Kapat

Çizimlerim nasıl? Fikirleriniz neler?

Sizce bu çizimlerle bir yerlere varabilir miyim:) daha geliştiricem kendimi :))

http://i.hizliresim.com/kYDN2v.jpg

http://i.hizliresim.com/lzDn2l.png

yarım bıraktım baykuşu...

http://i.hizliresim.com/02ZOVD.jpg


0|0
43|106

En İyi Erkek Görüşü

 • Merhabalar, şevkinizi kırmanın aksine hataları baştan düzeltebilin diye,
  Gelecek yıl sınava gireceğinizi var sayarak şunu belirtmem gerekiyor. Bu çizimler ile söz ettiğiniz üniversitelerin iç mimarlık ya da benzeri bölümlerini kazanmanız malesef mümkün değil.
  Sanırım internette dolanan göz detayları ilginizi çekmiş, ve fark etmişsiniz ki oradakiler gibi pek olmamış. Çünkü kullandığınız kuru kalem büyük ihtimal FaberCastel. l Kuru kalem seçiminiz mutlaka Createcolor, ya da Van Gogh olmalıdır. Renk farkını hemen anlayacaksınızdır. Öte yandan detay, kontrast ve ışık gölgede malesef sıkıntı var.

  İkinci çalışmanız ise Rembrant Van Rjin e ait tablonun desen eskizi. Bence bir daha bir daha o çalışmaya bakmanız gerekiyor. Üstelik kopya kağıdı ile üzerinden geçip kağıda aktardığınızı düşünüyorum. Çünkü orijinal kompozisyonda figür diğer tarafta. İç mimarlık istiyorsanız o merdivenlerin tek tek hakkını vermeniz gerekiyor. Deseni yaparken yalnızca bir kaç kalem derecesini kullanmışsınız. Her yerde aynı ton var. Ve çevreyi yalnızca karalayarak geçiştirmişsiniz. Özellikle imgesel de bu ciddi bir puan kaybı olacaktır. Sakın bunları yapmayınız.

  Bu yıl 6 binden fazla öğrencinin Mimar Sinan'da sınava girdiği biliniyor. Bu ve söylediklerim sizi yıldırmamalı aksine gaz vermeli. Ciddi bir desen eğitimi almanız gerekiyor. Bence yeteri kadar vakit var. Bakarak çalışmak yerine, odanızın mutfağınızı salonunuzu farklı açılardan tekrar tekrar çizin derim. Sık sık canlı model çalışmanız daha kısa sürede kağıt üzerinde hakimiyet kurmanızı sağlayacaktır.
  Bakarak çalışmak istiyorsanız da yalnızca anatomi ve hareket çalışmalarına yönelmelisiniz.
  Tüm bunları eğer yetenek sınavlarını girmek istiyorsanız dikkate alın. Yok ben düşünmüyorum diyorsanız bakarak çalışmaya devam edebilirsiniz.
  Bende Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini geçtiğimiz yıl birinci olarak bitirdim, aldığım eğitime dayanarak size aktarıyorum.
  Bol bol çiziniz, bol şans.

  7|4
  1|0
  • haklısınız, ben sadece bu çizimlerimin temelim olduğunu söyledim, profesyonel bir eğitim almadım almamın gerektiğinide biliyorum, o gözüde guaj boyayla 10 dk içinde yaptım sıkıldığım için, kopya kağıdından aktarmadım orjinal kompozisyonunu biliyorum bu benim sınav işimdi internetten siyah beyaz ve ters olarak bulupta çizdiğim bişeydi, profesyonel eğitim almayı düşünüyorum, başarılar , yrumlarınızı dikkate alacağım teşekkürler

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 105

Kızlar Ne Diyor 43

Yükleniyor...