80'li yılları özleyen var mı? 80'li yıllardan neleri özlüyorsunuz?

Biliyorum pek çoğunuz o seneleri yaşamadı ama 80'li yıllarda çocuk olanlar eminim benim gibi çok özlüyordur.

(can sıkıntısından sorulmuş bir sorudur:) )

Hadi biraz nostalji yapalım... :)

Güncellemeler:
Yazan herkese teşekkürler. Herkese +1. iyi geceler...

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• bisürü misket ve futbolcu kartlarım vardı gazoz kapaklarının sayısını bilmezdim mahallede bu konuda ön plandaydım:)pek küçükken ersen ve dadaşlar az büyüyünce cüneyt arkın fanatiği olmuştum elime oyuncak silah plastik kılıcı alır ben cüneyt arkın diye fırlardım sokağa bazen büyüklere çatar dayağı yerdim ama yılmazdım:) okuldada aynı şeyleri yaptığımdan öğretmenler yaka silkmişti ilk okulda 3 kez sınıf değiştirdiler uslanırım diye neyseki ilk okul bittiğinde uslanmıştım orta okul çok yabancı gelmişti bana:) birde metin,ali,feyyaz vardı onlarda unutulmazdı:) dayımla maça gidip dönüştede onda kalmak kendimden geçirirdi beni mutluluktan hey gidi günler hey

1|0
    0|0
    • +1

metin ali feyyaz üçlüsünü ben de severdim, ablam Metin e aşıktı, Metin şevval le evlenince ablam ağlamıstı.

Gazoz kapakları da süperdi, Fanta kapakları favorimdi.

Biz kızlar genelde beş taş oynar halehop çevirirdik belimizde.

Güzel yıllardı :)

• :))) terazi lastik ve jimlastiğin dayanılmaz kafiye uyumunu da unutma :))

• Herzaman takdir etmişimdir:)))

Erkekler Ne Diyor 15

• 80 sonu 90 başları sokakta oyunlar karaşimşek ,tranformers batman ,örümcek adam sonra susam sokağı kurabiye canavarı en iyi arkadaşlarım edi ile büdü çelik çomak ve saklanbaç hala var ama ben yokum içlerinde özlüyorum ama yaşadığım zamanında güzelliklerine sırt dönemem her zamanın güzellikleri var ama çocukluğumun ayrı bir yeri

1|0
    0|0
  • 77-80 cıvarı dogumlu ısen o yılları guzel hatırlaman normal hemen herkes cocukluk ıle blue cagına gırdıgı donem arasını sevıyor benden 10 yas buyuk abalalrımda 70 lerı sevıyorlar...

1|0
    0|0
    • benim ablalarım da 70 leri seviyor, tuhaf bir döngü bu sanırım.

yorum için teşekkürler

+1

• 80'ler, Türkiye'ye 90'larda geldi açıkçası. Vatkalı ceketler, kabarık saçlar, Voltron, asitçiler ve metalciler, kayahan, cumartesiden cumartesiye, Turgut Özal, 1986 yılında yağan kar, yüksek belli kotlar, bol ve kötü desenli kazaklar, aslan yelesi saçlar, Ahu Tuğba, Küçük Emrah, kutunuzu açalım mı?, Erkan Yolaç ile Evet Hayır, Korhan Abay, Halit Kıvanç, anahtar paspasın altında, 81303 mecidiyeköy/istanbul... Çok şey var çook!

1|0
    0|0
  • karaşimşek, he-man ve pazar sabahı senfonisini oturma odasındaki yatağımda seyretmeyi çok özledim :))

1|0
    0|0
  • 80 cıktıgında daha henüz 4 yaşinda ıdım hiç bir sey hatırlamıyorum :P

1|0
    0|0
  • 90 lar daha hoştu ;)

1|2
    0|0
  • valla böyle anlatmışsınız hüzünlendim ya dünya hayatı ne çabuk gelip geçiyo ya yazanların hepsine ALLAH uzun ömür verir inşallah ömür dediğin...

1|0
    0|0
  • Bu bildiğin yaradır bende. Zaten yeni çağa ayak uyduramıyorum ben bu gibi şeyler yüzünden.

Cevap veriyorum: Her şeyi. Kadınların o kabarık-aslan modeli saçlarını da.

1|0
    0|0
  • Bana da zaten söylenmeyen Street Fighter'ı söylemek yakışırdı.

1|0
    0|0
  • insanlardaki temiz duyguları özlüyorum. her şeye cinselliğin bulaşmadığı, o yılları özlüyorum.

1|0
    0|0
    • +1

En marjinal Müjde Ar filmleriydi ama o filmleri şimdi izlediğimde şimdiki dizi ve filmlere göre çok daha üsturuplu geliyor.

• Korkma bence, yetiştirmene bağlı olacaktır. Dilerim çocuğun güzel ve temiz bir çevrede iyi insanlarla karsılasır.

• doğru. teşkkür ederim.

• sonlarına yetiştim ben :)

1|0
    0|0
  • kolları sümüklü kazağımı özlüom beeeeeeeeeennnnnn :(

1|0
    0|0
  • ben o zamanın müziklerini daha içten buluorum saf aşk şarkıları :)

1|0
    0|0
  • ben hiç kullanamadıgım plak zamanını özlüyorum hep merak etmiş hayran kalmısımdır.

0|0
    0|0
    • İleride pikap alıp 78 lik, 33 lük ve 45 lik plak bulabilirsin. Antika ve eski satan dükkanlarda var, ben aldım, yaptığım en güzel şeylerden biriydi.

• :) bende bi 45 lik var kırık ama

• Kırıksa dinleyemezsin ama nostaljik ve hoş bir anı olarak duvar dekoru yap :)

• Yetişemedik ki burdan malumat edineyim bari.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Bir saat önce kardeşimle çardakda oturken 90lı yıllarda yaşamak istediğimi anlatıyordum :)

Ben 85'liyim 80lerin sadece son senesini gördüm o yüzden çok fazla hatırlayamıyorum :)

Ama 80ler 90lar.. daha masumdu sanki, daha içtendi, daha sıcaktı sanki.. Özlüyorum ne yalan söyleyim.. :/

1|0
    0|0
    • +1 :))

:)) ya çocuk oldugumuzdan bize öyle geliyor ya da sahiden güzel yıllardı. Büyümek garip bir şey :)

• 2000 li yılların çocuklarıyla aramızda çok fark var.. :)

• dut ağaçlarına babamın sıra sıra dizdiği renkli ampullerin altın da mangal yapmasını ve bütün mahalle çocuklarının bizim evin bahçesine doluşmalarını özlüyorum :)

0|0
    0|0
  • Radyasyonlu fındıkları kakaladıkları nesildenim...

1|0
    0|0
  • 80 lerde ben yoktum

90 larıda ilk seneleri hatırlamıyorum ..

2000 ler güzel :)

1|0
    0|0
  • Ben 90lı yıllarda doğmama rağmen herkez eskilerde yasadıgımı söyler..:)hatta 60 lı70 liyılarda hayata eskilerden bakıyorum.yeni gencliğe uyum sağlıyamadım :) müzik tarzım fln hep nostaljikk

<3 ~

0|0
    0|0
  • 80's deyince aklıma duran duran ve modern talking geldi simdi. ahh 80' ler cok guzeldi her yonden moda,muzik...

0|0
    0|0
Yükleniyor...