Vaz mı geçmeliyim, evlenmeli miyim?

Sevdiğim erkek doğulu, ben batılıyım. Aramızda kültür farkı olmasına rağmen ben onu çok seviyorum ama ailem evlenince kültür farkından dolayı çok zorluk çekiceğimi söylüyor. Bu yüzden evlenmeme razı olmuyor ne yapmayalım vaz mı geçmeliyim, gerçekten zorluk çeker miyim, yoksa evlenmeli miyim?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• aşkın pusulası olmaz. ama şöyle söyleyeyim eğer ailenin pek içine sinmiyorsa evlilik süresini biraz uzat aileler tanışsın sıcak bir ortam yaratmaya çalışın sevgilinle ve sevgilinide iyi tanısınlar. hem acelesi yok evlenmek için. önemli olan sizin birlikte olmanız. temeli ne kadar sağlam atarsanız ailenizin gönlü ne kadar hoş kalırsa ilerideki mutluluğunuzda o denli çok olur. hem ilerde belki ailen demeden sen vazgeçersin bir olaydan hiç belli olmaz.kader bu devran döner bir bakarsın başka biriyle nikah masasına oturuyormuşsun.tabi bu söylediklerim seni kızdırabilir çünkü şu anda o kişiyi seviyorsun.sadece objektif olmaya çalıştım seni tanımıyorum ama yardım etmek isterim.çünkü her genç kızın hayalidir gelinlik giymek nasıl hissettiğini anlıyorum.dilerim o kişiyle aileninde rızasıyla çok mutlu olursun.ama dedim ya aşkın pusulası olmaz.padişahlarımız bile hep yabancı kadınlarla evlenmişlerdir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bana sorarsan evlenme derim

bazen ailelerin sözünü dinlememekte fayda var ama bu durumda bilemiyorum.

Onu çok seviyorsan bilemem ama bu fark istenmedik durumlara zemin hazırlar mı bilemem bi de o doğulu arkadaşın eğitim düzeyine bakmak lazım tabiiki.

Mesela bende doğulu sayılırım ama ailemin yaşam biçiminden ve aldığım eğitimden dolayı bir doğuludan farklı düşünüyorum bana soruyorlar sen gerçekten doğulumusun diye doğulu olupta farklı olanlarda var ama sen gene iyi düşün derim hakkında hayırlısı olsun...

0|0
    0|0
  • ailenin sesine kulak ver

0|0
    0|0
  • sen kendi başına ayakların üstünde dura biliyor musun ? bence önce onun mücadelesini ver evlilik daha basit o zaman

0|0
    0|0
  • Bu işin doğusu batısı kuzeyi güneyi olmaz, ama daha 18indesin be güzelim. Film yeni başlıyor daha. illa ki evleneceksin. Biraz daha yaşa. Bir daha gelmez bugünlerin.

0|0
    0|0
  • evlenmelisin

0|0
    0|0
  • vazgecmelisin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• vaz geç zorlanırsın gerçekten. ailen biliyor da konuşuyor. ailesi evine geldiğinde anlarsın ancak yada çocuk doğurduğunda şivesi birden değişiverince. Sonra onlar daha bir tutucular rahat hareket edemezsin. daha önce doğulu bir sevgilim olmuştu canımdan bezdirdi beni.

0|0
    0|0
  • Önemli olan doğulu - batılı olması değil nasıl yetiştigi batıda yaşıyorsa batı kültüründen birşeyler kapmıştır kaldı ki artık gençler kültürlerini ailelerinden değil internet - tv ve arkadaş ortamlarından alıyorlar ama sorun yaşayabilirsinde sevdiğin erkeğin hayatını bir araştır derim

0|0
    0|0
  • Tabiki zorluk çekersin ama eğer ben sevgimle her şeyin üstesinden gelip ona ve ailesine ayak uydurabilirim diyosan evlenmekte sakınca yok.

0|0
    0|0
  • Yani bana göre herşeye rağmen sen ne istiyosan onu yapmalısın.

Herkes aynı olamaz arada farklar tabii ki olacak önemli olan sizin nasıl anlaşmanız dogu batı farketmez bence

0|0
    0|0
  • birbirinizi seviyorsanız, iyi anlaşıyorsanız sorun yok bence :)

0|0
    0|0
  • Bence de kültür farkı yaşarsın zor olur tabi ama seviyosan ne farkeder ki

0|0
    0|0
Yükleniyor...