır. Suyunu çeksin biraz kuruduktan sonra.

Dolapta (Derin dondurucu değil) biraz beklesin.

Yarım bardak unu derin bir kaseye dök. İçine karabiber, tuz, kırmızı pul biber, kimyon, sarımsak tozu veya dövülmüş sarımsak ile karıştır. Oluşan karışıma üzerinde su taneleri olmayan ciğerleri kat. Una bulanmış ciğerleri yağı kızmış teflon tavada 3-4 dakika çevirerek kızart. İstersen karışımın son aşamasında domates sulu salçalı karışımada bulayarak KFC tarzında bir tat elde edebilirsin.

Hem atıştırmalık hem güzel ve basit bir ana yemek olabilir.

0|0
    0|0
  • birazcık yağda azıcık salça ve domates kavur sonra su koy kaynayana kadar bekle içine göz kararı şehriye kat 8-10 dakka sonra şehriye çorban hazır

0|1
    0|0
    • o guzelım corbanın yapması bu kadar kolaymıydı :) denıcem :)

• bekar yaşıyorum çok acıktığımda genelde bunu yaparım eğer ekmek yoksa bakkala gitmeye üşeniyorsam da erişteli mercimek yapar ekmeksiz kaşıkla yerim

• hocam afıyet olsun :) bekarlık zor..

• kuşbaşı tavuk göğsü al.Tencerey su koy,tavuk göğsünü ilave et.Tenceredeki tüm su çekilince,tavukları ayrı bir tabağa al.Tencereye sıvı yağ koy ve kızdır.Sonra biber ve soğan at ve bunları kavur.Ardından tavuğu ilave ederek 5 dakika kavur.Tabi tuz da koy.Al sana harika bir kavurma.

0|0
    0|0
  • mantarlı tavuk sote.

soğan + biberi yağda kıvama getirdikten sonra salça koyup (biber salçası) bölünmüş mantarı tavuk göğsünü domatesi deviriyon üstüne. su bile koymana gerek yok. içindekiler deli gibi su veriyor. pişmeye yakın tuzunu baharatını (pul biber, kekik felan) eklersin biter.

0|0
    0|0
  • Bak çok basit bir yemek 1 tepsi üzerine ramazan pidelerini seriyorsun üstüne domates zeytin sosis salam biber vb şeyleri diziyorsun kaşar peynirini rendeleyip fırına atıyorsun kaşar üstünde eriyor çok lezzetli birşey çıkıyor çok basit 10 dakikanı almayacaktır...

0|0
    0|0
  • patates domates patlıcan hepsinden 2 tane tavuk etide 300 gram yeter, bunları küp küp dogra büyük kapta karıştır tuzla yagla baharat at, ver fırına 45 dk 200 derece de pişir yanına soguk ayran.

oldu bitti yemek

0|0
    0|0
  • Köri soslu tavuk :) Allahım yok böyle bir tad... Tarifi nette mevcut

0|0
    0|0
  • kişi sayısına göre tavuk baget al fırın poşete koy içine patates soğan sarımsak kafana göre bi şeyler doğra baharatınıda ekle at fırına gitsin enfes bir şey çıkacak ortaya ve poşette olduğu için tepside kirlenmeyecek arkadaşım bulaşıktanda yırtçan hadi yine iyisin ;)

0|0
    0|0
  • aynen dostum bıktım makarna yemekten, patateste baydı artık :/ buradaki arkadaşların yazdıklarını özenle okuyacağım.

0|0
    0|0
  • internetten bakabilirsin kolay yemek tarifleri diye ordan kendi tarzına göre seçmelisin :)

link

0|0
    0|0
  • Yaz mevsimi sebze bol. yeşil biberi yağda hafifi çevir..üzerine domatesi doğra..Üzerine kaç yumurta istersen kır ve yumul .İşte menemen ..Hepsi 10 dakika..

0|0
    0|0
  • Hangisini yapmayı düşünüyorsun gerçi her gün bir tanesini yap tüm ramazan yeterli olacaktır bence sana :P

0|0
    0|0
  • hem bu kadar lezzetli hem de bu kolay bir tarif bulamazsın link

0|0
    0|0
  • karpuz dolması hocam. karpuzun içini oy kıymayı bas geç. sonra dolaba at al sana farklı bir tat farklı bir deneyim :)))

0|0
    0|0
  • link mis

0|0
    0|0
  • hazır çorba dene.

0|0
    0|0
  • kelin ilacı olsa :P:)

1|0
    0|0
  • makarna

0|0
    0|0
  • mantar tavuk kırmızı biber bunları kavur çok güzel oluyor :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...