Neden sigara içilir? Neyle sigara içilir?

Hayır, sigara içmem. Tütün tarımıyla uğraşırım ama nedense bu bitki en sevmediğim yeşil yapraklılardandır. Ve bilirim ki bazı anlarda şarttır içmek. Bazen sınav çıkışları, bazen tek başına yürürken, bazense birkaç arkadaşla kaçamak olarak içilen sigaranın yaşattığı heyecan... Hatta en yakınınızdakine gidip çakmağını rica etmek ve ardından onunla güzel bir muhabbet tutturmak mutlu hissettirir benliğinizi. Yalnız kalmayı sever misiniz bilmem. Yalnızsam muhakkak bir şarkı eşlikçimdir benim. Öyle güzel şarkılar dinlerim ki sigara içme isteği uyandırır bende.. Ve öyle güzel sözler vardır ki o dumanların içinde boğulmak, yok olmak, gökyüzünden dünyaya yağmurlarla birlikte selamlar yağdırmak bir sigarayla mümkün hale gelir. Peki siz neden sigara içersiniz? Ve ne dinlersiniz içinize bir tutam zehir çekerken?

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Nedeni yok içiyorum. Ve kahveyle daha cok seviyorum

1|0
    0|0
    • o anlarda müzik tercihiniz hangi yönde oluyor? yoksa buharı tüten bir kahve kafi mi sizin için?

• Genelde kitap okuduğum için sigaramı içerken fon müziklerini tercih ederim. Evde içme taraftarı değilim. Balkona çıkarım kahve ve kitap varsa yanında paha biçilemez olur

• kulağa hoş geliyor

Erkekler Ne Diyor 7

• farklı olmuş. zehri çekerken hoş ve güzel duyguları yaşamak. betimlemen güzel. üzerinde uzun çok uzun konuşulabilir gibi geliyor. ama ben içmiyorum.

0|0
    0|0
    • ben de içmiyorum ama yok mudur böyle hayatınızda bağımlılık yapan bir şey, birileri? sizi tamamlayan iyi ya da kötü alışkanlıklarınız, vazgeçemeyecekleriniz?

• hayatımızı alışkanlıklarımızla yasıyoruz. nasıl nefes aldığımızdan nasıl yemek yediğimize kıyafetlerimizden yürüyüşümüze kadar. bir şiirsellik için de düşününce güzel bile geliyor.

• Çekirdek yesende aynısı ilk başta, ama bağımlı olduysan mecburen içeceksin içmediğin anda gergin olursun sürekli

0|0
    0|0
  • Aslına bakarsan sigara içmek alışkanlığı anlamsızdır , bence kullanırım ama niye içiyorsun sorusuna net bir cevabım yoktur alışkanlık demekten başka... Sebepler sadece bu alışkanlığa bir bağlantıdır insan kendini öyle programladığından kaynaklanır. Bu durumu öğrendikten sonra çok rahat sigaraya ara verebiliyorum 2-3 sene gibi...

0|0
    0|0
    • peki sigara içerken benim gibi bir şarkı arar mısınız? bu şarkıya bir sigara yakmak gerekir dediğiniz oldu mu mesela?

• mutlaka şarkı için, yemekten sonra, yolculuk esnasında, bilgisayar başında en çok buralarda aklıma gelir ve içerim. yani içmek için mutlaka bahane bulurum :)

• 30 Sene İçtim Sigarayı Bıraktım.10 Sene Önce Bırakabilseydim. Ben İçmek İstemesemde El Alışkanlığı Vücut İster.

0|0
    0|0
  • derleri oldukları için içilir bir dostları sigara onu da çok görmeyelim.

0|0
    0|0
  • çünkü benim için yanan bir tek o var demiş N. fazil

0|0
    0|0
  • Sigara içecek kadar büyük bir derdin yoksa özentisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yemekten sonra çayla sigara canımın dibi

0|0
    0|0