Piyano dersi alanlar ve almasada bilgisi olanlarr?

arkadaşlar kültür merkezlerinde piyano dersi fiyatları ne kadardır? ve evde piyano olması lazım mıdır illa ki?

0|0
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Dersler 100 tlden baslar ve ilk dersten eve piyano alınmaz.
    Önce senin gerçekten bu işi yapıp yapmayacagına karar verilir eğer geliştirmek ve devam ettirmek istenirse eve piyano ya da \org alınır.
    Eger özel ders alınırsa fiyatlar 2 katına çıkar ama en sağlıklısı ve teknikal olanı da özel derslerdir.

0|2
    0|0
    • sen anlarsın bu işlerden :)

• Bilemiyorum.. Ben hiç bir öğrencime orgu tavsiye etmiyorum. Org ile çalışacağına Piyano almayı beklettiriyorum. Bu sürecde haftaici istediği zaman dersliğimde ücretsiz çalışma fırsatı tanıyorum. Hız konusuna çok önem veriyorum ve ilk başlangıç parçalarını tamamen bitirdiğinde metronom hızını yükseltip tekrar çalıştırıyorum. Sanırım herkesin sistemi farklı

• evet teknikler ve metodlar farklı.

Erkekler Ne Diyor 6

• Kültür merkezlerinde vs. piyano kursu ne kadardır bilmiyorum ama @PianistKadın'a katılıyorum. Eğer yok ben biraz piyano çalayım devam edeceğim bu işe devam edeceğim diyorsan org alma bekle piyano al. Ama devam edeceğim fakat piyano olmasa da olur diyorsan org al derim. Fakat ikisi de oldukça farklı olduğundan bazen zorlanabilirsin. Ve piyano biraz zordur ki müziğin matematiği diyorlar bildiğim kadarıyla piyanoya. :)

1|0
    0|0
    • teşekkürler öncelikle @babato150
      bende sizin gibi düşünüyorum zaten öncelıkle bir kendısi ne yapacağına karar vermesi daha sonra org ya da piyano almaş gerekir.

• Yani önce karar verip sonra para ödemek gerekiyor. Yoksa sırf istiyor diye en pahalı piyanoyu alsa da bir şey değişmez bence önce kara verip istemek önemli. :) Ben de çok istiyorum ama piyanoyu evde koyacak yerim yok. Etüt yapma açısından çok faydalı oluyor. :)

• Fiyat aralığı şehirden şehire değişir. Eğer istanbuldaysan saati 80 TL 100tlye, adanadaysan 40tl 50tlye bulabilirsiniz. Ve şu etmen var, kültür merkezleri öğreticiye çok az para veriyor bu yüzden vasıflı kişi olma olasılığı azalıyor, öğrenciler filan öğretiyor. Ama özel dersten tecrübeli birini bulursan gerçekten çok ciddi ilerleme katedersin ama fiyat artar. Ben öğretmen ve keman piyano eğitimcisiyim aynı zamanda ordan biliyorum :)

0|0
    0|0
  • illaki olmasına gerek yok tabi ki ama neticede olması bir çok işi kolaylaştırır.

0|0
    0|0
    • ya tabi ki de öyle ha diyince alınabilinen bir şey değil :) org var fakat onun yerine ama işlevleri aynı mıdır bilemiyorum

• buna en iyi cevabı kursa gittiğinde alacaksın muhtemelen.

• @PianistKadın a sormak lazım

0|0
    0|0
  • İstanbul'da oturuyorum Saat'i 450ye veriyorum. Evde piyano olması lazım değildir bunun için.

0|0
    0|0
    • 450 tl mi? Hocam ne yaptın ya

• Evine Org al. Dersleri dışarıda bulursan uyguna bulursun. Org alırsın evinede ama bebe orgu değil. Yetişkin piyano orgu al. Evinde de pratik yaparsın. pek pahalı değil orglarda. 150 - 200 bulabilirsin. çok işine yarar.

• Sagol ya gerek yok bana çok naziksin Berkim :D

• cok iyi anlarım piyanodan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...